Jump to content
IGNORED

Masovno ubistvo u Mladenovcu, 4.5.2023


vojiste

Recommended Posts

@Duhovnost, ljubav i med

 

Meni je kao klincu lik Drakčeta bio zanimljiv. Kasnije sam shvatio koliko je pogrešno promovisanje takvog lika.

Ne bih to zvao samo "umetnošću", od mnogih je shvaćeno kao pozitivan model ponašanja koji bi trebalo da se usvoji ili da se nastavi sa istim(kod onih koji su ga usvojili ranije). Ili možda najčešće, model ponašanja koji se ne usvoji ali se odobrava kod drugih osoba.

 

@Leia bi npr. ubrzo od besa zbog nekih stvari u seriji razbila uređaj na kom bi to gledala.

Edited by Milošica
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Ali to je puko ime. Mnogo bitnije je, na primer, za koje oružje radiša ima uredne dozvole. To smo u slučaju uglednog radiologa saznali za pola dana. Ma, sve živo o njemu smo saznali za pola dana. Kod ovog ime jedva izašlo na videlo i još ga poklapaju sa lažnim vestima o smrti. Žbirovska žgadija i njihov esnafski kišobran.

sutradan se negde provuklo da je taj ak47 imao prekucane(izbrisane) brojeve

 

ako to nije dovoljan razlog da otac bude bar priveden na razgovor u pu mladenovac onda ja zaista ne znam šta je

  • Hvala 1
Link to comment

Ako sam dobro shvatio, juniorčić je živeo odvojeno od tatice žbira i kod njega je sve pronadjeno. Ili u nekoj vikendici koju je koristio. Taticinu kuću je pitanje da li su uopšte pretresali. 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Milošica said:

@Duhovnost, ljubav i med

 

Meni je kao klincu lik Drakčeta bio zanimljiv. Kasnije sam shvatio koliko je pogrešno promovisanje takvog lika. Umetnost na stranu, od mnogih je to shvaćeno kao pozitivan model ponašanja koji bi trebalo da se usvoji ili da se nastavi sa istim(kod onih koji su ga usvojili ranije).

 

@Leia bi npr ubrzo od besa razbila uređaj na kom bi to gledala.

И није поента у позитивности Дракчета, он је баланс Рајку, педантном пољопривреднику, Рајко и Дракче су заједно култна целина, одговоран отац и брљиви син. :)Али у последњим епизодама видиш и Дракчетову трансформацију, он схвати да највише воли своју жену, да се понашао сасвим погрешно, а отац му преписује цело имање. 

 

29 minutes ago, Leia said:

Ja prvi put cujem za tu seriju, nikakav sam narod :fantom:

Немогуће. 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Али у последњим епизодама видиш и Дракчетову трансформацију, он схвати да највише воли своју жену, да се понашао сасвим погрешно, а отац му преписује цело имање. 

 

Немогуће. 

 

 

:fantom:

Edited by Milošica
Link to comment
13 minutes ago, Mos said:

Malo sam razmišljao o ove dve oprečne vesti od juče. Prvo, dakle, ide vest kako je preminuo od srčanog udara (uz prateće mišljenje da mu je srce prepuklo), pa zatim nekoliko sati kasnije da je živ, zdrav i da slavi slavu. Rekao bih da je ovo školski način kako se pravi buzz online i baca prašina u oči bez da se pruži ijedan validan podatak. Šta je cilj? Prvo ide vest za one koji će se negde poistovetiti sa roditeljem sina probisveta pa još vojnim licem, ali se onda ne ostavlja suviše vremena da ta priča bude ozvaničena nego ide sledeći info o fantomskom komšiji i slavljenju slave - za onu drugu stranu koja je svesna koliko se odjednom ćuti o roditelju jer ipak je ovo mala zemlja i abrovi brzo teku. Šta je rezultat? Zamućena voda i pružena dva narativa za dve suprotstavljene strane koje će sada o tome da razglabaju na kafama i tviterima, svaka sa svojom istinom i svaka ubedjena da zna šta je tu istina, bez da je pružena jedna jedina privatna ili proverena informacija o tom čoveku. Šta je pouka? Svadjanje na internetu oko poluproverenih i filterisanih informacija služi samo zamućivanju svega i prosipanju energije na bazi naših ličnih besova i slabosti. 

Ako sad ne zabravim sebi internet nikad neću. 

 

Lepo si sazeo sta je generalno problem sa medijima koji nisu strogo regulisani profesionalnim statutom nezavisno od vlasti poput sudova ili zdravstva.

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, Vapad said:

 

 

Ja ovu, u moru drugih jadnih uradaka u nas, ne znam, u smislu da ne znam likove i priču, jer nemam TV as such već decnijama ali... kada sam išao kod mojih na nedeljni ručak, uvek je u pozadini išlo ovo, i to je slika i prilika neke patos srbije koja zapravo ne postoji i koje se treba otresti, ili barem samo gledati uz želju da nikada ne budeš takav..

Svaki put kada odem, svaki put, ide to, i ide neka turobna i jadna muzika, neko se negde gega, neko uzdahne, pa se onda cmizdrači, vajka, kuka. Uvek je neka nepravda i nešto nije dobro ali će neko da izdrži, uvek je neko ispravan uprkos nečemu, Dragan Jovanovič plače na sto načina, skida kapu i rida, plače neutešno, plače saosećajno, plače gorko, plače hrabro... Pitam moje što stalno ovo, ma to ide u pozadini, ni ne gledamo, nego da imamo osećaj da nismo sami kada niste tu...kaže mama, plačno...

 

Teško, da izvineš, sranja.

 

moja keva je bila uzasnuta sto sam ja kao klinac voleo metal i horore, misleci da ce to kod mene da izazove ne znam kakvu agresiju i bes, sto se nikad nije desilo, ali eto, bojala se. kasnije studije su dokazale da metal zapravo smiruje coveka :dry:

a ove serije su daleko gore po stanje nacije, kao sto si lepo primetio i opisao

  • +1 6
Link to comment
  • Tpojka unlocked this topic
  • Tpojka pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...