Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

4 hours ago, Frile said:


"jaka porodica" je i ona porodica gde sina uče "nemoj gaziti drugo dete po glavi, nemoj da ti je to ikada palo na pamet"

"jaka škola, jaka država" je kada roditelj koji se vrišti zbog ocene bude kulturno odjeban, a država stoji na strani škole i nastavnika

ne mora imati bilo kakve veze sa Dveraštvom

 

Uzasno je glupo povezivati sindrom jake, dobro organizovane i stabilne porodice sa ekstremnom desnicom. Niti je to njihov zabran (o porodici kao osnovnoj celiji drustva je, na primer, pisao Marks, verovatno najveca levicarska ikona), niti bi oni prepoznali sta je jaka porodica sve i da im igra gola ispred nosa kao Saloma. Ekstremni desnicari su, zapravo, medju najvecim neprijateljima porodice jer preporucuju gomilu drugih visih autoriteta, po pravilu ekstremno konzervativnih, kao modele superiorne u odnosu na porodicu. Za njih je ta zvaka o jakoj porodici samo stvar kojom manipulisu. Drustveni i politicki ekstremi inace po pravilu dolaze iz nestabilnih, nefunkcionalnih i razorenih porodica.

  • +1 4
Link to comment
12 hours ago, Mel said:

Ljudi secate se kako su pre neku godinu u Meksiku ubili pun autobus studenata uciteljskog fakulteta?

To je ovo kod nas. Ako nas zanima kako da zivimo, treba samo pogledati prema nekoj ot tih juzno Americkih narko kartel drzava.

 

Ne preterujte.

Ja  zivim u jednoj drzavi u kojoj stopa ubistava raste eskponencijalno u protekle tri godine.

Apsolutno se ne moze porediti organizovano narko nasilje sa ovim sto se dogodilo u Beogradu i Mladenovcu. Nije posteno ni prema samoj Srbiji (ni takva vucicevska kakva jeste, svetlosnim  godinama je sigurnosno ispred SVIH juznoamerickih drzava) a ni prema juznoamerickim drzavama ciji se ogromni problemi na taj nacin bagatelizuju.

  • +1 5
Link to comment
17 minutes ago, Budja said:

 

Ne preterujte.

Ja  zivim u jednoj drzavi u kojoj stopa ubistava raste eskponencijalno u protekle tri godine.

Apsolutno se ne moze porediti organizovano narko nasilje sa ovim sto se dogodilo u Beogradu i Mladenovcu. Nije posteno ni prema samoj Srbiji (ni takva vucicevska kakva jeste, svetlosnim  godinama je sigurnosno ispred SVIH juznoamerickih drzava) a ni prema juznoamerickim drzavama ciji se ogromni problemi na taj nacin bagatelizuju.

kako se ljudi tamo stite, fizicki i psiholoski, kako organizuju svoj i zivot svoje dece? moze li se odrzati neka vrsta babla, sta je antistres?

 

razmisljala sam malo ovih dana, u srbiji nije stvar samo u objektivnim pokazateljima, koji su istinski grozni (ali svakako ne najgori na svetu). ima nesto i do specificnog smeka, posebne ljigavosti i cinicnosti u vucicevoj personifikaciji istinskog zla.

  • +1 1
Link to comment
 
Ne preterujte.
Ja  zivim u jednoj drzavi u kojoj stopa ubistava raste eskponencijalno u protekle tri godine.
Apsolutno se ne moze porediti organizovano narko nasilje sa ovim sto se dogodilo u Beogradu i Mladenovcu. Nije posteno ni prema samoj Srbiji (ni takva vucicevska kakva jeste, svetlosnim  godinama je sigurnosno ispred SVIH juznoamerickih drzava) a ni prema juznoamerickim drzavama ciji se ogromni problemi na taj nacin bagatelizuju.
chak i chile/argentina? kakvi su oni?

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

chak i chile/argentina? kakvi su oni?

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

Chile je bio OK dok je @slepa živana bila tamo. Mislim da je samo Urugvaj koliko toliko bezbedna zemlja.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

chak i chile/argentina? kakvi su oni?

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

 

Cile je lose. Ubili par policajaca pre par dana. Stalno neka ubistva p obbodima Santiaga, a u provinciji Araucania ima  hajduka/terorista/gerile, kako god to zovemo, koji, navodno, "ratuju" za samoopredeljenje Mapuche.

 

Argentina ne toliko.

 

U Urugvaju je kriminal takodje porastao.

 

Ja ne zelim da vam ovde postavljam odsecene glave, obesene osobe na mostovima, desant camcima na ribarsku luku u Esmeraldas i random pucanje po ribarima, desant motora na kafic u Gvajakilu, blokade puteva ka Kevedu bacanjem guma na put i pljackanje vozila...

 

U mom komsiluku kako koji nepoznat auto stane sa osobom unutra, odmah se snima, kaci registarska tablica i identifikuje vlasnik na chat-u komsiluka. Jos nismo  instalirali zajednicki uzbunjivacki alarm, treba to da uradimo u narednim nedeljama.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 2
  • Tužno 3
Link to comment
12 minutes ago, Aleksija said:

kako se ljudi tamo stite, fizicki i psiholoski, kako organizuju svoj i zivot svoje dece? moze li se odrzati neka vrsta babla, sta je antistres?

 

razmisljala sam malo ovih dana, u srbiji nije stvar samo u objektivnim pokazateljima, koji su istinski grozni (ali svakako ne najgori na svetu). ima nesto i do specificnog smeka, posebne ljigavosti i cinicnosti u vucicevoj personifikaciji istinskog zla.

 

Licno, kuca-posao-supermarket. Kolima samo tokom dana, izbegavanje da se vozi nocu. Moguce da sam i ja malo vise paranoican.

 

Moja koleginica ima casove do desete uvece i zivi u predgradju, kaze da je  jako stresan povratak kuci. Na kruznom autoputu kojim se vraca, suprgu vozi a ona istovremeno pazi gde su rupe i da ih ne prati neko vozilo. Ranije sedne u kola i spava.

 

U Kitu ima zivota, mada on zamire posle devet uvece, klinci jos idu po zurkama i koncertima. Ako su srednja klasa, dovoze i odvoze ih roditelji.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kad sam bio jedini put za sad u tom delu sveta, najbezbedniji (mereno stopom ubistava) je bio Čile, pa Argentina, pa tek onda, na moje iznenađenje, Urugvaj. Ali tu vrstu nesigurnosti koju čovek oseti u npr. Buenos Airesu, koji je mila majka za gradove Meksika i Brazila, Beograd nije dosegao ni 90tih ni danas. Čak ni blizu usuđujem se reći.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

pocela je borba za sigurnost u skolama, ruzic je smijenio direktorku koja je odobrila snimanje spota sa penzionisanim visestrukim lopovom kristijanom golubovicem koji je i inace u sns reziji ovih par dana izdignut na nivo simbola i sad ce da bude spaljen kao karnevalska lutka, dok rostilj majstori prave cevape od ljudetine neometano jer prehrana mora biti osigurana

Mozda mu cak i Mitrovic kanseluje rmisiju koja se zove Bajke uz podzemlja 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...