Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Opšta AI tema

Featured Replies

Najgore je sto pravljenje svih tih datacentara pozitivno utice na ekonomiju koliko i oni tenkovi kojima Rusija gura svoj GPD rast. Za 5-10 godina mogu da bace sve te GPU, sami datecentri ce zvrjati prazni a do tada ce svi placati struju znacajno skuplje. Ulazu se stotine milijardi dolara godisnje a ne postoji trziste na kome ces da to naplatis. Sazimanje mailova, AI slop video, search koji halucinira, AI support koji je losiji od Indusa iz sela pored Bangalora, programiranje koje moras da ispravljas, nekad toliko da ti se ne isplati... Ko ce da placa realnu cenu toga? A deluje da smo dosli do nekog pika mogucnosti, vec neko vreme nema novih primena. Tu je i private equity. Skoro im je Trampara poklonio da moze 401(k) da ulaze u njih. Sve brze sjebavaju firme koje kupuju i opterecuju ih dugom koji ne mogu da vrate. Vec su krenuli i bankroti na veliko.

Kad pukne balon ima da bude show jaci od 2008.

  • Replies 1.1k
  • Views 73.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • zapravo tu nema nikakve specijalne misterije, a da je zabavno i interesatno definitivno jeste   svi današnji sistemi/modeli/botovi u vezi jezika (konverzacija, kao chatGTP, jezički modeli, a

  • Time Crisis
    Time Crisis

  • dam budaletini da formatira 36 referenci, sve mu dakle posaljem, imena, izvore, linkove, trazim samo format. izmisli pola.

Posted Images

On 4. 8. 2025. at 19:28, Shan Jan said:

Au... ja izgleda zaribao, procenio me na samo oko 120 dry

Bre Shan Jane, ti ko oni s Quore, koji se svadjaju da li imaju IQ 200 ili 230.

Pa 120 je natprosecan koeficijent- ako ga imas to je vec visoko.

A ionako inteligencija nije isto sto i pamet, pa zar ne.

On 9. 10. 2025. at 12:45, Shan Jan said:

Znaci Oracle je izbacio izvestaj da ce OpenAI da ulozi stotine milijardi dolara u njegove datacentre, koje ce Oracle da obezbedi kupujuci od Nvidie stotine milijardi dolara vredne graficke kartice dok ce Nvidia da investira stotine milijardi dolara u OpenAI da ulozi u Oracle datacentre. I ovaj perpetum mobile je svima podigao vrednost za - stotine milijardi dolara. You cant make this shit up isuse

interlace,1

Idu Mujo i Haso ulicom i naidju na govno. Haso, bi li pojeo ovo govno za 100 evra? Bih, kako ne. Malo dalje, drugo govno. Mujo, bi li ti pojeo ovo govno za 100 evra? Bih, kako ne bih. Samo nek se obrce.

On a serious note, ono sto u ovoj prici fali je to da ce sve 3 kompanije tih 100b prikazati kao growth, pa ce onda dobijati bolje uslove finansiranja.

U toku mog kratkog izleta u b2b svet, svaki mesec bih otkrio da nam je customer x takodje i vendor, ili obrnuto.

Deset promptova Claude da mu objasnim kako da doda još jednu kolonu na UI, i nikako da utrefimo šta treba. Na kraju prepravih ručno sam. Sad će AI eksperti da mi kažu: ali loše si pisao promptove. rolleyes

6 hours ago, Shan Jan said:

Sazimanje mailova

Najbuđaviji fičer ever. Već sto godina Gmail uspešno prepoznaje avionske karte u mailovima i skapira kada pokušavamo da pošaljemo nešto što bi trebalo da ima atačment ali nema i tako sve nešto sitno i korisno. Sada mi sažimanje mailova i Slack poruka uvaljuju na sve strane i nit je dobro, nit je tačno. Najgrđe mi je ipak kad mi stigne sažetak sastanka (jer je neko zaboravio da isključi AI snimanje i transkripciju). "Pera i Žika su diskutovali o mogućnostima za primenu Kafke ili event soursinga na novom projektu. Stojan je dao nekoliko sugestija o specifičnim use-caseovima". Sastanak je inače trajao sat i po i na kraju nismo znali gde smo. Nit smo odlučili išta.

Ja sam Stojan, inače.

Edited by Zabalujev

36 minutes ago, Zabalujev said:

Deset promptova Claude da mu objasnim kako da doda još jednu kolonu na UI, i nikako da utrefimo šta treba. Na kraju prepravih ručno sam. Sad će AI eksperti da mi kažu: ali loše si pisao promptove. rolleyes

Ja obicno odustanem posle treceg prompta. Jednom kad krene pogresno, tesko ga izvesti na pravi put. Dok sam bio uporniji, uglavnom se zavrsavalo tako sto bi se vrteli ukrug izmedju 2-3 pogresna resenja.

6 hours ago, Shan Jan said:

Najgore je sto pravljenje svih tih datacentara pozitivno utice na ekonomiju koliko i oni tenkovi kojima Rusija gura svoj GPD rast. Za 5-10 godina mogu da bace sve te GPU, sami datecentri ce zvrjati prazni a do tada ce svi placati struju znacajno skuplje. Ulazu se stotine milijardi dolara godisnje a ne postoji trziste na kome ces da to naplatis. Sazimanje mailova, AI slop video, search koji halucinira, AI support koji je losiji od Indusa iz sela pored Bangalora, programiranje koje moras da ispravljas, nekad toliko da ti se ne isplati... Ko ce da placa realnu cenu toga? A deluje da smo dosli do nekog pika mogucnosti, vec neko vreme nema novih primena. Tu je i private equity. Skoro im je Trampara poklonio da moze 401(k) da ulaze u njih. Sve brze sjebavaju firme koje kupuju i opterecuju ih dugom koji ne mogu da vrate. Vec su krenuli i bankroti na veliko.

Kad pukne balon ima da bude show jaci od 2008.

Mogu da se složim da je bubble, ali se preteruje sa tim da nema mušterije ili prihode. Najgluplji mogući način da generiše prihod bi bile reklame. Google je kompanija sa prihodima od preko 300 milijardi i najveći deo toga su reklame u nekom obliku. Ja već sad pitam Chatgpt da mi da predlog proizvoda xyz s tim i tim kriterijumima, jer me mrzi da guglam. Da li je najbolji mogući me baš zabole, bitno je da je dovoljno dobar i da umesto tri sata guglanja potrošili tri minuta. Kad smo već kod Googlea, i za njih se pričalo da je bubble i bačena para, kako će search engine da zaradi pare itd itd. Nekim ljudima nedostaje mašta.

Problem bubblea nije da ne postoji potencijal, nego da se pare bacaju bez mnogo razmišljanja na koju god hoćeš kompaniju, ali to ne znači da je ideja bez potencijala. Ko je 1999 uložio u Amazon, dobro je prošao, iako je puko balon. Ko je uložio u pets.com je loše prošao.

Ja se i dalje držim Gugla sa opcijom AI pretrage, interfejs je ono na šta sam navikao i dole vidim sa kojih je sajtova izvlačio, ako vidim da je nešto lupio, mogu da verifikujem brzo, a ne da se promptujem pokušavajući da GPT ubedim u nešto.

Veliki problem kod ChatGPT-a je sto su sad poceli da ga koriste i Kurta i Murta i da zamisljaju da su strucnjaci za nuklearnu fiziku, i da sve znaju.

To nije problem kod Mileta i Slavice, tj jeste jer postaju naporni, ali je problem kad ga koriste oni koji nesto odlucuju i za stvari u koje se ne razumeju.

Edited by brusli

Ne samo što utripuju da sve znaju, nego ih LLM povuče u halucinacije i ubedi da su supergenijalci i da će otkriti lek za rak, novu matematiku i sl. Letos se pojavilo više priča o tome.

Nije baš na temu, ali je u vezi sa temom.
Sinoć sam dobila poziv za onlajn asinhroni intervju za neki posao u inostranstvu za koji sam se prijavila u julu.

Elem, ranije su ti intervjui funkcionisali tako što ti na ekranu izađe pitanje, i npr. imaš 1 min da smisliš odgovor, a onda 3 minuta da ga izlažeš. Vreme za smišljanje odgovora i za samo odgovaranje teče u kontinuitetu, s tim da te dok smišljaš odgovor kamera nije snimala, nego bi se uključivala tek kad krene da teče vreme za odgovaranje.

Izgleda da su ljudi ubacivali pitanja u AI u tom "delu za razmišljanje" i tako varali sa odgovorima, pa je sada nova strategija da te kamera snima sve vreme otkad se pitanje pojavi na ekranu.

lolol

2 minutes ago, pt 2.0 said:

Nije baš na temu, ali je u vezi sa temom.
Sinoć sam dobila poziv za onlajn asinhroni intervju za neki posao u inostranstvu za koji sam se prijavila u julu.

Elem, ranije su ti intervjui funkcionisali tako što ti na ekranu izađe pitanje, i npr. imaš 1 min da smisliš odgovor, a onda 3 minuta da ga izlažeš. Vreme za smišljanje odgovora i za samo odgovaranje teče u kontinuitetu, s tim da te dok smišljaš odgovor kamera nije snimala, nego bi se uključivala tek kad krene da teče vreme za odgovaranje.

Izgleda da su ljudi ubacivali pitanja u AI u tom "delu za razmišljanje" i tako varali sa odgovorima, pa je sada nova strategija da te kamera snima sve vreme otkad se pitanje pojavi na ekranu.

lolol

Pusti to, si dobila sljaku?¿

3 minutes ago, Lancia said:

Pusti to, si dobila sljaku?¿

prvo ide poziv (bilo sinoć), pa nervni slon i stres, pa krugovi pakla a.k.a. intervjua koji traju mesecima, pa odjebavajući više-sreće-naredni-put mejl.

nemoj da me teraš da spojlujem na početku drame, onda to niko neće hteti da gleda a kamoli igra... fantom

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.