Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

3 minutes ago, Filozof manijak said:

Ajmo da svi živimo u šumi kao u kamenom dobu :covid19:

Onda bi se zvalo sumsko doba ;)

 

Povratak u prirodu i "primitivan" zivot su tesko odrzivi za trenutan broj stanovnika. Primitivan nacin obrade zemlje tesko moze da se obezbedi dovoljno hrane za ovaj broj stanovnika. Bili da se govori o zitaticama, povrcu i/ili vocu.

 

Druga stvar je organizacija zivota, ko ce da brine o bolesnima i starima? U danasnjim razvijenim drustvima porodice su prevazidjene. Ko ce ponovo da ih skupi u celine gde 3 ili 4 generacije zive zajedno?!

 

  • +1 2
Link to comment

Evo upravo citam, za jednu osobu, potrebno je 100m2 da bi bio samoodrziv. Sta je glavni cilj? Da se drasticno smanji populacija? Na koji nacin?

Link to comment
9 minutes ago, borris_ said:

Ne mjenjam ja nikoga. Neka zive kako zele i hoce, napisao sam gore da svako ko moze, neka sadi i uzgaja. Autoalimentacija, rucni rad, sve je to super. Ovi su i protiv kapitalizma ali eto da bi ipak nekako prezivjeli prodaju svoju knjigu na amazonu da bi privukli sto vise ljudi da zive kao i oni. Ne prodaju svoj rucni rad nego intelektualni iako su u prilogu rekli da vise nisu htjeli da rade intelektualne radove (kao u gradovima ljudi su intelektualci a na selu nisu).   Licemjerno i snishodljivo. Ista stvar sa ovim sinom. I on je aktivista kome taj aktivizam sluzi da dobro proda svoja plivacka umjeca. 

 

Licemerje je kad nekom zameraš CO2 emisije, a sam si višestruko gori. Tvoj način života rezultuje nestankom ljudi - hoćeš da smanjiš populaciju? 

 

Glupost je kad sve što ti smeta trpaš u isti koš  - aha sin gradonačelnice je protiv kapitalizma, ali prodaje nešto za život i to je strašno, taman da to postujem na topic o klimi iako to što radi nema veze s klimom. Čovek je profesionalni plivač jbt.

 

Screenshot_20230730-175901.thumb.png.8160a053090731a6814fecd95c07648f.png

 

Link to comment

Neka je peofesionalni plivac. 150€ da provedes sa njim 4h, to se zove kapitalizam protiv koga se on bori. Prodaje i druge stvari, na primjer kako prezivjeti u prirodi (kako upaliti vatru itd itd). Neka i prodaje samo je licemjeran. 

 

Sto se tice ovih prvih, pitanje je bilo kako se griju. Vjerovatno sa vatrom. OK nije problem. Problem ce biti ako svi pocnemo tako da zivimo, a oni prodaju svoje knjige da bi privukli sto vise ljudi da zive tako. 

Link to comment

Gde se bori protiv kapitalizma i kakve to veze ima s protestima povodom nedostatka političke volje da se ekonomije skinu s fosilnih goriva?

Link to comment

Pa francuska je medju prve tri zemlje u evropi gdje je proizvodnja struje odavno skoro pa skroz skinuta sa fosilnih goriva. I to je tako vise od 30 godina. 

Link to comment
8 minutes ago, borris_ said:

Pa francuska je medju prve tri zemlje u evropi gdje je proizvodnja struje odavno skoro pa skroz skinuta sa fosilnih goriva. I to je tako vise od 30 godina. 

 

Ti nije odgovor ni na jedno od dva pitanja. Onda ću pretpostaviti da si opet nešto izmislio da bi nategao tezu protiv ljudi koji ti smetaju iz ideoloških razloga.

 

Gde se bori protiv kapitalizma? Kakve on veze ima s klimatskim aktivistima?

Link to comment

"Ma démarche devient alors plus globale, je propose une rupture avec le système actuel, qui n’est selon moi pas réformable à cause de son caractère capitaliste, qui par définition n’amène qu’au repli sur soi, à l’épuisement des ressources et à une rupture avec ce qui crée l’essence de l’homme."

 

https://arthurgermain.fr/mon-parcours/

 

Ovdje ti je odgovor na oba pitanja. On je jos i iskreniji klimatski aktivist od ovih sto lijepe ruke i putuju po Meksiku (onaj svajcarac, Baliju ona francuskinja, Jamajci opet francuskinja itd itd)

Link to comment

Smešno. Ja očekivao zalepio se za ulicu sa Fight Club DVD-om, kad ono čovek voli da pliva i drznuo se da od toga živi. Jel imaš još neku zamerku, npr. kupuje hranu u prodavnici i sarađuje s mrskim neprijateljem kad mu krče creva. Doduše ne bi valjalo ni da uzgaja sam hranu tako da smo sad u pat poziciji.

Link to comment

Bori se protiv sistema ali 150€ za 4h provedena sa njim. Po osobi ali obecava, grupe su male. 

Kada se procita onaj tekst pomsilis da sve radi iz entuzijazma (jebo pare) ali mora se zivjeti u ovom okrutnom sistemu. 

 

Opet on mi je iskreniji od ovih sto lijepe ruke a vole avion koji ih iskrca u neku daleku prirodu. 

Link to comment
5 hours ago, Venom said:

I tvoj i moj životni stil objektivno vodi u nestanak ljudskog života 

 

Malo je ovo dramatično ali ne.

Link to comment

ja nemam ništa protiv načina života koji uništava život

 

posle mene potop

 

i ma šta radio, biće posle mene potop

 

tako da, zabole me da nešto radim na tu temu, čovečanstvo je izabralo, ko sam ja da se tu nešto bunim

Link to comment
On 23.7.2023. at 17:19, Shan Jan said:

Nemojte ni da pocinjem sa modom... odeca treba da se nosi dok se ne raspadne toliko da ne vredi ni da se usije a ne da se baca prvom prilikom.


Mnogo jeftinih fast fashion brendova je propalo zbog ove ekonomske krize, second hand radnji je vise nego ikad

Ekoloski svesni brendovi bogatijima prodaju stvari nacinjene od plastike iz okeana za neke sulude cene

Praviti dugovecnu kvalitetnu odecu se nazalost nikom ne isplati

 

Link to comment

Ja bih platio 3 puta vise majicu koja ce da mi traje 10 godina kao u staaara vremena ali nema vise. Svi prave ova sranja koja se raspadnu posle dva pranja.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...