Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

Pročitala sam prve dve strane novootkrivenog topića, jeeee! 'Vako ja živim i ne da se ne žalim, no mi lepo. Mislim, ne znam šta ima između druge i jedanaeste stranice, ali ono s početka je lako primenjivo. I ako mre tema, da ostavim poruku da će jazzayoga biti i kod Kalenića od januara-februara, sa sve keteringom! Za sada je ima samo u Bulevaru, pa u sveže ceđenim sokovima od čega hoćeš i svim poslasticama koje postoje u jy mogu da uživaju i na poslu samo oni okolobulevarćani. Ovako će biti lakše nama koji se družimo više sa sokovnicima, blenderima... nego sa šerpama i loncima.ed. zabrojala sam se.

Edited by uliks
Link to comment
  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

ne bih se baš složio, mislim da imam dovoljno medicinskih, biohemijskih i life sciences kvalifikacija u svom akademskom backgroundu da bih mogao da pišem na zadatu temu. ima ovde svakako i stručnijih, da ne kažem lekara, al mislim da znam dovoljno da bih mogao da postavim pitanje koliko je normalno, bezbedno i u krajnjoj instanci legalno da ljudima terapiju prepisuje 1 matematičar. no vidim da si temu shvatio veoma lično, tako da te neću dalje uznemiravati.
nisam shvatio licno - zasto bih? samo opako trolujete topik svojom besmislenim "pametovanjem" a da niste napravili minimalan napor da se informisete. mogao si da doprineses temi na daleko kreativniji nacin sem pausalnog pozivanja na stvari koje nemaju veze ni sa inkriminisanom, ni sa temom. rekoh, kada se budes informisao o tome o cemu pokusavas da pises, izvoli, dodji pa da pricamo. ovako, pozivanje na imaginarni akademski background bez elementarnih informacija o onome o cemu se pise me bas ne uverava u njegovu dubinu...hvala uliks, konacno (poveliki :lol:) trun razuma
Link to comment

meni drago da se smeješ, da ideš u 3 lepe šargarepe :lol: - znaš da ne mogu da zamislim tebe da ne umačeš, ne eksperimentišeš i na koncu, praviš home (čitaj: ppp) video od blagoutrobljeno udomljenih specijaliteta :P

Link to comment
ovako, pozivanje na imaginarni akademski background bez elementarnih informacija o onome o cemu se pise me bas ne uverava u njegovu dubinu...
jes, prosto mi neprijatno što moj cv nije prošao tvoju akreditaciju.
mogao si da doprineses temi na daleko kreativniji nacin sem pausalnog pozivanja na stvari koje nemaju veze ni sa inkriminisanom, ni sa temom. rekoh, kada se budes informisao o tome o cemu pokusavas da pises, izvoli, dodji pa da pricamo.
inkriminisana™ me ne zanima toliko da bih trošio vreme na nekakvo istraživanje njenih dometa, informisao sam se na osnovu onoga što si ti ovde napisao i mislim da je sasvim dovoljno za stavove koje sam izneo. fakat no. 1, nikako nisam strastveni advokat medicinara, pogotovo ne srpskih, niti sam protivnik alternativnih pristupa očuvanju/unapređenju zdravlja.fakat no. 2, ne sporim ni u jednom momentu da je tebi lično, tretman, konsultacije ili šta već s dotičnom donelo poboljšanje zdravstvenog stanja, ne ulazeći u to da li je reč o placebu, ili prostoj činjenici da tokom 1 perioda ne klopaš junk food i ne cugaš, pa se gle čuda to odrazi i na zdravstvene parametre.na kraju krajeva, vrlo sam libertijanistički nastrojen po ovom pitanju, ako neko misli da treba da spali prepisane recepte i krene da se leči jedenjem zemlje, široko mu polje. momenat gde postajem pissed off je taj kada saznam da najblaže rečeno nekvalifikovane osobe zloupotrebljavaju tuđe probleme i nesreću da bi izvukle korist za sebe. ma sve i da imaju najbolje namere, rade to iz čistog altruizma, i sl., u normalnom društvu zdravljem ljudi ne može da se bavi svako kome se digne patka, i tačka. to je nadrilekarstvo, i kažnjivo je zakonom, i amin, pa nek ima i besprekoran sheet iza sebe, tj. da nikome nije naškodila. da i prihvatim da je angel sent from heaven, na 1 takvu radu™, dolazi stotine nekih drugih rada™ koje će sjebati živote mnogih očajnih ljudi. mislim da uopšte ne moram da pominjem gomile sličnih rada, mira, peri i žika o kojima sam slušao u bližem i daljem okruženju, koji terminalno obolele ljude ubeđuju da će njihov čaj, dijeta, krema, itd, i sl, da im spasi život, a ne sranja koja im prepisuju doktori mafijaši™. zato uopšte nemam nameru da se principijelno raspravljam na ovu temu, nek je ta tvoja rada pomogla tebi i još hiljadama njih, to je nedopustivo i nelegalno. ako smo arbitrarni po ovom pitanju, jebat ga, možemo onda ponovo da otvorimo televizijske kanale za kleopatre, zorke, branke i todore. Edited by Gonzo
Link to comment
uh, kako bi bila ponosna kada bi znala sta sada sve pravim, samo ne pisem o tome. super secko mi je najbolji drugar a ovo mi je sledeca investicija:
Hoću i ja! Gde ima?Postoje i detox kolači :) . Jedan sam smutila sad, dok se motam oko kompa, za 3 minuta, a moglo je i brže da je banana bila mekša :blush: . Ne bih se ja pridržavala nekih napisanih i strogih režima, nego onako, opušteno proučiš šta je šta, pa kombinuješ neopterećeno.

Recopis: 1 zrelu, meku bananu izgnječiti viljuškom, dodati pšenične klice i 1 kaf. kašič. rogača tako da smesa može da se oblikuje u kolač. Posebno umutiti 2 kašičice kakaa sa malo vode (1 k-ca), 1 meda i 1 susamove paste kako god da joj tepate ( طحينه‎). Dobro umućenom smesom preliti oblikovani kolač i staviti ozgo npr. jezgra oraha. Ovo sam videla na blogu zdravirecepti. Ume lepše da izgleda (videti blog), a ovo moje zbrzano je ovako kljakavo, a njam Fotografija0040.jpg

Link to comment
ukoliko moje dijagnoze i uspesno bavljenje njima nisu dovoljne, onda ne znam koje su - dijabetes, hipertenzija, holesterol i cir na 12-palacnom crevu.sto se tice kompetencija, ne znam sta da kazem. za razliku od svih, ali bukvalno svih endokrinologa, koji su znali odgovore na poneko moje pitanje ali nikada na sva...
potpuno istu priču slušala sam polovinom devedesetih od svoje dobre prijateljice. ona se držala ove zvanične medicine, ali je uvek očajavala zbog toga kako je razni lekari specijalisti šalju od jednog do drugog kao ping pong lopticu, i kako nemaju... celu dijagnostičku sliku pred sobom.umrla je od otkaza nekih organa (posledica uznapredovanog dijabetesa) 1997. u 32. godini.
Link to comment
uh, kako bi bila ponosna kada bi znala sta sada sve pravim, samo ne pisem o tome. super secko mi je najbolji drugar a ovo mi je sledeca investicija:
ko si ti? ti nisi gazza. gde je on i sta si uradio sa njim? bodysnatcherunijedan.
Link to comment
potpuno istu priču slušala sam polovinom devedesetih od svoje dobre prijateljice. ona se držala ove zvanične medicine, ali je uvek očajavala zbog toga kako je razni lekari specijalisti šalju od jednog do drugog kao ping pong lopticu, i kako nemaju... celu dijagnostičku sliku pred sobom.umrla je od otkaza nekih organa (posledica uznapredovanog dijabetesa) 1997. u 32. godini.
specijalisticka medicina je jedno od najvecih zala medicine uopste. srecni su oni koji uspeju da se izlece u danasnjoj eri saniranja simptoma a ne lecenja uzroka.
Link to comment
specijalisticka medicina je jedno od najvecih zala medicine uopste. srecni su oni koji uspeju da se izlece u danasnjoj eri saniranja simptoma a ne lecenja uzroka.
Ali uzroke je mnogo teže lečiti, i onus za to je na nama samima. Ili mogu da oslabim 20 kila i budem svakodnevno aktivan, ili da se kljukam pilulama koje mi daju legalni drug-pusheri (=doktori). Pa ti vidi. Nije to neka alternativa. Naravno da ću da kljukam pilule.
Link to comment

Saraj malo. Malo se kljukaj lifestyle pilulama, malo napadni uzroke. U nekom trenutku ces napraviti neki balast izmedju toga. Taman da ti prijaju oba zivota, ako vec ne mozes da se odlucis za onaj pravi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

šta kažete za jedan grupni mini detox?ako vam je dosta hrane-hrane-i-samo-hrane, ako ste pojeli sve praznične da-se-ne-baci repove, ako ste puni kao kanta za djubre...ova tri dana su idealna da se sa now-eating-a i ruska-sarma topika prebacite ovde kod gazze na blic pročišćenje, jel'da? :klimoglavac:ja počela jutros, my way: kao priprema za water-juice fasting (ako mi bude prijalo možda za vikend uhvatim dan-dva pravog "gladovanja", ako ne i ovo mi je dosta, fitnesi počinju sledeće sedmice pa mi je to deadline)ali treba mi društvo, u RL nemam support group pa rekoh gde je naći nego na ovakvom forumu :wub:hoće još neko da se zapljune ovde?ne mora ovaj my-way, nekom može tri dana bez mesa da bude detoks, nekom bez kolača ili testenine, nekom bez alkohola

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...