Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

ja sam obozavao djordjevica i tu generaciju. zbog njega sam poceo da treniram basket kad sam ga gledao na kadetskom srbije ali jokic, on je poezija od igraca. on kad igra pa to je umetnost u rangu medzika, hakima..

kako on resava sve situacije pa to je cista genijalstina.

 niko mu nije ravan.

samo da bude zdrav da uzivam u njegovoj igri

 

  • +1 6
Link to comment
jbg Djordjevic u Nba protiv "rekreativnih odbrana" davao 1.8 pts po utakmici i otiso kuci posle 15 dana.

Divcu izmislili zlatnu medalju na OI
Nismo se razumeli tj. ja sam bio nejasan. Onomad kad je Djordjevic bio se nije igralo rekreativno a zadnjih x godina a mozda cak i desetak mi je negledljivo, cak ni u plejofu nema klanja, nema ni rivaliteta izmedju timova, nema nista osim individualnih rekorda. Daleko od toga da su igraci losi nego taj stil igre gde je pola suteva za tri i gde ima milion bacanja mi nije bas omiljen. Ranije mi je NBA bio kao Evroliga na steroidima (bukvalno) a danas ostale samo nenormalne atlete koje se uglavnom zajebavaju na terenu i malo pojacaju u plejofu. Jebem li ga, moj utisak, verovatno gresim.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

kari, doncic, jokic ne zna se ko je veca atleta sa svojim gomilama misica i odrazima kao kenguri :fantom:

 

nba kao vrhunski proizvod, pa jos sa americkog trzista svakako ima mnogo toga gadnog, sto ljude koje u osnovi interesuje kosarka nervira

jbg, takvo je vreme, bilo bi cudno da je nba izuzetak

 

ali sama igra je bas napredovala i za to veliku zasluga ima internacionalizacija, odnosno pre svega ulazak evropske kosarke, shvatanja i samih igraca u ligu

tesko da je nba bila bliza evropskoj kosarci u tom smislu pre 40 godina, nego danas

Link to comment
41 minutes ago, Zli Gli said:

Nismo se razumeli tj. ja sam bio nejasan. Onomad kad je Djordjevic bio se nije igralo rekreativno a zadnjih x godina a mozda cak i desetak mi je negledljivo, cak ni u plejofu nema klanja, nema ni rivaliteta izmedju timova, nema nista osim individualnih rekorda. Daleko od toga da su igraci losi nego taj stil igre gde je pola suteva za tri i gde ima milion bacanja mi nije bas omiljen. Ranije mi je NBA bio kao Evroliga na steroidima (bukvalno) a danas ostale samo nenormalne atlete koje se uglavnom zajebavaju na terenu i malo pojacaju u plejofu. Jebem li ga, moj utisak, verovatno gresim.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

dosta toga o čemu pričaš je samo plod tvoje "mašte"

sad se igra dosta brže nego pre 10-20 godina, ali to je i dalje mnogo sporije nego u periodu 70s i 80s

slobodna bacanje se sad šutiraju manje nego ranije. prošle godine se po utakmici šutirao 21 penal, a taj broj je išao i preko 30. to je smanjenje od 30-40% u broju penala. najbolji igrači više ne šutiraju 12 penala nego 10

uglavnom, sve te stvari mogu da se provere. i da se na osnovu tih promena u načinu igre urade neki adjustments za individualne state, ali ne postoje adjustments koji će reći da je Saša Đorđević bolji igrač od Jokića.

to može da prođe kad se zaglibi u sentiment Piksi je bolji od Modrića, Mikan Grušanović bolji od Olajuwona, a Praja Kićo Moka Knego Mirza Vilfan Ćosić su najbolji tim koji je ikad igrao košarku. tad sve može. ali ako pokušaš da objasniš to objašnjavati nekom ko je unbiased, taj neko će ti posle pola minuta reći da nisi normanal.

Link to comment

Sasa Djordjevic je mnogo bolji za prosecnog Srbina jer je izdominirao u Partizanu i reprezentaciji a Jokic dominira u tamo nekoj Americi. Jbg, ima lovu, ima svetsku slavu ali u Srbiji tesko da ce imati status legende, za sta mu realno seva paja naravno. Ja sam ga gotivio dok je Mega igrala u Mitrovici, presmesan mi je bio onako kao lignjoslav sa onim pokretima, ali sad ne gledam NBA vec dugo osim nekih uglavnom njegovih hajlajtsa i jednostavno ne mogu da se lozim, propustam taj bandwagon. Valjda ce nesto napraviti nekad i za repku, do sad je bio kilav kao kurac.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment

jbg  percepcija prosečnog Srbina je pogrešna u svemu drugom pa i u košarci
 
mada je lista fakultativna samim tim što je napravljena na osnovu glasova a ne na osnovu nekog minimuma realnih kriterijuma. a pogotovo jer nemoguće naći realne kriterijume za poređenje Fiba i NBA karijera,  jer su neuporedive stvari. i onda dođe lista u kojoj je Bojan Bogdanović ispred Ćelavog, a ni sam Bojan za sebe sigurno ne bi rekao da je bolji igrač

Link to comment

A i Sale je bolji frajer, da se ne lažemo.

 

NBA i treba da bude primarni kriterijum, ali se slažem da su ovi malo preterali. 

Inače nema većeg stereotipa o d nepostojanja NBA odbrane. Valjda je horoskop kriv što recimo Bogdan ima za 10% slabije procente nego kad su po Evropi defanzivni magovi radili skauting primarno usmeren na njega.

Link to comment

zar nismo već drljali ovu listu prije jedno 20ak dana, da ponovim, Gober i Embid ispred Sabonisa, doviđenja prijatno, dotle imam živaca. Poslije toga mogu samo da razbijem svoj kompjuter, a toga ova lista nije vrijedna.

Link to comment

Nista, onda cekamo Janisa i Jokaru da izdominiraju i na reprezentativnom planu kao u NBA jer do sad nisu pokazali nista a moraju se pokazati muda i na internacionalnoj sceni da bi se zaradio status evropskog goata

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...