Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 minutes ago, Frile said:


"jaka porodica" je i ona porodica gde sina uče "nemoj gaziti drugo dete po glavi, nemoj da ti je to ikada palo na pamet"

"jaka škola, jaka država" je kada roditelj koji se vrišti zbog ocene bude kulturno odjeban, a država stoji na strani škole i nastavnika

ne mora imati bilo kakve veze sa Dveraštvom

 

Nije to jaka porodica, nego normalna porodica. Jel se to danas masovno u porodicama govori "gazi drugoj deci po glavama, pa to snimaj i kaci na internet"? Naravno da ne. Procenat onih koji su problematicni danas nije veci nego ranije, samo je zbog interneta sve dostupnije, pa se stice pogresan utisak da ranije toga nije bilo, jer eto ne znaju da je bilo.

 

Isto ovo oko ocena. Opet se ide u krajnost i navode primeri kada nastavnik ne zeli da pokloni ocenu, pa dodje roditelj da pravi problem. Kao da 90% roditelja to radi. A ne bi smeli ni nastavnici da budu nedodirljivi, jer znaju i oni da se ponasaju kao djubrad, da treniraju strogocu i izdrkavaju se na deci (bog zna za 5, oni za 4, a ostali za 3,2,1 i sl).

 

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, steins said:

 

Nemam pojma, nisam ja uveo "čvstu ruku" u raspravu. 

 

NIsu ni uniforme ni red represalija - one su bile način da deca shvate da su deo neke celine i da postoje odredjena pravila koja moraju da se poštuju. 

Dvapodva je npr priprema da deca nauče da postoji neki red, da se u njemu čeka -  nema veze sa represailjama. 

 

Ne postoji apsolutno ni jedan racionalni razlog da deca imaju mobilne telefone u školi - ako ti znaš koji ja bi voleo da čujem?

 

Iznad čega smo se izdigli, majke ti? Ajde još jednom pogledaj naslovne strane danas pa mi reci opet - iznad čega smo se tačno uzdigli? 

Da, da. I sluzenje vojnog roka je jedini nacin da postanem covek. Nema zenidbe sinko dok ne odsluzis vojsku. To je to. 

Nauce se deca redu i bez uniformi i bez reda dva po dva. Nemam nista protiv redova za ulazak u skolu. Slatko je, prve simpatije itd :)

Ali, izvini, al to misljenje da se covek i clan zajednice postaje jedino i iskljucivo tim 'vojnickim' merama...nikad se necemo sloziti.

Mobilni, jbg....slazem se da nacelno u skoli ne treba. Treba na putu do skole. Takvo je vreme, kao roditelj brinem i, godine 2023., moram da imam uvid u to gde mi je dete. U nekom utopijskom svetu, da, slazem se, ne treba im telefon.

I ovo poslednje...izdigli smo se ozbiljno iznad nivoa 'pandurske' drzave u poslednjih 100 godina. Ima primera, ima primera da to moze biti bolje...ali ne mozes da osporis da covencastvo ume bolje od 'cvrste ruke'

Nisam ispratio sve, izvini ako je neko drugi krenuo sa 'cvrstom rukom'

Edited by MeanM@
Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Isto ovo oko ocena. Opet se ide u krajnost i navode primeri kada nastavnik ne zeli da pokloni ocenu, pa dodje roditelj da pravi problem. Kao da 90% roditelja to radi. A ne bi smeli ni nastavnici da budu nedodirljivi, jer znaju i oni da se ponasaju kao djubrad, da treniraju strogocu i izdrkavaju se na deci (bog zna za 5, oni za 4, a ostali za 3,2,1 i sl).

 

u ovom konkretnom slucaju po meni, samo je roditelj debil. jer ako je dete vec odlicno, koga zabola dal je 5.00 ili 4.54. jebali vas proseci koji nista ne znace

Link to comment

@steins piše "jaka porodica", rekao bih da mislimo slično, samo što bi ti i ja rekli "normalna porodica"

 

6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Jel se to danas masovno u porodicama govori "gazi drugoj deci po glavama, pa to snimaj i kaci na internet"? Naravno da ne.

 

Eno @Mel jutros piše kako je šestogodišnjak mrtav ladan krenuo da gazi preko njenog trogodišnjeg detata. Niko ne spominje kačenje na internet. 

 

10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Isto ovo oko ocena. Opet se ide u krajnost i navode primeri kada nastavnik ne zeli da pokloni ocenu, pa dodje roditelj da pravi problem. Kao da 90% roditelja to radi. A ne bi smeli ni nastavnici da budu nedodirljivi, jer znaju i oni da se ponasaju kao djubrad, da treniraju strogocu i izdrkavaju se na deci (bog zna za 5, oni za 4, a ostali za 3,2,1 i sl).


E za ostalo se možda možemo složiti oko toga da je i pre bilo slično a danas je vidljivije zbog interneta ili smo mi matori, ali molim te da se ne ubeđujemo oko ovoga. Gomila roditelja i nastavnika svih ovih godina svedoči o bahaćenju roditelja. Nemam šta dalje da pričam.

 

Link to comment
2 minutes ago, extragluv said:

u ovom konkretnom slucaju po meni, samo je roditelj debil. jer ako je dete vec odlicno, koga zabola dal je 5.00 ili 4.54. jebali vas proseci koji nista ne znace

 

To je problem bolesne ambicioznosti roditelja. Na mene nikad nisu vrsili pritisak da moram da budem vukovac, a npr. mod druga iz klupe keva je znala da lema za slabiju ocenu koju bi dobio, ali je na kraju uvek imao sve 5..

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, msv said:

 

Patrijarh je zapalio sveću i položio je na trotoar

 

I rekao da u vezi sa ovim trebamo samo da ćutimo...valjda da ne bismo kritikovali državu slučajno. Govno neopevano.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Frile said:

@steins piše "jaka porodica", rekao bih da mislimo slično, samo što bi ti i ja rekli "normalna porodica"

 

 

Eno @Mel jutros piše kako je šestogodišnjak mrtav ladan krenuo da gazi preko njenog trogodišnjeg detata. Niko ne spominje kačenje na internet. 

 


E za ostalo se možda možemo složiti oko toga da je i pre bilo slično a danas je vidljivije zbog interneta ili smo mi matori, ali molim te da se ne ubeđujemo oko ovoga. Gomila roditelja i nastavnika svih ovih godina svedoči o bahaćenju roditelja. Nemam šta dalje da pričam.

 

 

Moja keva je 30 godina predavala u skoli. Znam vrlo dobro o bahatim roditeljima iz prve ruke i znam da je procenat takvih bio manje vise isti, sa svakom novom generacijom djaka.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Из тих "старих добрих времена школства" могу да пренесем сопствено искуство са насиљем и одбраном од насиља и како је "систем" (хаха) то хендловао. Док сам доносио неке успехе, прво место са овог или оног такмичења (математика, физика, шах, историја и још понешто) ти су успеси слављени као успеси школе, стајали у холу изложени као колективни успех. Али исто тако када су подигли руку да ми треба дати јединицу из владања , која је стицајем околности преименована у тројку из владања, нико ме није чуо, имао сам нула разговора са школским психологом и школским педагогом, нико није хтео да чује да је то била интелигентна самоодбрана, а не кршење школске дисциплине, никога то уопште није занимало, ни позадина, прича, узрок/последица, ништа, ништа. 

Link to comment
13 minutes ago, extragluv said:

u ovom konkretnom slucaju po meni, samo je roditelj debil. jer ako je dete vec odlicno, koga zabola dal je 5.00 ili 4.54. jebali vas proseci koji nista ne znace

 

U tim školama znače - Ribnikar, Drinka, Sv.Sava, Svetozar Marković...nije isto da li ćeš upisati exOsmu, Četrnaestu, Petu, Prvu itd. sa ekipom iz škole ili ideš na marginu. Ćerka mi ide u Sv,Savu, tako da znam atmosferu koja vlada u tom okruženju.

Link to comment
 
U tim školama znače - Ribnikar, Drinka, Sv.Sava, Svetozar Marković...nije isto da li ćeš upisati exOsmu, Četrnaestu, Petu, Prvu itd. sa ekipom iz škole ili ideš na marginu. Ćerka mi ide u Sv,Savu, tako da znam atmosferu koja vlada u tom okruženju.
znaci roditeljima koji su to preneli na decu.
sta je margina, moc u zelezniku?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, MeanM@ said:

Da, da. I sluzenje vojnog roka je jedini nacin da postanem covek. Nema zenidbe sinko dok ne odsluzis vojsku. To je to. 

Nauce se deca redu i bez uniformi i bez reda dva po dva. Nemam nista protiv redova za ulazak u skolu. Slatko je, prve simpatije itd :)

Ali, izvini, al to misljenje da se covek i clan zajednice postaje jedino i iskljucivo tim 'vojnickim' merama...nikad se necemo sloziti.

Mobilni, jbg....slazem se da nacelno u skoli ne treba. Treba na putu do skole. Takvo je vreme, kao roditelj brinem i, godine 2023., moram da imam uvid u to gde mi je dete. U nekom utopijskom svetu, da, slazem se, ne treba im telefon.

I ovo poslednje...izdigli smo se ozbiljno iznad nivoa 'pandurske' drzave u poslednjih 100 godina. Ima primera, ima primera da to moze biti bolje...ali ne mozes da osporis da covencastvo ume bolje od 'cvrste ruke'

Nisam ispratio sve, izvini ako je neko drugi krenuo sa 'cvrstom rukom'

 

I opet se vrćaamo na priču o "čvrstoj ruci" :laugh:

Pa dobro, majku mu, ima li nešto izmedju "čvrste ruke" i totalne anarhije? 

 

I ti redovi i te uniforme i ti mobilni telefoni, pa ako hoćeš i vojni rok su ustvari predradnje za formiranje ličnosti koja ima uzuse, koja poštuje pravila društva, koja shvata granice odgovornosti i potreba i td itd.......

Evo mi smo prepustili sve to individualnom radu koliko, već 20ak godina, i gde smo bili nigde, šta smo uradili - ništa. 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, extragluv said:

znaci roditeljima koji su to preneli na decu.
sta je margina, moc u zelezniku?
 

 

Ne. Ta deca su bila sva zajedno u vrtićima. Recimo Sv.Sava ima vrtić u školskom dvorištu, kad krenu u prvi razred samo promene zgradu. Svi zajedno skupljaju se u parku kod Hrama.

 

I onda neće da se odvajaju. Jednostavno je.

 

Da se ne bi odvajali, grebu visok prosek potreban za te gimnazije. Nisu njihovi razlozi u domenima koje pominješ.

Link to comment
45 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Nije to jaka porodica, nego normalna porodica. Jel se to danas masovno u porodicama govori "gazi drugoj deci po glavama, pa to snimaj i kaci na internet"? Naravno da ne. Procenat onih koji su problematicni danas nije veci nego ranije, samo je zbog interneta sve dostupnije, pa se stice pogresan utisak da ranije toga nije bilo, jer eto ne znaju da je bilo.

 

Ovo nije istina, ranije nikada, ili skoro nikada, neko dete se ne bi usudio da starijem odgovara bahato, i da ne pokaze bar minimum postovanja.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, April said:

 

Ne. Ta deca su bila sva zajedno u vrtićima. Recimo Sv.Sava ima vrtić u školskom dvorištu, kad krenu u prvi razred samo promene zgradu. Svi zajedno skupljaju se u parku kod Hrama.

 

I onda neće da se odvajaju. Jednostavno je.

 

Da se ne bi odvajali, grebu visok prosek potreban za te gimnazije. Nisu njihovi razlozi u domenima koje pominješ.

Problem je sto ugrabe taj visok prosek. Kako moze cela vrticka grupa da se preseli u neku gimnaziju? 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, steins said:

 

Evo mi smo prepustili sve to individualnom radu koliko, već 20ak godina, i gde smo bili nigde, šta smo uradili - ništa. 

 

Zavisi sta gledas. Na privatnom nivou mi ne treba vojska i sl da dovede mene, moju porodicu u red.

Na nivou drustvene zajednice, kad vec vidim da na individualnom mogu da se prilagodim, ne zelim da pristanem na to da mora i moze jedino tako.

Generalno, mislim da razumem tvoju poentu, al sam i dalje ubedjen da se kolektivna svest moze finijim metodama dovesti do smisla kad bi bilo volje i odgovornosti. Ne mora uniforma. Uniforma dovodi do podele na tabore, ima svoje probleme. 

Nebitno i nasiroko bi morali...zaustavimo se ovde. Sa svoje strane, imam donekle razumevanja i za tvoju argumentaciju.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...