Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

@Venom

 

Jel bi bilo suše poplave i gladi da sutra nestanu svi 1.6 sdi? 

 

@mackenzie

 

Isti utisak. Suština priče je da su bogati sve bogatiji a ljudima koji su pre 20 godina u npr Austriji lagodno hranili porodicu od jedne plate biva saopšteno da je i četvrti insekt dozvoljen da se ubaci u ishranu a da su krave nono. Pa sunce ti jebem. 

 

Na stranu što mislim da je svaki sdi mnooogo manje štetan i "zeleniji" od bilo kog novonapravljenog automobila.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mackenzie said:

Toliko se stvari može uraditi, a najdalje do čega se dobacilo je vozikanje biciklima na samitima i co2 kvote za plebs. Evo ja kao debil iz glave mogu nabrojati 50 konkretnih akcija šta se sve može uraditi ali nemam milijarde da to implementiram niti poluge moći da to ostvarim. Najbolje da oni ne znaju sve to, i još mnogo više. U suštini sve sama prodaja magle, ne znam samo kojim ciljem i agendom.

 

Pa fora je u tome sto se na status quo jos uvek mnogo dobro zaradjuje, a odatle stizu i politicke donacije pa necemo da ih naljutimo. Sa druge strane jedan dobar deo naroda talasa, zabrinut je za buducnost svoje dece i zeli (zamisli samo drskosti!) cist vazduh za disanje i vodu za pice pa treba da se pravimo da nesto radimo po tom pitanju da nastave da glasaju za nas... I onda kao radis a ustvari nista ne radis, a ovamo brojis novac i sve se nadas da kad / ako dodje do katastrofe vise neces biti na vlasti da moras da se bakces s tim. Jos ako u medjuvremenu Isus po drugi put sidje medju ljude i voznese te u nebo (sto tek sto nije, evo svaki cas), sve 5.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, desboj said:

@Venom

 

Jel bi bilo suše poplave i gladi da sutra nestanu svi 1.6 sdi? 

 

@mackenzie

 

Isti utisak. Suština priče je da su bogati sve bogatiji a ljudima koji su pre 20 godina u npr Austriji lagodno hranili porodicu od jedne plate biva saopšteno da je i četvrti insekt dozvoljen da se ubaci u ishranu a da su krave nono. Pa sunce ti jebem. 

 

Na stranu što mislim da je svaki sdi mnooogo manje štetan i "zeleniji" od bilo kog novonapravljenog automobila.

 

Ne znam, nemam kristalnu kuglu, ali znamo danas da će ih biti ako ne smanjimo doživljaj. Manje više svi koji su do pre par godina negirali da se ovo uopšte dešava su tiho i neprimetno prešli u tabor "navići ćemo se", to je manje više najsvežije od ekipe koja hoće da guramo po starom. Možda još nije došlo do nas, ali najkasnije dogodine. Za mene je to jedan od bizarnijih stavova, ljudi koji nisu u stanju da se priviknu na odsustvo volana u rukama jer im je ispod časti da sede s drugim ljudima u npr. vozu hoće da nas ubede da će preživeti sve posledice toga čega neće da se odreknu. 

 

Nema u tome u suštini ništa neobično, da ljudi ne vide dalje od svog nosa je priča stara kao Biblija, i u tom smislu ovi "aktivisti" su potpuno nenormalni. Isto kao što su na ovom snimku dole svi normalni uzeli da snimaju i gledaju ovog nenormalnog kako pokuša nešto da uradi.

 

 

 

Ali iako nenormalni, u pravu su.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Venom said:

Nema u tome u suštini ništa neobično, da ljudi ne vide dalje od svog nosa je priča stara kao Biblija

Malo cudno pises rec kapitalizam, nema to mnogo veze sa Biblijom: sistem zasnovan na neprekidnom rastu kao uslovu svog postojanja nije niti moze biti sposoban da se samoogranici osim u ispraznim dobrotvornim i dobromislecim gestovima poput donacija i fondacija raznih gejtsova koji su u sustini milostinja tacnije pandan srednjovekovnom otkupljivanju grehova i tehnoloskim manipulatorima poput raznih elonatm koji bi da nas ubede da postoje tehnoloske precice koje ce ocas posla da rese probleme...

I to globalne probleme reda velicine slozenosti cije bi resavanje - sve da pocne odmah - zahtevalo udruzene napore citavih drzava...

  • +1 3
Link to comment

apsolutno je nebitno šta će bilo ko od nas da uradi po pitanju smanjenja emisija gasova koji radi apsorbuju infracrveno zračenje

 

globalno zagrevanje će da se nastavi, sve i da svi pređemo na salatu i bicikle

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, namenski said:

Malo cudno pises rec kapitalizam, nema to mnogo veze sa Biblijom: sistem zasnovan na neprekidnom rastu kao uslovu svog postojanja nije niti moze biti sposoban da se samoogranici osim u ispraznim dobrotvornim i dobromislecim gestovima poput donacija i fondacija raznih gejtsova koji su u sustini milostinja tacnije pandan srednjovekovnom otkupljivanju grehova i tehnoloskim manipulatorima poput raznih elonatm koji bi da nas ubede da postoje tehnoloske precice koje ce ocas posla da rese probleme...

I to globalne probleme reda velicine slozenosti cije bi resavanje - sve da pocne odmah - zahtevalo udruzene napore citavih drzava...

 

Pa to je upravo to, rast po svaku cenu danas ne razmišljajući koja će posledica toga da bude u budućnosti.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Venom said:

 

7sz4n6.jpg.dbae59ed33b338e7718726e2e5350ea2.jpg

 

U kojoj meri privatni automobili utiču na ukupno zagađenje? Hoću reći, da - sigurno utiču, ali hajde da se stvari jednom postave na mesto i problem udari u glavu, a ne nužno da krene od svakodnevnog Džoa dok 1% Gulfstream-om skakuće po planeti sa žurke na žurku. Gde su istraživanja za privatne jet-ove, komercijalnu avijaciju, svemirske rakete, elektrane na ugalj?

 

"Ljudi koji nisu u stanju da se priviknu na odsustvo volana u rukama" je lažni narativ, što je potvrđeno svuda gde je obezbeđen kvalitetan, pouzdan i priuštiv sistem javnog prevoza.

 

Klinčarija i ostali koji se lepe po asfaltu i bacaju hranu po slikama je 1/1 slika novoga doba - klikovi, lajkovi i narcisoidnost - slika o njima brižnima bitnija im je od ikakvog konkretnog rezultata.

  • +1 6
Link to comment

To si već pitao, pa sam postavio sliku blokade privatnih aviona. Pa ti je opet nešto falilo.

 

Privatni automobili i bicikli sami po sebi nisu tema i sumnjam da iko misli da se na to svodi cela stvar. To što si citirao je bio odgovor na konkretan post u kojem je pomenut automobil.

Link to comment

Odgovor je besmislen najblaže rečeno. Da, Mile i njegov TDI su sjebali planetu - hit me harder korporativni gospodaru, nek' električni mi auto bude još skuplji i još kraćeg upotrebnog roka!

 

Siguran sam da je n-minutna blokada onog privatnog džeta nanela težak udarac... nečemu. Nek' se jave kad počnu da ih dižu u vazduh (prazne), možda ću im staviti like ili srce, ili šta već treba.

  • +1 2
Link to comment
54 minutes ago, zorglub said:

nek' električni mi auto bude još skuplji i još kraćeg upotrebnog roka!

 

Kladim se kad bi se analiza odradila kako treba da je pasat lubeničar sa TDI i milion kilometara na satu manje CO2 napravio nego Tesla sa dve ili tri zamenjene baterije(ako se to uopšte isplati?) na isto kilometara. Ustvari pitam se da li kilometraža uopšte pravi razliku tj da li je proizvodni proces taj koji zakopa svaki strujni auto u startu. 

Edited by desboj
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Pa fora je što ne znamo ništa, osim da najjeftiniji električni automobil košta 20k, sa jednim punjenjem prelazi 200km i nakon 5 godina se može baciti. Zvuči kao sjajan početak za borbu protiv zagađenja i klimatskih promena, zar ne?

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...