Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

Nema, zato sto bi trebali da ti naplate ne 3x nego 30x vise da bi zaradili kao od ovih jeftinih 

Mislim neki besmislen red velicina cene koju niko ne bi platio

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
16 hours ago, borris_ said:

Evo upravo citam, za jednu osobu, potrebno je 100m2 da bi bio samoodrziv. Sta je glavni cilj? Da se drasticno smanji populacija? Na koji nacin?

100m2 je jedan ar. Po meni to je jako malo zemlje za bilo sta osim hobi zanimacije.

Iz nekog mog iskustva barem 10 ari je potrebno za povrce/voce za jednu godinu i jednu osobu.

Ako se ne koriste industiska djubriva, pesticidi i insekticidi, onda zemlja treba da bude x2 ili cak x3 veca. Sto povlaci vise vremena potrebnog za obradu.

 

Ostaju jos 3 dela vezana za samoodrzivost:

- proizvodnja mesa - potrebno je jos zenlje da bi se nahranile zivotinje

- zitarice - i jos zemlje za uzgoj zitarica za ljudsku i/ili zivotinjsku prehranu

- ogrev - potrebna su drva za grejanje i za priprenu hrane

 

Ako dodamo da domacinatvo ima 6 clanova: muz i zena, dvoje sitnije dece i jedan par roditelja. 

Sve ukupno, 3 cela radna coveka trebaju da obezbede hranu i sve ostali za 6 usta ;)

 

Zatim su potrebni viskovi hrane koji se prodaju za sve one stvari koje ne mogu da se proizvedu u basti, poput: odece, obuce, racuna za ..., lekovi, alati i masine.

 

Ustvari, u 2-3 koraka se vracamo tamo gde smo sada. Krupna parcela za proizvodnju hrane na industriski nacin i drugi ljudi koji rade specijalisticke poslove van poljoprivrede.

  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ja bih platio 3 puta vise majicu koja ce da mi traje 10 godina kao u staaara vremena ali nema vise. Svi prave ova sranja koja se raspadnu posle dva pranja.


Nije to bas tako, ne preterujmo.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Djuro said:


Nije to bas tako, ne preterujmo.


Nije bukvalno dva pranja ali generalno stvari se prave da lepo izgledaju jednu sezonu

  • +1 1
Link to comment

Kod nas se uglavnom prodaju preskupi krševi pa se zato raspadnu posle jedne sezone. Govorim o stvarima koje imaju iole normalnu cenu. Ko je kupovao garderobu i obuću u inostranstvu može da primeti razliku, čak i majice bendova koje se prodaju na koncertima duže izgledaju očuvano u odnosu na Zare, Zire i slične.

  • +1 1
Link to comment

I ja mislim na te narodske brendove sto izbacuju jeftine a trendi stvari  za jednu sezonu, e sad sto je u Srbiji i Zara preskupa pa po tome kao “fensi” kategorija to je nasa lokalna bizarnost 

Edited by Leia
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, borris_ said:

Pa na zapadu vecinom kupuju u Zara, H&M i takvi brendovi.

Da, baš po tome se najbolje i vidi. Duks koji sam kupio u  nemqčkom H&Mu je počeo da se haba posle par godina, ramfle se gule i boja bledi. Šta god sam kupio u našoj verziji H&Ma, previše me podseća na kineski bofl, posle par pranja se pojave one tačke, boja brže bledi...to nije samo moje iskustvo.

 

Obuća je tek posebna priča, sa preduvanim cenama. 

  • +1 2
Link to comment

Mozda je do tih konkretnih komada, neke stvari budu bolje neke gore jer imaju sourcing od manjih proizvodjaca sirom sveta, ne postoji sad neka centralna Zara fabrika gde se sije sve

  • +1 1
Link to comment

Ma jasno, nego sam se previše naslušao tih priča a i meni se dogodilo par puta, pa ono...

 

ontopic, ona Gretina izjava sa prethodnih strana je izvučena iz konteksta - rekla je da ako imamo novca da spasimo banke, onda imamo novca i da spasimo klimu. A ne - Spasimo banke!

Link to comment
1 hour ago, Leia said:


Nije bukvalno dva pranja ali generalno stvari se prave da lepo izgledaju jednu sezonu


za fashion proizvode (trenutna-brza moda), nema ni razloga da traju vise od jedne/dve godine. ispadaju iz mode i cao zdravo.

 

 

Link to comment
31 minutes ago, ragasto said:

Ma jasno, nego sam se previše naslušao tih priča a i meni se dogodilo par puta, pa ono...

 

ontopic, ona Gretina izjava sa prethodnih strana je izvučena iz konteksta - rekla je da ako imamo novca da spasimo banke, onda imamo novca i da spasimo klimu. A ne - Spasimo banke!

Ja sve citam da spalimo banke i reko sebi vau konacno vajb koji mi se svidja.

  • Wub 1
Link to comment

Sto se tice odece ima i na strani kupaca problema, ljudi kupuju stvari kojih se brzo zasite i onda bacaj. Ne mora bas svake godine da se isprati nova moda samo jer tako modne kuce hoce.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Djuro said:


za fashion proizvode (trenutna-brza moda), nema ni razloga da traju vise od jedne/dve godine. ispadaju iz mode i cao zdravo.

 

 


Heh pa ne bih bas rekla da se svake godine pojavljuju neki revolucionarni modni zaokreti u modi za narodne mase pa da bas moras pobacati ono od ranije, kad pogledas recimo kolekciju H&M to su uglavnom basic stvari, samo se menjaju trendi boje sezone i neki manji detalji. Tako i kupac najlakse stekne utisak da je nabavio nesto novo, a u stvari se vrte iste stvari u minimalnim varijacijama da se slucajno ne rizikuje s necim novim i izgubi promil profita ne daj boze. A tek materijali koliko su im krsh da ne spominjem

 

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, ragasto said:

Ma jasno, nego sam se previše naslušao tih priča a i meni se dogodilo par puta, pa ono...

 

ontopic, ona Gretina izjava sa prethodnih strana je izvučena iz konteksta - rekla je da ako imamo novca da spasimo banke, onda imamo novca i da spasimo klimu. A ne - Spasimo banke!

 

Jozo Mujica borrisov brat po lažnim vestima. Lepo kažem, na društvenim medijima militarizovana srednja klasa. Neko je došao da im nešto uzme, depopulacija, deindustrijalizacija, pad životnog standarda i ostale teorije zavere.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...