February 22Feb 22 Meni je to Madrid od velikih gradova. Lep i energican. Imam cak i najlepsi video zapis sebe svih vremena, upravo iz Madrida Usla magija u mene. Lisabon ima posebnu klimu koja dodaje sarmu grada poprilicno, posebno kad se ode tokom zimskih meseci.Verujem da je Bec super zgodan za zivot
February 22Feb 22 9 minutes ago, Sandradjer said:Meni je to Madrid od velikih gradova. Lep i energican. Imam cak i najlepsi video zapis sebe svih vremena, upravo iz Madrida Usla magija u mene.Lisabon ima posebnu klimu koja dodaje sarmu grada poprilicno, posebno kad se ode tokom zimskih meseci.Verujem da je Bec super zgodan za zivotE da, u Madridu sam bila samo jednom, ali mi je ostao isto u baš lepom sećanju, iz više razloga, mogao bi da uđe u konkurenciju.Mogli bismo da osnujemo grupu podrške za nas sa sličnim sentimentom.
April 10Apr 10 Žena i ja idemo u Lisabon početkom juna na 4 dana. Ja idem na kongres 3 dana, ona ide da se zajebava i da joj dupe vidi put. Obzirom da ću biti ograničen vremenom održavanja kongresa i da nam je hotel kod Belem kule, šta je najefikasniji plan za videti što više (osim Sintre, to sam razumeo da je must see).
April 10Apr 10 1 hour ago, Ayatollah said:Žena i ja idemo u Lisabon početkom juna na 4 dana. Ja idem na kongres 3 dana, ona ide da se zajebava i da joj dupe vidi put. Obzirom da ću biti ograničen vremenom održavanja kongresa i da nam je hotel kod Belem kule, šta je najefikasniji plan za videti što više (osim Sintre, to sam razumeo da je must see).Cim izadjete iz hotela obavezno na kolace iza uglaPastéis de Belém®Pastéis de Belém®
April 10Apr 10 Kad dosade bakalari i kolač de nata, preporuka za italijansku hranu kod zemljaka u Lisabonu:Di Amici by Pizza em CasaCalçada da Ajuda 107, 1300-011 Lisboa, PortugalOdlična pizza, odresci i deserti.
April 16Apr 16 On 10. 4. 2026. at 7:48, Ayatollah said:Žena i ja idemo u Lisabon početkom juna na 4 dana. Ja idem na kongres 3 dana, ona ide da se zajebava i da joj dupe vidi put. Obzirom da ću biti ograničen vremenom održavanja kongresa i da nam je hotel kod Belem kule, šta je najefikasniji plan za videti što više (osim Sintre, to sam razumeo da je must see).Ima svasta, Sintra ima posebnu mikroklimu. Idete na drugu stranu tamo je Costa de Caparica, pescana plaza 20 km. Alfama centar i tu da slusate fado, mada su sada restorani postali preskupi. Parque das Nacoes, tu ima svega, napravljen za izlozbu expo 98, to je sto Vucko sad kopira. Belem obavezno tvrdjava. Mislim da sve to ima na tripadvisoru, tako da ce te se snaci. Ja ovde zivim, ali 4 dana nikako nije dovoljno.
April 16Apr 16 22 minutes ago, Miki_belavista said:Ima svasta, Sintra ima posebnu mikroklimu. Idete na drugu stranu tamo je Costa de Caparica, pescana plaza 20 km. Alfama centar i tu da slusate fado, mada su sada restorani postali preskupi. Parque das Nacoes, tu ima svega, napravljen za izlozbu expo 98, to je sto Vucko sad kopira. Belem obavezno tvrdjava. Mislim da sve to ima na tripadvisoru, tako da ce te se snaci. Ja ovde zivim, ali 4 dana nikako nije dovoljno.Hvala. Znam da 4 dana nije dosta, ali uvek postoji još jedan dolazak.Kakav je javni prevoz u Lisabonu? Možemo li da idemo autobusima naokolo, ili su nam taksiji bolja opcija? Ovo mi je posebno bitno za seminar, jer mi je hotel jedno 5km od mesta održavanja seminara i moram da stignem na vreme.
April 16Apr 16 Javni prevoz radi, ali rasporedi koje vidiš na aplikacijama možeš mački o rep.Tu oko Belema je baš lep kraj, ima parkova, Žeronimo manastir, vojni muzej, može pola dana lagano da se potroši, može i više ako volite da šetate.Na Alfamu može drugi dan da ode, šetnju zavšite na tvrđavi Castelo de Sao Jorge odakle ima kul pogled na ceo grad.Tu negde između uglavite Bairo Alto, sednete na ribu u neki restorančić.I gde god planirate da idete kupuj karte online unapred.
April 16Apr 16 Treba otici i na drugu stranu do Estorila i Kaskaisa. Ide cesto voz iz Belema, a isti voz ide i do centra grada. Moze i preko mosta do Hristove statue i vidikovca
April 17Apr 17 9 hours ago, Ayatollah said:Hvala. Znam da 4 dana nije dosta, ali uvek postoji još jedan dolazak.Kakav je javni prevoz u Lisabonu? Možemo li da idemo autobusima naokolo, ili su nam taksiji bolja opcija? Ovo mi je posebno bitno za seminar, jer mi je hotel jedno 5km od mesta održavanja seminara i moram da stignem na vreme.javni prevoz je dobar, problem je sto se busevi zaglave. Meto ne ide do Belema, ali ide voz. Bolt je najeftiniji, Uber malo skuplji, taksi jos skuplji. U svakom slucaju taksi je jeftiniji nego u BGu. Mozete da kupite 24h javni prevoz, onda njime koristite sve zivo i buseve i metro i voz.
April 17Apr 17 9 hours ago, goofs said:Javni prevoz radi, ali rasporedi koje vidiš na aplikacijama možeš mački o rep.Tu oko Belema je baš lep kraj, ima parkova, Žeronimo manastir, vojni muzej, može pola dana lagano da se potroši, može i više ako volite da šetate.Na Alfamu može drugi dan da ode, šetnju zavšite na tvrđavi Castelo de Sao Jorge odakle ima kul pogled na ceo grad.Tu negde između uglavite Bairo Alto, sednete na ribu u neki restorančić.I gde god planirate da idete kupuj karte online unapred.Bairo Alto je suvise komercializovan, nekada je to bio sirotinjski kraj, danas sve apartmani za izdavanje.
Create an account or sign in to comment