Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

38 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Aha, mislio sam da je osnovna skola u pitanju.

 

i ja sam se zbunio, pomislio sam da je u pitanju drugi osnovne. a pošto sam otac devojčice koja ide u drugi osnovne, jasno mi je da ovako nešto ne bi izjavilo dete u tom uzrastu, osim ukoliko doslovce ne ponavlja nešto što je čulo kući.

 

inače, ćerkica me pitala danas "tata gde je Mladenovac?", a u sredu ujutru me zvala na telefon (bila je u CG tada) da me pita dal sam čuo da se nešto strašno desilo u nekoj školi. dete je tamo na tv videlo, za vreme doručka, da se nešto dešava. i odmah me je zvala. 

 

za sada mi nije postavljala neka druga pitanja. ali očekujem, pošto sigurno procesuira ono što je čula i verovatno će me nešto pitati ovih dana. u školi nije bila danas, pošto je nastava otkazana, odnosno takvu poruku smo od učiteljice dobili juče.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Pre sat vremena sedim sa kolegom u kolima i zove ga zamenik načelnika jednog odeljenja ili klinike na Kliničkom centru. Sinoć je morao da potpiše da se jednoj devojčici ranjenoj u Mladenovcu amputira leva ruka i potreban mu je razgovor, pa će da se vide za vikend. Devojčica je 2008. godište.

  • Tužno 27
Link to comment
U mom malom mestu policjia krenula u provere kod svih koji imaju legalno oružje.
 
Jedan klinac uhapšen u gimaziji, prvo napisao na papiru pa rekao jednoj devojčici iz razreda da će da je ubije pa na kraju i gestikulirao ka njoj imitirajući pištolj u ruci.
 
A jedan osnovac u nekoj grupi na viberu gde je krenulo neko hvaljenje i dokazivanje klinaca ko šta kako napisao da njegov otac ima neko nelegalno oružje.
Jedna majka videla poruke, obavestila policiju, i tamo je obavljen pretres i uhapšen čovek.
 
tvoje selo je nekad imalo potencijal, sad ce da se utopi u ovom ludilu do neprepoznatljivosti...

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Kampokei said:

Kad sam bio jedini put za sad u tom delu sveta, najbezbedniji (mereno stopom ubistava) je bio Čile, pa Argentina, pa tek onda, na moje iznenađenje, Urugvaj. Ali tu vrstu nesigurnosti koju čovek oseti u npr. Buenos Airesu, koji je mila majka za gradove Meksika i Brazila, Beograd nije dosegao ni 90tih ni danas. Čak ni blizu usuđujem se reći.

 

Bio sam u Santiagu u oktobru. U odnosu na moju prethodnu posetu 2010. izgleda lose. Satori oko Monede sa nekim protestantima, izvaljen spomenik na trgu Italija, sve zgrade tog bulevara isarana grafitima, okolni trgovi puni ljudi i Venecuelanaca, ispred crkve na Trgu oruzja neki umetnici izvode anti-katolicki seksualni performans...

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, slepa živana said:

:sad:

FvX6_stXgAM3tY2?format=jpg&name=medium

govnar je trebalo da ode tamo gde su njegovi sugrađani pobijeni i zapali sveću, upiše se u knjigu žalosti i odćuti. ne da sa tri dana zakašnjenja dolaze njemu na noge u vreme kada njemu odgovara. neka se nosi u tri lepe.

Edited by djordje geprat
  • +1 4
Link to comment

maločas sam ve vratio iz šetnje špice i petka, tu oko zgrad. tu je malo igralište za sitnu decu (ljuljaške, klackalice, penjalice), klupe za roditelje i ostale starije. prolazim pored, na travu, prilaze dva klinca 4 godine otprilike, tata na klupi, jedn sa pištoljem,drugi sa automatom (plastika, narano) upere u špicu uz bum, bum. posle u petka. gledam. nedelju dana ranije, bilo bi mi svejedno. večeras, nije. pali su mi na pamet oni očevi.

posle srede, ništa nije isto.

  • Tužno 1
Link to comment

napisaću nešto što mi se dogodilo i što sam mislio odavno da napišem na najverovatnije na onom topiku o vaspitavanju potomstva. mislim da je sada vreme. pa, evo, u spojleru.

Spoiler

bilo je to krajem osamdesetih. u gepratovoj. klinac, jedno 4 godine, vršnjak mog juniora i može se reći drugar je namerno razbio prozor na na zidu zajedničke prostorije zgrade. predamnom pa sam ga izgrdio i šljepnuo po guzi.

 

pola sata kasnije, zvono, izlazim, njegov otac počinje rafalno da viče, ne pita šta se desilo, preti da će mi počupati bradu i štošta još ako mu pipnem dete. ja zblanut, bez reči, kada je završio odlazi.

 

kasnije, negde na početku ovog veka, dečko, mlađi punoletik, upada u čarku u kafiću u narodnog fronta preko puta garaže. ne znam detalje. odlazi kući, u gepratovu, uzima očev pištolj, vraća se u kafić i ubija nekog. 10 godina zatvora. u zatvoru, posle nekog vremena umire od predoziranja. moj sin plače. bili su dobri drugovi. mojažena misli da sigurno nije mogao da se nosi sa onim šta je uradio.

 

posle onog njegovog istupa  pred mojim vratima sa ocem nisam razmenio ni reč. da sam ga sreo, umesto saučešća popio bi šaku u lice. ova dva oca (napisao sam na drugom topiku) zaslužuju robijanje.

 

  • +1 2
  • Tužno 3
Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

ne znaju malisani sta rade

 

 

Ne znaju zbog pozadine... pogledaj iza nje i miki mausa i sv. nekog i sve... :( shizofrena situacija

Link to comment
3 minutes ago, ChaLe said:

Ne znaju zbog pozadine... pogledaj iza nje i miki mausa i sv. nekog i sve... :( shizofrena situacija

 

Ma negdje na selu. Prva asocijacija lamperija pa onda kokoš i sad vidim sliku babe i dede 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...