Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

Nadstrešnica uopšte nije uporediva sa ovim slučajem. Tamo nema odgovornih ne zbog lošeg zakona, nego zato što nemamo institucije.

  • Replies 6.5k
  • Views 539.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

Super nam je kombinacija manjkavih zakona i nepostojecih institucija...

15 hours ago, Svemir Zeka said:

Zar nije on sam izjavio da mu je bolje u Subotiću nego kod kuće?

Pisala sam još odavno, al možda može i da se ponovi: deca koja se leče u toj ustanovi, već ionako anksiozna i svašta drugo, još i razmišljaju o tome kako par soba od njih leži pištoljboj. Kažu tako.

Može se biti u različitim cipelama.

To im je nacin da ga rese dok je maloletan i dok treba da izgleda prezentabilno za sudjenja.

To sto Srbija nema nijednu drugu instituciju u kojoj bi mogao da bude smesten dok traje sudjenje i posle a da iz nje bude dovodjen na ova sudjenja u nekom prezentabilnom stanju, dosta govori o Srbiji.

Nakon sudjenja ide u neku od dusegupki psihijatrijskog sistema i to je to od njegovog zivota.

Ja da imam da biram da me neko ubije ili da me tamo zatvore znam sta bih izabrala.

Njegovi roditelji su takodje os tada po zatvorima i sudjenjima, ostali su bez porodice, od Koste nece biti nista, drugo dete ko ga gaji i u kakvom je stanju je pitanje, a oni su svoje roditeljeske poslovne i licne zivote zavrsili.

To je ono kako se kod nas "izvlaci" za ovako nesto.

Ovo delo kao i bilo koje drugo u Srbiji niti je dovelo do smislenih i efektnih promena (zakonskih, institucijskih, proceduralnih) koje bi sutra ovo preventirale ni koje bi sutra ovo drugacije procesovale.

Edited by Mel

1 hour ago, kralj said:

Ne može da ide u bilo šta što ima veze sa zatvorom. Biće na lečenju i tretmanu kakav duševni bolesnici opasni po okolinu imaju.

pa da. al neko strucan prvo treba da utvrdi da je mentalno bolestan i da mu je lecenje neophodno. koliko razumem to do sad niko nije uradio jer nema medicinskog osnova.

pa kad to neko utvrdi i potpise da ipak ima neku dijagnozu koja bi ga odstranila iz drustva, ovde treba da dodje @Svemir Zeka i da insistira na tome da se moraju postovati pravila struke i da se kk mora pustiti na slobodu. jer ko zna sta se sutra moze desiti ako se dijagnoze dele kako se kome cefne.

karikiram al ne bez razloga.

50 minutes ago, destiny said:

Ma ok, razumem, ne moze nista bitno da se promeni....

Izgine 16 u NS - niko kriv

Izgine 10 u Bg - niko kriv

A zakoni super, ne treba da se menjaju, mozda neke kozmeticke promenice

To niko nije rekao. Tvoje odusevljavanje predlozenim izmenama zakona je bilo bez osnova, jer apsolutno nista nije promenjeno sto bi moglo da spreci ovakve zlocine.

Eto navodis kao primer nadstresnicu gde imamo adekvatne propise, pa niko nije kaznjen

4 minutes ago, Uskebasi said:

To niko nije rekao. Tvoje odusevljavanje predlozenim izmenama zakona je bilo bez osnova, jer apsolutno nista nije promenjeno sto bi moglo da spreci ovakve zlocine.

Eto navodis kao primer nadstresnicu gde imamo adekvatne propise, pa niko nije kaznjen

A gde si video moje odusevljenje?

Pre iznenadjenje, da se nakon "ne moze i ne treba nista da se menja", ipak nesto i moze da se pokrene.

Na pravnicima je da vide sta je to sto moze i treba, ne na nama laicima

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.