Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Kari je izbacio Radmanovica iz ekipe da bi ga ponizio, nikakve to veze sa timskom hemijom i osvajanjem medalje nema. sigurno ne bismo igbili od novog zelanda da a je samo ibacio sa utakmice. 

 

Djordjevic je Micova morao da izbaci, tacnije izbacio se ovaj sam. To je imalo uticaja utoliko sto je posao igrac koji i ispao, a ispostavio mu se izuzetno bitnim. Da smo imali Micova umesto Kalinica na onom prvenstvu, tesko da bismo mi nesto uradili, iako je bio znacajno bolji kosarkas u tom trenutku. 

Link to comment

Ne bih rekao za Karija, opet kazem, Novi Zeland je samo eskalacija i epilog, Kari ga je izbacio iz tima par utakmica pre toga, prestao da mu daje bilo kakve minute, ocigledno je da su bili na noz. U ovoj epizodi sad pricaju kako je atmosfera bila raspustena i splavarska, moguce da je Radman tu prednjacio, a s obzirom da je tada bio klinac i da znamo kasnije kakva je dileja postao nije uopste tesko za pretpostaviti da je imao jedan vrlo prepotentan stav prema svemu tome, slicno kao Micov kasnije.

 

To posle sa Smiljanicem jeste izdrkavanje.

Link to comment

Mnogo je to pretpostavki u tome sto si ti napisao da bi ti zakljcak bio validan. Jedino sto mi znamo da Radmanovic nije izbacen iz tima do tog trenutka, i da je u takvoj sitaciji imao svako pravo da primi tu medalju. 

Link to comment

Radmanovic iz te banane nista nije naucio, 2005. se i Obradovic na njega zalio. Da i ne pominjemo slucaj skateboard. Razumem da se bude posebno boleciv prema igracima i strog prema autokratskim trenerima ali ima dileja medju igracima koji nisu zasluzili da se pomenu u istoj recenici s tim trenerima.

Link to comment

Mene nesto drugo kopka posle odgledanog serijala. Vilfan je u drugoj epizodi pricao kako su u sklopu priprema igrali sa Amerikancima vise puta, kao eto on je 3 puta igrao protiv Jordana, pa nabraja jos Barkleyja, Magica, Birda. Onda se Moka nadovezuje i spominje duele Praja - Bird (to bih inace bas voleo da vidim), Praja potvrdjuje. E sad, to za Praju i Birda mi je OK, posto je razlika izmedju njih 5 godina, ali Jordan, Barkley su '63 godiste, znaci da su '78 imali 15 godina, tako da to nije moglo biti tada. To mi je ostalo enigma, da li je Vilfan nesto pobrkao, ili je to bilo kasnije, ako jeste kada..

Link to comment
31 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Mene nesto drugo kopka posle odgledanog serijala. Vilfan je u drugoj epizodi pricao kako su u sklopu priprema igrali sa Amerikancima vise puta, kao eto on je 3 puta igrao protiv Jordana, pa nabraja jos Barkleyja, Magica, Birda. Onda se Moka nadovezuje i spominje duele Praja - Bird (to bih inace bas voleo da vidim), Praja potvrdjuje. E sad, to za Praju i Birda mi je OK, posto je razlika izmedju njih 5 godina, ali Jordan, Barkley su '63 godiste, znaci da su '78 imali 15 godina, tako da to nije moglo biti tada. To mi je ostalo enigma, da li je Vilfan nesto pobrkao, ili je to bilo kasnije, ako jeste kada..

 

Protiv Džordana je igrao 1982, turneja američke selekcije po Evropi (dva meča protiv selekcije Evrope i tri meča protiv Jugoslavije - u Zadru, Zagrebu i Beogradu).

O tim mečevima ima ovde i ovde

Link to comment
21 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Jako losa je ta epizoda uradjena, mada ni ceo serijal meni nije mnogo bolji. Jebeni Zarko Cabarkapa pricao skoro najvise, Kari tradicionalno ne moze da veze dve normalne prosto prosirene recenice, od Bodiroge i Divca ni rec (a bili u prethodnoj epizodi), Stojakovica su generalno preskocili, jedino je Gurketa bilo zanimljivo slusati, jer je covek uvek bio bar iskren.

 

Da i Cukic jebote, kao jako bitan faktor..

 

I opet nije nista receno o Radmanu sem te famozne banane. O losim odnosima medju igracima i dalje se cuti, nije vazno, uzeli smo zlato..

 

edit: A mislim da je Straja u studiju sa Djordjevicem tada. I moguce jos neko..

 

Аутори су причали у Мондо подкасту како су имали великих проблема да дођу до већине играча из те генерације. Ти коментари Дивца и Бодироге из претходне епизоде су старији снимци. Јесте недостајало ту главних актера, али та је генерација очито поред огромног талента имала и поприличне проблеме у свлачионици, са тренерима и Савезом. Пеђа се нпр 2003 одазвао Дулоу за мртво ЕП у Шведској, али је одбио позиве Жоца за све надаље иако је код њега дебитовао у репрезентацији 1999. године.

 

Мени је серијал био одличан и право уживање за гледање, изузев треће епизоде. Превише је било мучно, некако је прича ишла више ка томе да је све пропало, умјесто да се говорило више о кошарци те нестварне генерације.

Link to comment
8 hours ago, Joe D said:

niti je poenta kakav je radmanovic lik, niti je to bila vaspitna mera. a najmanje je imalo veze sa rezultatom ekipe, a tako mnogi gledaju na taj doadjaj. 

 

Slažem se da nije vaspitna mera već kaznena, ali se ne bih se složio da nije poenta kakav je Radman lik. Kari ne važi za dušu od čoveka, ali moraš biti poseban komad budale da dozvoliš da ti se desi ovo što se Radmanu desilo. Čuli smo da se Radmanović u toku prvenstva sam spakovao da ide kući pa ga je Divac odgovorio, a čuli smo i da je prilikom incidenta sa bananom odbio da odloži konzumaciju iste za prigodniji trenutak. Inače je Radman kao konkurenciju imao Bodirogu, Stojakovića, Gurovića, Tomaševića... neki su jednostavno bolji od njega, a neki su reklo bi se imali drastično bolji pristup obavezama, tako da ne stoji poređenje sa Gasolom i Jokićem koje je napravio @bradilko. Verovatno Radman nije bio zadovoljan statusom i pre faze kada više nije ulazio u igru. Mislim, koji crni Gasol, pa takve face po definiciji ne dolaze u takve groteskne situacije. 

 

Ono što takođe stoji je da Radmanović verovatno ne bi bio 2005te u timu da se totalno skandalozno ponašao 2002ge, mada i tada je pritužbi na njega. Bilo kako bilo, Kari je katastrofalno hendlovao situaciju. Isterati ga sa utakmice, a na finale u civilu bez pristupa svlačionici ili tako nešto. Ovo sa Smiljanićem je sramota. Čuj, on je zaslužio medalju, pa što ga onda nisi uvrstio u 12? 

 

Meni iz te epizode deluje nestvarno da smo uzeli zlato. Baš deluje kao da su bili raspuštena banda. Počev od Karijevog intervju na okupljanju na kome su se pojavila devetorica igrača, gde on pizdi i kaže da ne zna kada će se ko priključiti i da stalno pomeraju datume, pa do toga da je napustio trening pre polufinala jebenog svetskog prvenstva jer su igrači imali pametnija posla od spremanja za Novi Zeland posle pobede nad SAD.

Link to comment

ne znam. ako nam je uvek bila košarkaški uzor amerika onda i ponašanje trenera treba da ide ka tom uzoru. znači bez unošenja u lice, davljenja, udaranje, urlanje na igrače sa primesama jebanja šire familije ( to igrač kad uradi onda ga osuđujemo sa punim pravom a takav popije isključenje i debelu kaznu od strane lige). mislim da se nikom ne dopada da mu takve stvari radi nadređeni na poslu a košarka je i posao. strašno me nervira što u evropi igrači ne pokušavaju da se ugledaju na sindikat kolega u nba. valda bi im nba sindikat pomogao u organizaciji. sigurno neće dostići taj nivo ali bar elementarne stvari. 21. vek. prošle su 70-e 80-e. 

Link to comment

Slažem se u potpunosti. Novčane kazne i na kraju krajeva raskid ugovora kao i u svakoj drugoj profesiji. Ok, stresna je struka u kojoj višegodišnji rad staje nekad u par minuta tako da mi je u redu da standardi komunikacije budu malo relaksirani ali nikakvo jebavanje majke, a kamoli fizički kontakt.

 

Sa druge strane, kao što meni nadređeni ne jebe mater tako ni ja ne odbijam da se pridržavam agende na sastanku. Hoću da kažem da se i od igrača očekuje profesionalno ponašanje, a u reprezentaciji nema druge kazne osim da ih isteraš.

Link to comment
30 minutes ago, bradilko said:

ne znam. ako nam je uvek bila košarkaški uzor amerika onda i ponašanje trenera treba da ide ka tom uzoru. znači bez unošenja u lice, davljenja, udaranje, urlanje na igrače sa primesama jebanja šire familije ( to igrač kad uradi onda ga osuđujemo sa punim pravom a takav popije isključenje i debelu kaznu od strane lige). mislim da se nikom ne dopada da mu takve stvari radi nadređeni na poslu a košarka je i posao. strašno me nervira što u evropi igrači ne pokušavaju da se ugledaju na sindikat kolega u nba. valda bi im nba sindikat pomogao u organizaciji. sigurno neće dostići taj nivo ali bar elementarne stvari. 21. vek. prošle su 70-e 80-e. 

 

to je najveci sok rukijima iz amerike, kad se susretnu sa evropskim trenerima, narocito kad su sa ovih prostora :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...