Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

ja ne znam za slučaj u sportu da je neko tako karmički kažnjen za neki postupak.

jedno polufinale (Eurobasket 2013), par četvrtfinala, i ništa više. neverovatno.

 

edit: dakle, ne diskvalifikacije i druge vrste zvaničnih kazni. već čisto to da nikad više ništa nije uzeto od medalja, da nema uspega.

Edited by Svarog
Link to comment

Pricao je AcaTrica u nekom podkastu, ne mogu da nadjem klip sad, dve stvari je okarakterisao kao najbitnije. Prvo, Hrvatska je za 20 godina proizvela samo jednog plejmejkera dostojnog reprezentativnog nivoa, a to je Roko Ukic, ostalo su se krpili nekim crncima ili kombo bekovima, nije idealno.

 

Drugo, imaju ozbiljnu tradiciju brainfart momenata u cetvrtfinalima, mislim da je naveo cetiri ili pet cetvrtfinala velikih takmicenja gde su bili ravnopravni ili cak imali dobijenu utakmicu koju bi izgubili na kraju. Pre svega pomenuti Tursku 2001. kad su vodili 20 razlike na 10 minuta do kraja, a recimo egal je bila i utakmica protiv nas u Riu 2016.

Nije realno da dobiju sve te, naravno, ali realno je da pobede ponekad, a kad udjes u 1/2f onda imas dve utakmice za medalju, pa sta bude.

 

E sad, zasto je to tako, nedostatak struke, dobre psiholoske pripreme, mentalne blokade, ko zna, stvar je za ozbiljnu analizu. Ali definitivno je da podbacuju rezultatima s obzirom na kvalitet igraca koje imaju.

Link to comment
36 minutes ago, Glass Joe said:

Pa mislim da je to isti slucaj i kod hrvatske kosarke, kakvo crno napustanje postolja

 

ti sad uvodiš zdrav razum u celu priču.

eno goofs navodi neke realne razloge.

možemo i tako. al nije zanimljivo. 

karma, bre! dakle, sišli s postolja i nikad se više nisu vratili.

naš rukomet nema takav trenutak za koji možeš da se uhvatiš i kažeš - "e, odatle je sve krenulo naopako".

čak ni besmisleno i nakaradno uvođenje Veselina Vujovića u sastav pred sam početak Eura 95 ne može da se označi kao mesto početka sunovrata, jer bilo je medalja i posle toga.

mi smo lagano i sistematski sjebali svoj trofejni sport.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Pricao je AcaTrica u nekom podkastu, ne mogu da nadjem klip sad, dve stvari je okarakterisao kao najbitnije. Prvo, Hrvatska je za 20 godina proizvela samo jednog plejmejkera dostojnog reprezentativnog nivoa, a to je Roko Ukic, ostalo su se krpili nekim crncima ili kombo bekovima, nije idealno.

 

Drugo, imaju ozbiljnu tradiciju brainfart momenata u cetvrtfinalima, mislim da je naveo cetiri ili pet cetvrtfinala velikih takmicenja gde su bili ravnopravni ili cak imali dobijenu utakmicu koju bi izgubili na kraju. Pre svega pomenuti Tursku 2001. kad su vodili 20 razlike na 10 minuta do kraja, a recimo egal je bila i utakmica protiv nas u Riu 2016.

Nije realno da dobiju sve te, naravno, ali realno je da pobede ponekad, a kad udjes u 1/2f onda imas dve utakmice za medalju, pa sta bude.

 

E sad, zasto je to tako, nedostatak struke, dobre psiholoske pripreme, mentalne blokade, ko zna, stvar je za ozbiljnu analizu. Ali definitivno je da podbacuju rezultatima s obzirom na kvalitet igraca koje imaju.

Slažem se sa Acoom, samo da dodam odnosno modifikujem ovo boldovano.

 

Deo problema je što precenjuju individualni kvalitet svojih igrača. Bogdanoviću svaka čast, on jeste lider tima, ali kao kolektiv su se gubili u raspodeli uloga na terenu. Šarić je imao fantastičnu ABA sezonu kada su uzeli titulu ali njega su prevremeno promovisali u ravnopravnog lidera reprezenzacije, pa je imao "igra san ka pićka" momenat kad je bilo bitno. Uglavnom, ovo za pleja je bitan momenat.

 

Drugo, oni nikada nisu bili dovoljno timski razvijeni, nikada nije bilo timskog iskoraka koji bi nadomestio to da su individualnim kvalitetom uvek bili u nekom rasponu od 5.-10. ekipe u Evropi. U polufinala ulaze timovi koji grizu, oni to nikada nisu radili u četvrtfinalima, niti su u grupnim fazama (koje diktiraju parove za ispadanje) imali konzistentnost, što opet proističe iz psihe i stanja kolektiva.

 

Naravno, imali su onoliko brainfartova. Sećamo se 2010.godine - Rašićevog protrčavanja za polaganje i potom "to mogu samo Srbi" faula koji je zaradio sekund pre kraja . 

Edited by pacey defender
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Pricao je AcaTrica u nekom podkastu, ne mogu da nadjem klip sad, dve stvari je okarakterisao kao najbitnije. Prvo, Hrvatska je za 20 godina proizvela samo jednog plejmejkera dostojnog reprezentativnog nivoa, a to je Roko Ukic, ostalo su se krpili nekim crncima ili kombo bekovima, nije idealno.

 

Drugo, imaju ozbiljnu tradiciju brainfart momenata u cetvrtfinalima, mislim da je naveo cetiri ili pet cetvrtfinala velikih takmicenja gde su bili ravnopravni ili cak imali dobijenu utakmicu koju bi izgubili na kraju. Pre svega pomenuti Tursku 2001. kad su vodili 20 razlike na 10 minuta do kraja, a recimo egal je bila i utakmica protiv nas u Riu 2016.

Nije realno da dobiju sve te, naravno, ali realno je da pobede ponekad, a kad udjes u 1/2f onda imas dve utakmice za medalju, pa sta bude.

 

E sad, zasto je to tako, nedostatak struke, dobre psiholoske pripreme, mentalne blokade, ko zna, stvar je za ozbiljnu analizu. Ali definitivno je da podbacuju rezultatima s obzirom na kvalitet igraca koje imaju.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, pacey defender said:

Deo problema je što precenjuju individualni kvalitet svojih igrača. Bogdanoviću svaka čast, on jeste lider tima, ali kao kolektiv su se gubili u raspodeli uloga na terenu. Šarić je imao fantastičnu ABA sezonu kada su uzeli titulu ali njega su prevremeno promovisali u ravnopravnog lidera reprezenzacije, pa je imao "igra san ka pićka" momenat kad je bilo bitno. Uglavnom, ovo za pleja je bitan momenat.

 

 

Kruno ovo fino objašnjava.

 

 

Link to comment
26 minutes ago, pacey defender said:

Deo problema je što precenjuju individualni kvalitet svojih igrača. Bogdanoviću svaka čast, on jeste lider tima, ali kao kolektiv su se gubili u raspodeli uloga na terenu. Šarić je imao fantastičnu ABA sezonu kada su uzeli titulu ali njega su prevremeno promovisali u ravnopravnog lidera reprezenzacije, pa je imao "igra san ka pićka" momenat kad je bilo bitno. Uglavnom, ovo za pleja je bitan momenat.

 

Drugo, oni nikada nisu bili dovoljno timski razvijeni, nikada nije bilo timskog iskoraka koji bi nadomestio to da su individualnim kvalitetom uvek bili u nekom rasponu od 5.-10. ekipe u Evropi. U polufinala ulaze timovi koji grizu, oni to nikada nisu radili u četvrtfinalima, niti su u grupnim fazama (koje diktiraju parove za ispadanje) imali konzistentnost, što opet proističe iz psihe i stanja kolektiva.

 

Naravno, imali su onoliko brainfartova. Sećamo se 2010.godine - Rašićevog protrčavanja za polaganje i potom "to mogu samo Srbi" faula koji je zaradio sekund pre kraja . 

 

Slazem se sve sto pricas, samo kazem onako plasticno gledano Hrvatska u protekloj deceniji ima 3 trenutna NBA igraca, plus Hezonju koji je tu nekako nesnadjen, i jos nekoliko evroligaskih likova, to je sasvim solidna reprezentacija. Ne kazem ja da im je sudjena borba za medalje, ali bi bar morali da budu redovni ucesnici velikih takmicenja, a nisu ni to.

Ko mi u fudbalu, zabljesnu jednom po dekadi.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Slazem se sve sto pricas, samo kazem onako plasticno gledano Hrvatska u protekloj deceniji ima 3 trenutna NBA igraca, plus Hezonju koji je tu nekako nesnadjen, i jos nekoliko evroligaskih likova, to je sasvim solidna reprezentacija. Ne kazem ja da im je sudjena borba za medalje, ali bi bar morali da budu redovni ucesnici velikih takmicenja, a nisu ni to.

Ko mi u fudbalu, zabljesnu jednom po dekadi.

Razumemo se. :)Ovo što Simon priča je možda malo prestrogo na račun saigrača, jesu slabiji individualno ali nisu baš tooooliko slabiji :).Mislim, i Makedonci su uspeli a ne možemo da kažemo da su ondašnji Lester i Pero bili bolji nego šti su sada Bojan i Zubac, npr. 

 

Sa jačim timskim duhom bi mogli neki put nešto da urade, sa jačom svešću da moraš da pokriješ u odbrani, budeš koncentrisaniji, ne soliraš u pogrešnim trenucima, generalno da donosiš bolje "male" odluke itd. Mi smo sa takvim pristupom u Đorđevićevoj eri uspeli da napravimo onakve rezultate i budemo ispred nekih timova koji su u tom trenutku imali veće zvezde (važi i za Dudinu pobedu protiv Španaca 2010, naravno).

 

Btw, Hezonja mi je uvek bio neki Đentile fazon, lik koji bi kao trebao da bude dobar ali nije na terenu dao povoda da mu se poveri bitna uloga. Mi takve indijance generalno nemamo u repstaciji (da li se na vreme privedu nameni ili prosto na vreme otpadnu iz razmatranja, ne znam).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...