Jump to content
IGNORED

Pizza


Ras

Recommended Posts

Famozna Emma je ok (ne videh da je pomenuta), korektan izbor što klasičnih što signature pica, makaze u priboru su iako proseravanje dojajna alatka, ima dovoljno stolova i prostora izmedju za neku korektnu komociju, za razliko od npr. Pietre koja je zbudžena i bez rezervacije teško da se može do stola, a i tad je velika verovatnoća da sediš nekome u krilu ili obrnuto. 

 

Trattoria Campania je sasvim ok i sa pizzama i pastama, jedan od boljih italo restorana u gradu. 

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, ducca said:

Pietre koja je zbudžena i bez rezervacije teško da se može do stola, a i tad je velika verovatnoća da sediš nekome u krilu ili obrnuto.

Da, Pietra ima taj tričetvrt inventar primereniji dečijim igraonicama.

Edited by Ras
Link to comment
1 hour ago, ZokiAsov said:

Evo upravo pojeo bosiljak,  mozda je bolja u restoranu nego ova dostavljena al bas je razocarao. Ja volim tanko testo ali ovo je bas flis papir. Kako zaseces nozem leti na sve strane nista ne ostane na testu,ukus onako nije lose, ali sto bi rekli u usijanim glavama: dosta sam vise ocekivao

Nemoj sad mene da grdis, ne lici na ono sto sam ja jeo :cry:

  • Haha 2
Link to comment
On 6. 3. 2023. at 13:32, omiljeni said:

.

ja sam nedavno uzeo u lidlu pizza stone, našao sam na netu više ljudi koji prave pizza peels ali nikako da poručim, najviše jer se plašim da ću onda praviti pizzu bukvalno svaki dan i da ću nabiti 110kg :D

Pizza steel >>> pizza stone

(Dovoljno velik i deb'o komad gvoždja/čelika, samo da je ravan i čist)

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Zverilla said:

Pizza steel >>> pizza stone

(Dovoljno velik i deb'o komad gvoždja/čelika, samo da je ravan i čist)

nemam gde to da kupim, možda bih se iscimao i da mi neko to napravi, ali još nisam u toj fazi. problem je što ja znam sve u teoriji, ali u praksi testo uvek pravi žena.

godinama sam pokušavao da joj objasnim šta treba da radi, a tek pre pola godine sam uspeo da se izborim da počne usvajati barem neke moje zahteve. tek zimus sam je prvi put uspeo nagovoriti da zamesi testo dan ranije.

ovih dana ću poručiti peel (drveni) da malo vežbam na kamenu, pa ću polako početi da pravim i testo koje će biti do najsitnijih detalja po pe esu, pa ću tek kad sve to apsolviram prelaziti na steel.

 

iskreno, sve bih ja to već odavno uradio, ali mi je baš frka da ću onda da pravim pizzu bukvalno svaki-svaki drugi dan i da će mi otići kilaža nebu pod oblake. :dry:

i taj stone sam uzeo u lidlu u januaru i još uvek ga nisam nijednom koristio.

 

Edited by omiljeni
  • +1 1
Link to comment



 
jeste, pojedem i ja sve kada sam gladna, ali kod pice, razlike znaju da budu baš ogromne
 
doduše, ne znam, jel' ti pišeš iz italije ? u italiji to verovatno nisu velike razlike, gde god sam u rimu pojela picu, bila je odlična
 
kod nas, brate, šta znaju da naprave, pa to nije ni nalik na picu.


Razumem da znaju da budu ali to važi i ovde.

Pitanje koje bi postavio je dal možemo zvati picom nešto što ne liči ni na testo, ni na prilog a kamoli za predlog... Takvi "majstori" ne opstaju nego se prekvalifikuju. Probao sam nekoliko puta picu u Srbiji i nekim drugim republikama i ostao sam zadovoljan kvalitetom. Da sam je naručio u štajaznam pečenjari nekoj na putu između Jagodine i Raške znao bi da ne mora da bude ni p od nekog ideala "pice" ali ne znači da bi to bilo na uštrb kvalitetu. Ili u nekoj pekari u Kucuri.

Isto kao što se dešava i u Rimu recimo gde neki magrebinac, filipinac ili peruanac pokuša da se prekvalifikuje i ispeče nešto nalik povrću na testu... Može i to za mene da bude pica jer imam otvoren pogled ka idealu reči "pica".

Pizza ima mnogo načina postojanja i koliko ima raznih mogućih varijanti postoji toliko može biti i obožavalaca. Meni je teško reći "pica je iz Napolija", zato što volim deblje testo... kao što je nekom napolitancu teško priznati da "pica" može da se pravi i u Americi sa ananasom. Idi pa se stidi... Dobra je i jedna i druga, može biti napravljena bilo gde, od bilo koga i na mnogo načina.

Kultura prehranjivanja ili umetnost kuvanja? Sve je stvar perspektive i mentaliteta

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 2
Link to comment

Kad moraš da jedeš debelu picu s kečapom i nemaš alternativu onda ti je bitno da možeš da jedeš nešto što je autentično. U međuvremenu smo to apsolvirali, solidne i odlične pice ima koliko hoćeš, tako da sad mogu da jedem i debelu picu koja je ukusna i da me ne opterećuje što to nije praaaava pica. Bio sam kod jednog poznanika čija je žena Italijanka i kao praviće picu. OK. Ja tamo, kad ono pica dva prsta debela, kaže to je domaća varijanta. Ali bila je strava, tako da koga briga. Ima i jedna lokalna fensi pekara kod mene, jedno vreme su imali picu od kiselog testa ponedeljkom. Vrhunskog debelo testo, ukusno kao i hleb koji prodaju. Ako su Italijani u Chicagu izmislili pitu koja se zove deep dish pizza, ko sam ja da im kenjam da je pica samo s mesom.

 

Ja sam već duže u fazonu da probam da napravim detroit style picu, ali nemam baš pleh za to

 

__opt__aboutcom__coeus__resources__conte

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 7. 3. 2023. at 16:47, ducca said:

Famozna Emma je ok (ne videh da je pomenuta), korektan izbor što klasičnih što signature pica, makaze u priboru su iako proseravanje dojajna alatka, ima dovoljno stolova i prostora izmedju za neku korektnu komociju, za razliko od npr. Pietre koja je zbudžena i bez rezervacije teško da se može do stola, a i tad je velika verovatnoća da sediš nekome u krilu ili obrnuto. 

 

Trattoria Campania je sasvim ok i sa pizzama i pastama, jedan od boljih italo restorana u gradu. 

Trebalo bi da uskoro idem u Emmu.

 

Jel sve normalno funkcioniše sa tim makazama? :D

Link to comment

makaze mi eventualno dolaze u obzir da se seče kora kod neapolitan style, ali samo ako je za slikanje, pa kao da pažljivo isečeš a ne rizikuješ da izgnječiš taj vazdušasti crust. ali u poslednje vreme sam primetio na youtube trend da makazama seku sve živo. kad neko cutterom/rocker blade seče pizzu meni to otprilike aktivira asmr i nadam se da ovo sa makazama neće nikad ozbiljnije zaživeti.

Link to comment
14 hours ago, Milošica said:

Trebalo bi da uskoro idem u Emmu.

 

Jel sve normalno funkcioniše sa tim makazama? :D

 

Bolje nego sa nožem, ja u startu bio u fazonu kakve kurac makaze da se glupiram, pa sam neko vreme drljao po tanjiru sa polutupim nožem. Srećom na vreme sam skapirao da sam krenuo pogrešnim putem :D

  • Hvala 1
Link to comment
  • 6 months later...

nisam ispratio tu emmu, sad vidim slike, odlično im izgledaju pizze ali mi se obilato sere od onolikog mermera u enterijeru. pranje love se vidi iz aviona, verujem da cene prate to. 

 

izgleda da se đani ugasio, ako je istina to je jedno veliko njesra. bila najbolja marinara u gradu.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...