Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

2 hours ago, goofs said:

Ja sam poprilično uveren da ti ne možeš da udješ sa lažnim ili iskopiranim barkodom na bilo koji ulaz, čitač ne bi trebalo to da dozvoli. Ako dozvoljava to je onda sigurnosni propust epskog nivoa.

 

Ono što mislim da je posredi, a što sam svojim očima vidjao od kad je Arene, je da batica cirkuliše ispred i skuplja ljude za upad, troje-četvoro i onda sa njima ode kod svog pajtosa, drugog batice koji očitava karte gde ih ovaj samo propusti. Kintu verovatno dele kasnije ili kako već.

 

Ako žele da spreče to treba im 1 kontrolor po ulazu. Ako žele.

 

Sad je bio jedan kontrolor po ulazu, a i ranije sam gledao kako vraćaju ljude sa lažnim barkodovima.

 

  • +1 1
Link to comment

Да је горе него икад тешко, некада је бар 500+ људи по текми улазило на разноразне шеме на Евролигу у Пионир а причамо о хали капацитета до седам сома.

 

Не идем редовно на баскет, ове сезоне нисам био ниједном али прошле сам све утакмице на којима сам био провео на степеницама са уредном картом јелте јер дођем касно и не пада ми на памет да јурим људе по голубарнику да их дижем са седишта. Опет ја сам и навикао на фудбал и гледање стојећи па ми је сам концепт нумерације и седења стран али поента је да ако неко стоји на степеницама не значи и да није платио карту већ да му је можда заузео место неко ко није. :D
 

Наравно голубарник и ултраголдпремиумплатинум од хиљаду евра свакако нису иста ствар али то су већ first world problems. :D

Link to comment

Samo na besplatnim utakmicama je bio problem na 200, a protiv Reala je već dobrih 30 minuta pre bilo prepuno ma stepenicama.

Link to comment

ko vam je to prodao da se sa 1 bar kodom ulazi više puta na više ulaza.

 

to ne može sem ako ekipa koja radi čitanje karata nije nekako ušemljena.

 

čitači rade tako da se odmah po očitavanju iz kompa /sa kojim su povezani/ briše broj koji je dodeljen tom bar kodu.

 

ciganima čitanje radi bivši eventim sa svojim čitačima i mrežom

 

ne znam ko čita za kkp ali jedan geri iz uprave to može da reši za 5 min sa 1 do 2 telefonska poziva, radio je to ceo život na love festu.

 

tačno je da likovi sa pandurskim propusnicama umeju da siluju ulaske za džabe ali se i to rešava.

 

ja iskreno ne verujem u ostojinu priču, mora da postoji neko naličje.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Vasilij Zajcev said:

@RyoSve se slažem, samo u se u suštini razmimoilazmo:D

...to da Klub pokušava, konkretno. Ja od Kluba kupujem sezonske od kad se štampaju, u početku smo se takmičili ko će biti vlasnik 00jednocifrene, imam i "Džejmsa Bonda", i neke "top four" serijske brojeve. Divljao i po gostovanjima, od legit F4 karti do nalaženja sa Tošom po atinskim i Bg predgrađima.. ALI odgovorno tvrdim: nikad nije bilo gore.

 

Ja u Arenu sada ulazim 10 min pre Željka. Dešavalo mi se i da uđem 5 min pre utakmice, kad sam u gužvi oko posla. Mesto mi je bilo zauzeto protiv cigana u petoj, i možda jos 2-3 u EL. Bio je spor ulaz na početku sezone, i znaju povremeno da brljaju, to niko ne spori.

 

Sećam se kada sam bio tokom Duletove ere na par gostovanja, maštao sam da i kod nas dođu numerisana sedišta i da to većina poštuje. I to jeste danas tako, barem za nivo 200. Za nivo 400 koliko znam ne poštuje se striktno.

 

Ali, ne može da se poredi sa Pionirom. Tamo se ulazilo na sto načina. Morao si 2 sata pre tekme da dođeš da bi imao svoju stolicu. Numeraciju niko poštovao nije. Čak je bilo uvredljivo da se to pomene. Nebo i zemlja, ako ćemo realno.

 

KKP falsifikatore, divljake i stepenice mora da reši. Vidim da pominjete bar-kodove, ali sa tim ima muljanja i dalje.

 

Ne volim ni ja SNS, Ostoju i ekipu, ali zar stvarno mislite da nakon 16k prodatih sezonskih, i tokom jednog od najvećih sportskih hajpova u Evropi, Partizan želi da mu stepenice budu zauzete i da ima 2k ilegalaca unutra od kojih dinar ne vidi :)?

 

 

1 hour ago, Eleniko said:

ko vam je to prodao da se sa 1 bar kodom ulazi više puta na više ulaza.

 

to ne može sem ako ekipa koja radi čitanje karata nije nekako ušemljena.

 

čitači rade tako da se odmah po očitavanju iz kompa /sa kojim su povezani/ briše broj koji je dodeljen tom bar kodu.

 

ciganima čitanje radi bivši eventim sa svojim čitačima i mrežom

 

ne znam ko čita za kkp ali jedan geri iz uprave to može da reši za 5 min sa 1 do 2 telefonska poziva, radio je to ceo život na love festu.

 

tačno je da likovi sa pandurskim propusnicama umeju da siluju ulaske za džabe ali se i to rešava.

 

ja iskreno ne verujem u ostojinu priču, mora da postoji neko naličje.

 

Um, i da pretpostavim da neke stvari ne znam, i da, na primer, čitam ovo iz nekog Čilea, možda bih ti poverovao u sve ovo, ali nemam poverenja u tebe, nakon gomile glupih i zlonamernih postova.

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Ja sam poprilično uveren da ti ne možeš da udješ sa lažnim ili iskopiranim barkodom na bilo koji ulaz, čitač ne bi trebalo to da dozvoli. Ako dozvoljava to je onda sigurnosni propust epskog nivoa.

 

Ono što mislim da je posredi, a što sam svojim očima vidjao od kad je Arene, je da batica cirkuliše ispred i skuplja ljude za upad, troje-četvoro i onda sa njima ode kod svog pajtosa, drugog batice koji očitava karte gde ih ovaj samo propusti. Kintu verovatno dele kasnije ili kako već.

 

Ako žele da spreče to treba im 1 kontrolor po ulazu. Ako žele.

 

Na koji ulaz misliš?

 

Jedan batica može da uvede troje-četvoro. Da se 3-4 puta vrati, to je 15 komada. Da ima i 10 batica, to je 150. Ali za 1.5k ljudi, moraš da imaš 100 batica, što i nije realno. Plus, da ne pominjem da sada imaš nekoliko prstenova provera gde moraš da pokažeš sezonsku, kartu, narukvicu, itd...

Link to comment
1 minute ago, Ryo said:

Još uvek ne, za razliku od vas.

 

Razumijem te. U svakom takmicenju epizodisti i jedino u kupu finalisti :fantom:

  • Haha 3
Link to comment

jel moguce da su ovo sudili kao nesportsku. ovaj je trebao za foliranje da dobije tehnicku

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...