Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisabon

Featured Replies

Hvala :) Volim i ja više Zoo al rekoše da je ovaj valjda drugi najveći u Evropi posle onog u Valensiji. Tu se pominje i neka gondola u blizini pa mi i to zanimljivo :)

  • Replies 154
  • Views 30.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    Meni je ovo najdrazi film o Lisabonu i najbolje predtsavlja kako je taj grad izgledao kad sam ga prvi put posetio. Ljubav na prvi pogled. Lisbon Story

  • ultra plasticni
    ultra plasticni

    ja pamtim jednu bas bunjuelovsku scenu, oko 9 uvece sisli smo na stanici posle baixa sijado ka moru (ima previse stepenica na gore) i krenuli ka centru, prolazimo pored jedne crkve, ogromna masivna me

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    Cim izadjete iz hotela obavezno na kolace iza ugla Pastéis de Belém® Pastéis de Belém®

Posted Images

2 hours ago, Milosh76 said:

Pola PPP "putuje" sa @Sandradjer   u Lisabon i zavide joj :D

 

Ja prvi ! :D

Ostajem bas kratko za prvu posetu, ali racunam da je to grad u koji cu se vracati.

Sve sto mi preporucite cu obraditi i sastaviti jedan dobar plan :)

On 30. 8. 2023. at 16:22, arheolog1981 said:

Akvarijum i Zoo vrt u Lisabonu, jel bio neko?

Akvarijum je zanimljiv, lepa je i sama zgrada a i postavka. Doduse nije nesto vau ako to ocekujes. Po zoloskim vrtovima generalno ne idem pa ne znam.

 

Uopste, Lisabon ima par zgrada u lepoj modernoj arhitekturi duz obale. Sa druge strane ima delove sa lepim starim zgradama i malim ulicicama, razne manastire i tvrdjave. Vredi se setati po gradu dok ti ne otpadnu noge.

 

Kad smo kod ribe, najvise mi se svidela u tanjiru (znam, grozan sam). Bakalar na hiljadu nacina, svaki restoran ima svoj recept. Jeli smo i neku vrhunsku krabu za male pare u centru Lisabona. Doduse ovo sve je bilo pre korone, ko zna kakve su sada cene. 

 

Najveci most u Evropi je takodje u Lisabonu.

 

Sta god da radis ne idi u muzej moderne umetnosti. Sprzio mi se mozak a vala sam se nagledao takvih muzeja :wacko:

Edited by Shan Jan

i ja sam čula da je akvarijum lep.

drago mi je da je tema aktuelna, baš htedoh da pitam nešto. idem za nekoliko dana u lisabon i porto imam 2 stavke u planu: buvljak i plaža 😄 za hranu ću bordejnovim stazama oblaporstva. jel ima neka plaža u lisabonu da se ističe ili je svejedno koja? 

gde blejati u portu?

 

i kad sam već ovde: nije madrid, no malaga. druga polovina oktobra. 

svi predlozi su dobrodošli :)

Pa za plažu u Lisabonu ne znam jer sam ja na plažu išla u Estoril (preporučujem da se ide).
U Portu imaš super šetalište tačno uz obalu, i taj deo oko Felgueiras svetionika je jako lep (mislim, zavisi i od vremena i od gužve) tu je super za power walk popodne dok se talasi lome oko tebe. Ja sam se ugl muvala oko onog mosta Ponte Luis, ali nemam neko konkretno mesto da preporučim. Ne računam ova mesta tipa zamkovi crkve spomenici n shit…  Išli smo u onaj Majestic kafe/restoran, šta znam, lepo je, ne znam baš da l vredi čekati u redu pola sata da uđeš. Imaš onu biblioteku Lello, tamo je baš baš lepo, isto mora da se čeka da uđeš. Najviše mi je u sećanju ostao faking Dekatlon jer sam ga tamo prvi put videla i uletela kao oparena da kupim ranac za 2€. Bilo je i neko mesto kao multi-restoran (?) koji bih da izuzetno ne preporučim ali ne mogu da se setim kako se zove sad :isuse: prvo slovo F, u blizini Sao Bento železnične stanice, jedno od onih mesta gde uđeš pa ima raznih restorana sve različita hrana (kao Mercado da Riberia u Lisabonu) ali svi sede u centralnom delu, e tu sam pojela nešto, neki… blob, neki apsolutni užas. 
Ako se setim nečeg korisnog, napisaću.

Edited by Patty Lee

3 hours ago, Patty Lee said:

Pa za plažu u Lisabonu ne znam jer sam ja na plažu išla u Estoril (preporučujem da se ide).
U Portu imaš super šetalište tačno uz obalu, i taj deo oko Felgueiras svetionika je jako lep (mislim, zavisi i od vremena i od gužve) tu je super za power walk popodne dok se talasi lome oko tebe. Ja sam se ugl muvala oko onog mosta Ponte Luis, ali nemam neko konkretno mesto da preporučim. Ne računam ova mesta tipa zamkovi crkve spomenici n shit…  Išli smo u onaj Majestic kafe/restoran, šta znam, lepo je, ne znam baš da l vredi čekati u redu pola sata da uđeš. Imaš onu biblioteku Lello, tamo je baš baš lepo, isto mora da se čeka da uđeš. Najviše mi je u sećanju ostao faking Dekatlon jer sam ga tamo prvi put videla i uletela kao oparena da kupim ranac za 2€. Bilo je i neko mesto kao multi-restoran (?) koji bih da izuzetno ne preporučim ali ne mogu da se setim kako se zove sad :isuse: prvo slovo F, u blizini Sao Bento železnične stanice, jedno od onih mesta gde uđeš pa ima raznih restorana sve različita hrana (kao Mercado da Riberia u Lisabonu) ali svi sede u centralnom delu, e tu sam pojela nešto, neki… blob, neki apsolutni užas. 
Ako se setim nečeg korisnog, napisaću.

pa baš mi ovakve stvari trebaju  tj. ne trebaju :)

i ostale info su mi korisne, hvala!

Ja sam svojevremeno bio u mestu Costa Caparica, nekih 45min gradskim busom od centra Lisabona. Ima 10km duga peščana plaža (ako letiš tokom dana vidi se iz aviona). Ima tu par barova, ali generalno možeš lako da nadješ mesto gde nema nikog oko tebe u krugu od 50m.

More je bilo hladno (doduše bio je jun mesec), tj. to je okean, a bili su i blagi talasi. Tu dolaze surferi kada duva i kad su veći talasi.

 

Fun fact - ako ideš tamo autobusom, prolaziš pored statue Christ the King, što je omanja kopija one čuvene statue iz Ria.

more tj. okean je leden i u julu i avgustu, bio sam sad mesec i po dana tamo (od kraja juna do pocetka avgusta) jedva sam triput usao u vodu :cry:

1 hour ago, goofs said:

 

Fun fact - ako ideš tamo autobusom, prolaziš pored statue Christ the King, što je omanja kopija one čuvene statue iz Ria.

Džizus iz Ria je malo lepši.

Mislim na statuu, onaj brazilski je mlađi i zategnutiji.

A verujem, nisam još nikada dobacio do Ria pa ne znam iz prve ruke :) ali bio nam je baš trip kad smo to videli, onako u sred ničega, nit smo znali da postoji. Apsolutno isti nenadani doživljaj kad smo videli Kip Slobode u Parizu.

@goofs E a ja obrnuto, videla sam onog u Riu a za ovaj u Almadi sam bukvalno sad od tebe saznala da postoji. :D U Parizu nisam nikad bila :cry: (blam)

Edited by Patty Lee

Haha, pa eto :) Pariz prelep, siguran sam da ima topić koji sve kaže, ja ću samo dodati da niko nikada nije otišao u Pariz da bi video Kip slobode, i to je sve što treba znati o toj verziji tog spomenika 

jbt sad sam prvi put cuo za taj spomenik :ph34r: a relativno je blizu ajfelovog tornja

Pa da, samo na kontra-stranu od centra, niko turistički ne ide tamo. Mi smo ga videli zapravo iz voza, jer voz za Diznilend ide tuda (a polazi baš sa stanice kod tornja).

5 hours ago, Tsai said:

more tj. okean je leden i u julu i avgustu, bio sam sad mesec i po dana tamo (od kraja juna do pocetka avgusta) jedva sam triput usao u vodu :cry:

Mozda da se svrne do juga ako se ima vremena? Ja se kupao za 1. maj u Albufeiri, doduse osecaj kao da sam plivao kroz kockice leda. 

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.