Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

Just now, Mel said:

Da, jako je nesuvislo nemati poverenja u institucije u Srbije.

to ne piše u onome što sam napisala.

u onome što sam napisala piše da je nesuvislo porediti instituciju sa ubicom.

 

I dalje se neću nastavljati u komunikaciji sa tobom na ovu temu.

  • +1 1
Link to comment
Just now, *edited by mod said:

 

 

Razumem da si pogođena situacijom koja se desila u tvom okruženju pa sada to primenjujes na svaku sličnu. Jednostavno čišćenje kuće osobe ili osoba koje imaju ozbiljan poremećaj nije rešenje problema iz gomile razloga. Za početak kao što vidiš ni ona sama nije htela da sarađuje na osnovnim stvarima, pa kako onda zamišljaš da neko dođe svake nedelje da joj čisti stan a da onda ona 6 dana opet kupi đubre i trpa ga dok me zatrpa neko dete ili se nešto opet ne zapali?

 

Deca treba oduzimati od psihičkih bolesnika, a ne samo od nasilnika, narkomana, pedofila... Evo ti još svež slučaj u Novom Sadu.

 

Care bar trecina ljudi su psihichki bolesnici. Pola Srbije je na preskribovanom ili nepreskribovanom bensedinu. Chuj psihichki bolesnik, au, jedno chudo nevidjeno.

Link to comment

A što se tiče predškolskog u koje nije upisala decu, ja živim u zemlji EU u kojoj je vrtić obavezan za sve- ako ne upišeš dete u vrtić, kuc kuc njihova varijanta CZSR na vrata. 

  • +1 4
Link to comment
Quote

Centar za socijalni rad kaže da je u ovom slučaju utvrđeno da roditelj grubo zanemaruje svoje roditeljske dužnosti.

"To se ogleda u nemaru da se obezbede adekvatni životni uslovi, a u okviru razumno raspoloživih sredstava porodice i to u sledećim oblastima: zdravlja (higijenskog zapuštanja, nevakcinisanja dece po obaveznom kalendaru vakcinacije, nepostupanje u skladu sa preporukama lekara) ostavljanje dece bez nadzora, obrazovanja (nepohađanje obaveznog predškolskog programa u cilju socijalizacije dece i pripreme za školu) emocionalnog razvoja, ishrane, smeštaja (potpuno nehigijenski uslovi u kojima i najmanji požar predstavlja opasnost po opštu bezbednost dece), što narušava, ili može sa velikom verovatnoćom narušiti dečiji fizički, mentalni, duhovni, moralni ili društveni razvoj", navode u CSR.

Kako tvrde u Centru za socijalni rad, uočena su neprimerena ponašanja majke, koja su uznemirala decu. Osim toga, postojala je i nesaradnja sa organom starateljstva koji je sačinio plan usluga kojim majku obavezuje na preuzimanje određenih koraka kako bi se stekli uslovi za povratak dece u biološku porodici. Majka, kažu u CSR, nijedan od ovih uslova nije ispunila.

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/369406/UZIVO-VIDEO-Gradjani-provalili-ogradu-na-protestu-ispred-Centra-za-socijalni-rad-u-Novom-Sadu.html

 

Dvosatni intervju s majkom i advokatom:

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Advokat majke je u cc 3 minutnuspeo da izbaci da norveški LGBT kupuje decu iz Srbije kako bi obnovili stanovništvo, Putin je to dekretom sprečio, dogovori za prodaju dece se vrše još u studentskim danima između Pravnog i Filozofskog fakulteta koji su povezani hodnicima što je valjda ključni dokaz. Cena za usvajanje je 50k, za organe 250k a za sekte još veća. 

 

Nemam potrebu da dalje slušam.


:isuse:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Prosto sam šokiran da su oni dolili ulje na vatru :fantom:

 

Živi u stanu prepunom đubreta, neće da pusti nikoga u unutra, neće da vakciniše decu ali treba da verujemo da je od funkcionalnosti deli jedan Mr. Proper nedeljno. How yes no.

 

Tu žive deca od 3,6 i 9 godina i desio se požar zbog psihoza odgovornog staratelja. I sad mi kao vagamo da li je bolje da se očisti, provetri i okreči stan ili je bolje da se ona leči a deca za to vreme budu u boljim uslovima. 

 

Pa 3 godine, sta bi bilo da se to dete nagutalo dima kada se desio taj požar?

 

Ako je stan imao jedan pozar ever, to ne moze da bude osnova za oduzimanje dece. Znam nekoliko ljudi kojima su gorele kuce, stanovi.

Ako joj s emalo malo zapli, sa tim bih mogla da se slozim da je jasno da se radi o opasnom okruzenju iz tog razloga.

Da li ima psihozu ti ne znash. Ja ne vidim da negde pishe da ima bash psihozu.

 

Pritom ja moram da vakcinishem dete koje ima neuroloshke probleme jer pola Srba ne vakcinishe decu jer je to sad fensi. Hocete li sve da ih pooduzimate? U odredjenim zemljama EU imash chak i zakonsko pravo da ne vakcinishesh dete ako kazesh da ti je nevidljivi chika u belom na uvo rekao da vakcine nije predvideo biblijom.

Edited by Mel
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...