Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Ja sam se samo osvrnuo na ovo poredjenje i slikanje sa Zlobom koji je tada bio presednik drzave.  Jednako onom sta su hrvatski igraci uradili    bi bilo  to da su   nasi  kosarkaski otisli u Srberenicu i slikali se sa Karadzicem tamo, sto se hvala bogu nije desilo . Ti njihovi kosarkasi su bili svesni da su iz Krajine masovno  proterani ljudi srpske nacionalnosti  a  dosta njih je pobijeno na najgnusniji nacin.  Zato je Kukoc  ispao veliki gospodin za razliku od ovih ekstremista  sto su otisli tamo sa Tudjmanom.   I ja delim misljenje da je Radja  u sustini  ok lik za razliku od   Vrankovica i Arapovica, a  kod nas je to bio Tomasevic,  kao recimo  najveci nacionalista  u ekipi  .

Edited by Micko8
Link to comment
5 hours ago, Micko8 said:

Ja sam se samo osvrnuo na ovo poredjenje i slikanje sa Zlobom koji je tada bio presednik drzave.  Jednako onom sta su hrvatski igraci uradili    bi bilo  to da su   nasi  kosarkaski otisli u Srberenicu i slikali se sa Karadzicem tamo, sto se hvala bogu nije desilo . 

Kakve veze ima Srebrenica sa Srbijom? Bilo bi kao da se naši košarkaši slikaju dogodine u Prizrenu sa ime predsednika upisati po želji.

  • +1 1
Link to comment

Uzeo sam taj zlocin kao primer , zlocin koji je  srpska strana pocinila, pa bilo je tu ranoraznih  paravojnih fromacija iz Srbije, dobrovoljaca koji su ratovali  tamo i ucestvovali u pokolju, a krilatica svi srbi u jednoj drzavi je  bila popularna u to vreme kod nas .  Poenta je da slikanje nasih kosarkasa sa Milosevicem  nije bilo isto kao slikanje hrvatskih kosarkasa sa Tudjmanom.  Nasi kosarkasi su dosli da proslave  sportski uspeh sa gradjanima ispred skupstine  a tu  na prijemu se nasao  i tadasnji presednik drzave , koji je tu priliku  iskoristio za propagandne svrhe , dok su hrvatski kosarkasi  otisli da proslave ratni zlocin, i to na samo mesto zlocina, znaci nikakakvog sportskog motiva tu nije bilo.  U tome je razlika izmedju ta  dva dogadjaja i to velika razlika  .

Edited by Micko8
Link to comment
On 21.12.2021. at 11:16, Božo Crveni said:

Komazec je još ranih devedesetih glumatao domoljuba

 

Ako može neki pisani primer, pliz? Jer, ovo valjda znate, Komazeci su Srbi, a ja se ne sećam takvih Arijanovih lupetanja. Stojan Vranković je druga priča, ofkors.

  • +1 1
Link to comment

Evo, dok ne nađem u službenoj arhiviTM, kako se deklarisala na početku sukoba rvacka Srbenda, inače saigrač Komazeca jedne sezone.

Uzgred, dični Arijan je 1/2 i Srbijanac jerbo mu je mater iz Kraljeva. Stojko je, po istom oficijalnom izvoru tzv. unijat.

 

Untitled.jpg

Link to comment
1 hour ago, Božo Crveni said:

 kako se deklarisala na početku sukoba rvacka Srbenda

 

Ja nesto ovde i ne vidim nesto problematicno u njegovim recima, sta ti mislis da je ovde pogresno?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, levi said:

pa nema ukupno 75 velikih stranih igrača u istoriji lige

 

ne znam kako su uopšte napunili toliku listu a kamoli da je neko bitan ostao van

Pa nisu samo iz NBA... Ali Bodiroga je besramno nisko, jer nije igrao u NBA...

Link to comment

Pa dobro to dobiješ kad se ne okušaš na najjačoj sceni. Dominaciju u evropskoj košarci uvek treba uzeti sa zrnom soli.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

Link to comment

Nezgodno je praviti ovakve liste, eventualno podeliti na klupske i reprezentativne uspehe pa bi bilo mnogo jasnije i lakse. Meni licno Jokic nikako ne bi bio ispred Djordjevica kad se sve sabere i oduzme, ovaj NBA sa rekreativnim odbranama gde je tripl dabl kao dobar dan mi nije neko merilo uspeha osim individualnih brojki koje svi vijaju.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...