Jump to content
IGNORED

Masovno ubistvo u Mladenovcu, 4.5.2023


vojiste

Recommended Posts

1 hour ago, garmonbozia said:

 

Izvini, ovde nema nikakve teorije. Čovek je izneo samo sve podatke iz medija i bukvalno presipao iz šupljeg u prazno. Hoću svojih 20 minuta života nazad.

 

u poplavi različitih podkasta većina ih je upravo lišena bilo kakavog sadržaja. ili ne daj Bože dodatne vrednosti. uglavnom je sabiranje i prežvakavanje, a nekada i prosto čitanje onoga što je već objavljeno i što smo svi, sa manje ili više detalja, već čuli. naravno, ima tu i sjajanih ljudi, misli, govornika, tema, ali treba tražiti, sortirati, gubiti 20 po 20  minuta.

 

sada postoje tehniče i informatičke mogućnosti da se realizuje princip "što na um to na drum". gde bi drum bila javnost. ali nije toliko problem sa drumom, koliko sa umom. naročitu potrebu da se javno obrate izgleda da imaju oni koji realno nemaju šta da kažu, a što bi bilo od šireg interesa. imam utisak da tu nije ni bitno šta će da kažu, već samo činjenica da su prisutni u etru, ili kako li se to sada zove, taj univerzum. a još gore je što praktično nekontrolisano može u javni prostor da se izliva skoro svaka glupost, budalaština ili podlost. pa i čisto zlo. a kako nisu svi umovi koji slušaju postojani ko klisurine, eto problema u najavi.

 

čovek kad krene da razmišlja o tim stvarima, može da dođe do zaključka da će nas skupo koštati praktikovanje slobode. ili možda da sloboda nije ono što mnogi misle da jeste, a to bi skraćeno moglo uparavo da se opiše kao "što na um to na drum". izgleda da je to malo komplikovaniji koncept od onoga toga do mogu da radim i govorim šta hoću i da mi niko tim povodom ništa ne može.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, JozoMujica said:

 

Stvarno, šta je ovo, liči na MP40, ko zna koliko je staro...

 

3450288_q5_ff.jpg

 

 

 

Ovo govno je bilo rizicno za pucanje jos dok sam ja bio u vojsci, pre skoro 40 godina. Toliko je bilo rastelovano da nam je sluzilo da rusimo rekorde rasklapanja u brzini, bukvalno jedan jaci udarac donjim delom o podlogu i cela skalamerija se raspadala sama od sebe.

Link to comment

Evo ko je, između ostalog, odgovoran za svaku narednu katastrofu ovih dana,  puštanje krvi, podgrevanje kolektivne  paranodine šizofrenije, perpetuiranje spirale nasilja i podgrevanje paranoje uopšteno:

 

20230506_213112.jpg.0769dcb6a9a850ac922f6e2b8a3cb05c.jpg

 

 

Vladanka. 

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Frile said:

 

ne radi link?

Meni radi ali otvara se neki intevrju sa Vladimirom Vuletićem (ne onim sa Pravnog, onaj izvorni VV).

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...