Jump to content
IGNORED

Nizozemska je srce Kinshase


אַף אֶחָד

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    39

  • אַף אֶחָד

    34

  • Miralem

    26

  • Yossarian

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo da ga dignem :)Sta ima u komsiluku?Kod nas rasporodaje umiru, igra masa filmova koje vredi pogledati (za razliku od pre dve nedelje) - bankrotiracu, ne pada kisa vec tri dana, i eto tako...Aj pa javi se sever...i ostatak :)

Edited by baklavica
Link to comment
evo ima da sam od sutra opet na vasem topiku. potez scheveningen-den haag-delft. ako je neko za zidarskog jupilera, na raspolaganju sam.
a koliko dugo ostajes? kruzi prica da bi devetog mogla biti neka zurka na kojoj bi mogli biti neki forumasi.
Link to comment
na diviksu. :wink: a sta znam, dobio je nagradu kritike u kanu. dobar je film, u smislu kvaliteta, ali nije lep za gledati.
ja sam shvatila da je film tupav, lose reziran, losa gluma i sve lose.ne znam sta ti je tu tesko palo, meni kazu da ni nema radnje - tj ne zna se ko koga iza kojeg zahoda. Edited by Allegra
Link to comment

ok, mozda niste shvatili, film je sniman u nekom dokumentarnom maniru i to je odradjeno odlicno. ne mislim da je gluma losa. likovi jednostavno nisu teatralni kao u vecini filmova, nego, ako je covek depresivan, onda je namrsten i cuti tokom cele scene od deset minuta. u holivudskom filmu bi isao od coveka do coveka na ulici polugo i rascupan vicuci "u cemu je smisao!". ili tako nesto :) a svi u filmu su depresivni. onaj neprekidni zvuk cizama po blatu je slikovitije opisao jadnost nego da je glavni lik rekao "ovo je pasivan kraj i ljudi su siromasni". kolicina seksa je nekako takodje u funkciji filma. ta devojka ima problem, a svoju teskobu i nesigurnost ispoljava kroz nimfomaniju, ili neselektivno biranje partnera, koji god da je strucni termin za to. mislim da je film kvalitetan, ali tezak, i bas mi je flandrijska provincija delovala uzasno tuzno za zivot, kao kod nas u zabacenim krajevima vojvodine.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Luxembourg, 12 points.Luxembourg parliament adopts euthanasia law

BRUSSELS (Reuters) - Luxembourg parliament adopted a law late on Tuesday to legalize euthanasia and assisted suicide, adding the Grand Duchy to a small group of countries that allow the terminally ill to end their lives.The law, expected to come into force towards the summer, was passed by 30 votes to 26. Luxembourg's media said it was a symbolic defeat for Prime Minister Jean-Claude Juncker whose Christian Social Party opposed it."The Christian Social Party and the Catholic church were against the euthanasia law, calling it murder but we said no, it's just another way to go," said Jean Huss, a member of parliament of the Green Party and co-sponsor of the bill
Link to comment

bup(e), jel stoji da dolazis treceg? i na koliko? mislim da je bolje da probamo da se malo organizovanije organizujemo, tipa zakazemo datum i mesto i vreme i pozovemo ljude da se okupe, nego onako po srpski, ako bude-bice. pa da upisemo u agendice ko pravi. ja sto upisem u agendu, postujem -_-ozbiljno, hajde da napravimo mini srce-kinshase okupljanje u amsterdamu u narednih nedelju-dve?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...