Jump to content
IGNORED

Nizozemska je srce Kinshase


אַף אֶחָד

Recommended Posts

on je zapravo pozirao :okod nas ce uskoro da se otvori Bozicna Pijaca :rolleyes: pozvani ste na pecene kestenove, toplo vino, kobasice u przenom luku, gofre, pleskavice od przenog krompira.....ne mora ovim redosledom :D

Link to comment
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    39

  • אַף אֶחָד

    34

  • Miralem

    26

  • Yossarian

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

gofre?
evo ti ga sitnichar 'oces ispravno "gauffre" cita se gofrgauffre.jpgideja za pTf kulinarstvo - lokalni specijaliteti!Edit - sigurna sam da se na francuskom pise sa dva "ff" Edited by msmodesty
Link to comment
aaa, pa to je vafl (wafel). pretpostavljam cak da je i smisljen negde u nl govornom podrucju (obzirom da je testo umoceno u secer, i to prilicno bezukusno).
kad ga jedes u Holandiji (kao uostalom puno toga...)
Link to comment

sve je to nizozemska i ako treba zvacemo bloody cakes generickim imenom - goffaffle ili waffoffre ili kako god. a najbolji su u belgiji, sa dzemom od jagoda i slagom i cokoladom, to je valjda svima jasno. ;)

Link to comment
on je zapravo pozirao :o
em sto je on pozirao, em sto meni super stoji tvoje kuce. pijaca i ostale djakonije, mmmmmmmm, moze, sve moze. ko sto rekoh, ja se sredinom decembra spustam na jug, pa cemo se negde naci.
Link to comment
em sto je on pozirao, em sto meni super stoji tvoje kuce. pijaca i ostale djakonije, mmmmmmmm, moze, sve moze. ko sto rekoh, ja se sredinom decembra spustam na jug, pa cemo se negde naci.
bolje stoji tebi nego meni <_< mada.. da li siguran u svoje bicepse :wicked: a pijacu nam je najlepsa :)primamo goste!
Link to comment
aaa, pa to je vafl (wafel). pretpostavljam cak da je i smisljen negde u nl govornom podrucju (obzirom da je testo umoceno u secer, i to prilicno bezukusno).
:o :o :o :o ne diraj mi u vafl i u duvl!! angry.png
Link to comment
  • 2 weeks later...

dobrodosao, bup.okupljanje: varijanta A: ovih dana u amsterdamu. ako je belgijancima predaleko, onda u nekom manjem sastavu (betty, miralem, yoss, sta velite?)varijanta B: ja sam u belgiji od 17 do 21/12. mogli bi to da iskoristimo pa da se nadjemo negde tamo. ili samo u lokalnom belgijsko/luksemburskom kruzoku?2 amelija: prenesi nickie da sam je sanjao sinoc. forumska tajna policija (gazza, larko?!?) joj kuca na vrata da je vodi na okupljanje nizozemskih forumasa. ona bezi kroz prozor (bolje grob, nego rob!), ali tu je cekamo yoss i ja i odvlacimo na vafle sa vanila kremom i cokoladom. (bemti forum.)

Link to comment

ja nazalost ne mogu nista da obecam :( nahrupili mi neki zlocesti hrvati iz proslog zivota, jbt jos se oporavljam od prvog susreta a bice ih jos... pa onda idem u utrecht da iznenadim nekog kome je rodjendan a ko jos ne zna da sam u holandiji (ne, chandra, nije ti rodjendan a i znas da sam tu) a onda... hm, moram da pogledam u agendu! hm, hm, kaze da 27. imam nesto jako vazno na faksu za sta moram da iscitam neke silne materijale. u svakom slucaju sam ja vise nego voljna, ali ne bih nikako da se planovi odredjuju naspram mog slobodnog i neslobodnog vremena jer je ono ocito prilicno varijabilno. elem, count me out za inicijalni dogovor a onda ako se ispostavi da mogu - super!

Link to comment

rodjendan mi je uskoro, a ako ces da me iznenadis, mogu da se pravim da ne znam da si u holandiji.u svakom slucaju meni je tek sledeca subota free, posle idem na topli jug, pa u belgiju i u utrechtu sam ponovo oko bozica - a tad ce vecina vas da se razbezi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...