Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Kako god, za izbor najvećeg se gledaju valjda karijere, a ne plafon, Embid ima triipo sezone od kojih je u jednoj mogao da bude i MVP da je mogao da sastavi čitavu sezonu, ali nije, što je valjda minus, a ne razlog za ŠBB KBB. 

Link to comment

Kad su sastavljali, gledali su pre svega nba karijere. Em imaju najbolji uvid u to, em je najvisi nivo takmicenja. U suprotnom bi lista bila prvi Gasol, drugi Kukoc, Janis na 20 i nekom mestu, Jokic na 70 i nekom. 

Link to comment

Rudy Fernandez baš dosta potcenjen

igrao 2 egal olimpijska finala, bio 1 od glavnih igrača Španije tu. u Riju su osvojili "samo" bronzu, ali i tu su bili jedini tim koji je mogao da igra sa USA.

od tih sporednih takmičenja, osvojio je i hrpu euroleague i eurobasket trofeja, par zlata na svetskim prvenstvima itd itd

Calderon je uzeo mnogo više protagonizma u NBA, ali Rudy je bio neuporedivo važniji igrač u repstaciji.

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ne može Gasol ispred Giannisa.

MVP finala. dvostruki MVP. Gasol tu nema čime da parira. Gasol je dobacio do top10 igrača lige, ali ovaj je ipak alfa i top1

 

btw ako se Hakeem vodi kao Nigeria, onda bi i Giannis trebao isto tako. Bezveze je da Hakeema računaju u internacionalce. Onda je i Duncan mogao na ovu listu.

  • +1 3
Link to comment

Pau je bio Kobeov sidekick, kao prvi grač tima nikad ne bi uzeo titulu. A Janis je lično i svojeručno od uzaludne franšize  napravio šampiona, uporedivo jedino sa Dirkom. Još samo Luka i Jokić od Evropljana imaju taj značaj za svoje franšize, ali tek treba da ih podignu na najviši nivo

Link to comment

A duga karijera i milion medalja sa Spanijom se ne racunaju nista? Mislim, ja ga prvi nisam gotivio kao i celu repku jer su bili jezivo ljigavi ali secam se neke opasne dominacije u Evropi i finog krljanja sa solidnim americkim timovima.

A Jokara i Doncic su mi nekako kao Zlatna kopacka sto je uzeo Ciro Imobile pre godinu dve, covek zabio 700 golova u sezoni a Lacio zavrsio nesto tipa peti. U fazonu dobar si decko ali ajde sad idi. S tim sto mislim da ce Doncic imati jacu karijeru na kraju, ne samo jer je mladji nego mi je generalno bolji igrac.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

nije bas da je embiid proveo najbolje godine u sovjetskom savezu pa da ima sta da se poredi po pitanju trofeja. 

jeste sbbkbb, ali za sabonisa bas steta sto prvenstveno nije bio zdrav, a potom i sto na vreme nije otisao u nba

ako se za nekog bez sumnje moze reci da bi bio uspesan i u toj konkurenciji, to je on

uostalom i kad je otisao, vec solidno zagazivsi u 30te bio je vise nego dobar

 

gde bi mu bio plafon, ne znam, ali hakim, juing, robinson bi dobili jos jednog u velikoj meri ravnopravnog takmaca

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, kralj said:

Ma baš je Horford ispred Galisa i Marčuljonisa problem.

 

Kao nije? Jedan od problema?

 

6 hours ago, omiljeni said:

 Piksi je bolji od Modrića

 

Ne ti si bolji od Modrića.

Link to comment
Pau je bio Kobeov sidekick, kao prvi grač tima nikad ne bi uzeo titulu. A Janis je lično i svojeručno od uzaludne franšize  napravio šampiona, uporedivo jedino sa Dirkom. Još samo Luka i Jokić od Evropljana imaju taj značaj za svoje franšize, ali tek treba da ih podignu na najviši nivo
Niti bi Kobi uzeo te dve titule bez Gasola ili nekog slicnog, niti Grk bez Midltona, Holideja i ostalih. Opasno su ga pljuvali od druge runde i Bruklina pa sve do 0:2 u finalu protiv Finiksa, da nema muda i kvalitet da prelomi (ovo zadnje i ima logike jer nije nikakav suter a ne moze bas uvek na silu kad je frka) i onda je pokidao te 4 u nizu ali opet nije sam igrao niti napravio sampiona od uzaludne fransize. To donekle moze da se kaze za Dzordana jer je Dzordan i Seka u onih par sezona zbog toga sto je bukvalno ukucavao ljude u obruc zbog 160 kila i trebalo mu je samo dodavati loptu, svi ostali su imali jako dobre saigrace.

Nema sanse da je Janisova jedna dobra plejof sezona jaca od Gasolove cele evropske, NBA i reprezentativne karijere.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...