Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

Kelte, svojevremeno mi je jedan lekar rekao da je 3 alkoholne jedinice dnevno sasvim u redu, cak korisno. Jel to istina?
Jel ti rekao u ordinaciji ili kafani? ^_^ Edited by Kelt
Link to comment
Postavlja dijetu, a dijeta je vid terapije i u tradicionalnoj i u alternativnoj medicini, što znači da se bavi lečenjem. Na onom linku je bio predlog pravilnika koji je u međuvremenu usvojen i piše ko sme šta da radi. Dakle, ako nema neku diplomu medicinske struke (makar sss) onda može krivično da odgovara za nadrilekarstvo, bili tretmani uspešni ili ne. Samo što u Srbiji ništa ne funkcioniše kako je zamišljeno na papiru.Ali slažem se da je mnogo manja verovatnoća da naškodi ovim nego raznim hokus-pokus stvarima poput "teranja straha" olovom i trovanjem teškim metalima u homeopatiji...
eh, blago srpskoj medEcini ako vam je rada najveci problem.... Edited by gazza1
Link to comment

rezim ishrane jeste vazan ali ne shvatam antagonizam prema medicini koji vrlo cesto ide u paketu s verovanjem u znacaj zdravog zivota.pa zar doktori u srbiji vise ne govore pacjentima o tome sta treba/ne treba da jedu kada im prepisuju lekove koji imaju veze s metabolickim funkcijama? secam se da bi moji pokojni rodjaci uvek kukali posle odlazaka kod doktora 'reko mi je da ne smem slano i ljuto' ili 'reko mi je da moram jesti svezeg voca i povrca'. i hrana i lekovi unose se u organizam i svakako da ce imati odredjene efekte na telo/psihu, sto neposredne a sto odlozene, nije medicina bas toliko neegzaktna da se preparati tek tako uvode i da nije jasno pod kojim uslovima i uz koje moguce nezeljene efekte deluju. a opet, svakom (dobronamernom coveku) je jasno da samo zdrav organizam moze da odrzava sopstveni balans bez lekova i da je zato najbolje minimizirati stetu koja se telu nanosi prezderavanjem i ostalim ekscesivnim konzumacijama. ko to ne ume sam da uspostavi, moze da razgovara s nutricionistom, ali nestrucan pristup uvodjenja ekstremnih dijetalnih mera uz sugerisanje da je medicina bulja mi se nikako ne dopada, ukoliko bi neki 'pacjent' pretrpeo probleme i zeleo da podigne tuzbu svakako bi imao velike sanse da dobije na sudu, nesto kao kada je vidovita zorka magicno oko fasovala zatvor ne zbog toga sto je lecila epilepsiju amajlijom, vec zbog toga sto je roditeljima rekla da ne daju detetu antiepileptike jer nisu potrebni, sto se umalo fatalno zavrsilo. Licno nemam nista protiv alternativne medicine u nacelu, poznato je da je placebo sam po sebi delotvoran cak i kada metod sam po sebi nema nikakvo + ili - dejstvo, ali na zalost verovanje u alternativno lecenje cesto vodi u odbacivanje akademske medicine, sto moze biti opasno za pacjente koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme ili atipicne probleme koji se ne uklapaju u profil osoba s kojima je alternativni lecnik navikao da radi i sa kojima je dotle dobijao dobre rezultate.

Edited by BraveMargot
Link to comment
placebo, vidovita zorka, amajlija, magicno oko, ...... vreme je za detoksikaciju topika. nastavite bez mene, strucnjaci.
Ajde sto se ljutis odma ...Nego jel moze ovo na temu o zdravlju izgubih apetit...
Link to comment
rezim ishrane jeste vazan ali ne shvatam antagonizam prema medicini koji vrlo cesto ide u paketu s verovanjem u znacaj zdravog zivota.pa zar doktori u srbiji vise ne govore pacjentima o tome sta treba/ne treba da jedu kada im prepisuju lekove koji imaju veze s metabolickim funkcijama? secam se da bi moji pokojni rodjaci uvek kukali posle odlazaka kod doktora 'reko mi je da ne smem slano i ljuto' ili 'reko mi je da moram jesti svezeg voca i povrca'. i hrana i lekovi unose se u organizam i svakako da ce imati odredjene efekte na telo/psihu, sto neposredne a sto odlozene, nije medicina bas toliko neegzaktna da se preparati tek tako uvode i da nije jasno pod kojim uslovima i uz koje moguce nezeljene efekte deluju. a opet, svakom (dobronamernom coveku) je jasno da samo zdrav organizam moze da odrzava sopstveni balans bez lekova i da je zato najbolje minimizirati stetu koja se telu nanosi prezderavanjem i ostalim ekscesivnim konzumacijama. ko to ne ume sam da uspostavi, moze da razgovara s nutricionistom, ali nestrucan pristup uvodjenja ekstremnih dijetalnih mera uz sugerisanje da je medicina bulja mi se nikako ne dopada, ukoliko bi neki 'pacjent' pretrpeo probleme i zeleo da podigne tuzbu svakako bi imao velike sanse da dobije na sudu, nesto kao kada je vidovita zorka magicno oko fasovala zatvor ne zbog toga sto je lecila epilepsiju amajlijom, vec zbog toga sto je roditeljima rekla da ne daju detetu antiepileptike jer nisu potrebni, sto se umalo fatalno zavrsilo. Licno nemam nista protiv alternativne medicine u nacelu, poznato je da je placebo sam po sebi delotvoran cak i kada metod sam po sebi nema nikakvo + ili - dejstvo, ali na zalost verovanje u alternativno lecenje cesto vodi u odbacivanje akademske medicine, sto moze biti opasno za pacjente koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme ili atipicne probleme koji se ne uklapaju u profil osoba s kojima je alternativni lecnik navikao da radi i sa kojima je dotle dobijao dobre rezultate.
tu ima nekoliko problema- pacijenti nece da slusaju sta ne smeju da jedu, vec odma traze lek. kako bi i dalje mislili da smeju da zderu svinjsku glavu oko ponoci. doktori se isto smore, pa odma prepisu nesto, posto znaju da ih ovi nece slusati. plus sto moraju da misle i na sledeci dz "seminar", organizovan od strane farmaceutske mafije. dakle, problem overdoziranja lekovima je sasvim realan, mnogo toga je moguce resiti i pravilnom ishranom. e sad, dolazimo do liste bolesti koju je ovde ispostavio gazza, i koje se sve dobijaju uglavnom od prezderavanja. sasvim je moguce da se sve sredi kad jednom krenes sa pravilnom ishranom, smanjis stres i smrsas. to ce raditi u nekim slucajevima. a u drugim, tipa hipertenzije koja moze biti nasledna, ima jednostavno da odjednom crknes na sred ulice ako ne pijes lekove.i na kraju, vidovita rada- pa svi hohstapleri se bave prevarom jer su uspesni u njoj. inace bi se bavili nekim postenim poslom ko mi glupaci. tako te ova ubedi da je sve za dzabe i da jos ustedis pare kupujuci kojekakva sranja kod nje. i bavi se tim poslom sto je altruista, zivi sama od vazduha i sangejzinga. zapravo, ona je samo nutricionista bez diplome koji se petllja u lekarske dijagnoze. a svo njeno visedecenijsko iskustvo se moze izguglati.sve se u stvari svodi na ono majstorsko "pa ko vam je ovo radio, gospodjo, sad cu ja vama za cas...", ma koja stvar/ struka bila u pitanju. ljudi vole to da cuju i uvek padaju na iste fazone.
Link to comment

Vreme je da neko nastavi Gazzinim svetlim stazama. Zakazao kod Rade za 3.februar.Ako mi se posle 42 dana na skazaljki vage za tačno merenje ne ukažu Buda i Džizs, Gazza će biti jeban nasred Kalenić pijace.

Link to comment
rezim ishrane jeste vazan ali ne shvatam antagonizam prema medicini koji vrlo cesto ide u paketu s verovanjem u znacaj zdravog zivota.pa zar doktori u srbiji vise ne govore pacjentima o tome sta treba/ne treba da jedu kada im prepisuju lekove koji imaju veze s metabolickim funkcijama? secam se da bi moji pokojni rodjaci uvek kukali posle odlazaka kod doktora 'reko mi je da ne smem slano i ljuto' ili 'reko mi je da moram jesti svezeg voca i povrca'. i hrana i lekovi unose se u organizam i svakako da ce imati odredjene efekte na telo/psihu, sto neposredne a sto odlozene, nije medicina bas toliko neegzaktna da se preparati tek tako uvode i da nije jasno pod kojim uslovima i uz koje moguce nezeljene efekte deluju. a opet, svakom (dobronamernom coveku) je jasno da samo zdrav organizam moze da odrzava sopstveni balans bez lekova i da je zato najbolje minimizirati stetu koja se telu nanosi prezderavanjem i ostalim ekscesivnim konzumacijama. ko to ne ume sam da uspostavi, moze da razgovara s nutricionistom, ali nestrucan pristup uvodjenja ekstremnih dijetalnih mera uz sugerisanje da je medicina bulja mi se nikako ne dopada, ukoliko bi neki 'pacjent' pretrpeo probleme i zeleo da podigne tuzbu svakako bi imao velike sanse da dobije na sudu, nesto kao kada je vidovita zorka magicno oko fasovala zatvor ne zbog toga sto je lecila epilepsiju amajlijom, vec zbog toga sto je roditeljima rekla da ne daju detetu antiepileptike jer nisu potrebni, sto se umalo fatalno zavrsilo. Licno nemam nista protiv alternativne medicine u nacelu, poznato je da je placebo sam po sebi delotvoran cak i kada metod sam po sebi nema nikakvo + ili - dejstvo, ali na zalost verovanje u alternativno lecenje cesto vodi u odbacivanje akademske medicine, sto moze biti opasno za pacjente koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme ili atipicne probleme koji se ne uklapaju u profil osoba s kojima je alternativni lecnik navikao da radi i sa kojima je dotle dobijao dobre rezultate.
nisam posetio topik otkad sam izneo sumnje prema glorifikovanju razoraznih rada™, ali ovo bi bilo otprilike nešto što bi trebalo odštampati i deliti narodu pre nego što se osmele da stave svoje zdravlje u ruke raznih sumnjivih likova.sad video ovo
po formalnom obrazovanju nista od toga, koliko znam. mislim da je matematicar ili tako nesto.
i komentar iste osobe u prethodnom postu da ja lupetam. koju reakciju imati, sem wtf?divno je i krasno što je rada pomogla gazzi, ali reklamirati punom parom nepoznatim osobama da krenu da rešavaju svoje zdravstvene probleme kod potpuno nekvalifikovane osobe je in my book potpuno neprimereno.koliko poznajem normalne države za te stvari mož da se ide u tvorza, a.k.a. nadrilekarstvo. a i čini mi se da je na forumu zabranjeno reklamiranje, i davanje nadrilekarskih saveta.no jebem li ga, možda sam u krivu. Edited by Gonzo
Link to comment
u krivu si. odjebi, ako ne znas o cemu pises, a ne znas.
ne bih se baš složio, mislim da imam dovoljno medicinskih, biohemijskih i life sciences kvalifikacija u svom akademskom backgroundu da bih mogao da pišem na zadatu temu. ima ovde svakako i stručnijih, da ne kažem lekara, al mislim da znam dovoljno da bih mogao da postavim pitanje koliko je normalno, bezbedno i u krajnjoj instanci legalno da ljudima terapiju prepisuje 1 matematičar. no vidim da si temu shvatio veoma lično, tako da te neću dalje uznemiravati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...