Jump to content
IGNORED

Pizza


Ras

Recommended Posts

All Italian u Kondinoj. Nije restoran, jede se u kafiću pored sa kojim sarađuju, a imaju i napolju nekoliko stolova, s toga nešto niža cena, ali pica im je odlična.

Link to comment

Gazde su se razišli odavno, nije višeu Dalmatinskoj kod Glavne, nego u Njegoševoj kod crkve.

A drugi gazda je otvorio u Skadarliji valjda, ne znam da li je još tamo.

Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Izgleda da nema posebne teme o pici i picerijama.

Diskusije su rasute po temama od Restorana koje treba posetiti do Brza hrana - ostalo, pa bi o omiljenoj hrani mnogih od sada možda mogli da pišemo na jednom mestu?

 

 

U Beogradu uskoro počinje sa radom škola za pica majstore, koju vodi Goran Abramović (Pietra): Novost | Otvorena prva škola za pica majstore u Srbiji | Vinski magazin Vino&Fino | Magazin o vinskoj i gurmanskoj kulturi (vinoifino.rs)

 

Možda je ovo prav aškola za mene?  

 

ovo je baš ozbiljno. da li možda znaš koliko košta? traje oko 120 sati. čova je prvak sveta, polaganje pred sertifikovanim majstorima. 

ja bih išao na tako nešto, ali ako bih npr planirao da budem profi pizzaiolo. ovako za homemade varijante mislim da mi je sasvim dovoljno da gledam youtube. naučiš te osnovne stvari, kako praviš poolish, kako ide biga, procenti hidratacije, autoliza itd itd i onda je sve samo stvar prakse i uloženih sati.

ili barem da imaš ili planiraš da nabaviš dobru pećnicu na drva, a za pizzu iz rerne na 250o verovatno nema baš mnogo smisla pohađati takve škole.

ja sam nedavno uzeo u lidlu pizza stone, našao sam na netu više ljudi koji prave pizza peels ali nikako da poručim, najviše jer se plašim da ću onda praviti pizzu bukvalno svaki dan i da ću nabiti 110kg :D

Link to comment

Ne znam cenu, nisam profesionalac, a kakva su vremena treba imati i niz rezervnih zanimanja.

Za amaterski pristup je verujem previše, ali ko voli...

Ukoliko saznam, javljam.

Link to comment
2 hours ago, x500 said:

Kod nas u kraju, po meni, dobra pizza je u Cuocco (Bulevar 250).

 

 

Meni onako, nisam oduševljen. Nedavno je malo dalje od Cuoca otvorena Majstor i Margarita, pa tamo idem.

  • +1 1
Link to comment

Najbolja pica koju sam jeo je bila onomad kad sam bio gladan tamo negde... sve je subjektivno a sitni detalji su važni sitima.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Milošica said:

All Italian u Kondinoj. Nije restoran, jede se u kafiću pored sa kojim sarađuju, a imaju i napolju nekoliko stolova, s toga nešto niža cena, ali pica im je odlična.

Tamo nije skupo. Uzmem ponekad pastu. Nije mi nesto. Picu nisam probala.

To je pre bio Bobo, bilo je bolje 

Edited by Sandradjer
Link to comment
14 hours ago, mlatko said:

Najbolja pica koju sam jeo je bila onomad kad sam bio gladan tamo negde... sve je subjektivno a sitni detalji su važni sitima.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

jeste, pojedem i ja sve kada sam gladna, ali kod pice, razlike znaju da budu baš ogromne

 

doduše, ne znam, jel' ti pišeš iz italije ? u italiji to verovatno nisu velike razlike, gde god sam u rimu pojela picu, bila je odlična

 

kod nas, brate, šta znaju da naprave, pa to nije ni nalik na picu.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, dùda said:

 

jeste, pojedem i ja sve kada sam gladna, ali kod pice, razlike znaju da budu baš ogromne

 

Bas tako, od nejestivih do odlicnih 

  • +1 1
Link to comment

Evo upravo pojeo bosiljak,  mozda je bolja u restoranu nego ova dostavljena al bas je razocarao. Ja volim tanko testo ali ovo je bas flis papir. Kako zaseces nozem leti na sve strane nista ne ostane na testu,ukus onako nije lose, ali sto bi rekli u usijanim glavama: dosta sam vise ocekivao

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...