Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

@gazza1Ima jedan zez kod tog tvog detox mršavljenja. Kažeš -9kg za 12 dana, pa čak i ako je jedan deo toga bila samo zadržana voda, opet je to veliki gubitak kg za kratko vreme. E sad zez je u tome što to nije -9kg sala nego je nažalost tu priličan gubitak i mišićne mase. Kadgod se mršavi tako naglo, bez vežbanja i adekvatnog proteinskog unosa, organizam radije razgradjuje svoje mišiće nego salo - tako je programiran evolucijom, šta će mora da pod takvim stresom (nema ulaza!) štedi dragocene energetske zalihe. Tako da se plašim da manjak ukupne težine znači i pogoršan odnos mišići/salo. Pored toga što ti je posle metabolizam naoštren da još brže skupi salce iz "normalne ishrane" (čak da te i ne povuče u prejedanje), manjak mišića znači manju potrošnju dakle brže gojenje (a tu bez vežbanja i pravilne ishrane ode sve u salo). Ako tako nastaviš metodom klopa+detoks upadaš u petlju stalnog minusa u mišićima makar ti ukupna težina u proseku bila kao ok. Nadam se da si ti neki izuzetak od ove priče, ali ipak predlažem ti da sledeći put pre i posle takvog detoksa izmeriš odnos mišići/salo.Samo da ne bude zablude - nisam ja protiv detoksa radi detoksa (ali pod žešćom stručnom kontrolom), samo mislim da to nije dobar način za mršavljenje.

Link to comment

znam nekoliko ljudi koji su bili kod rade (zna ih i Dig :) ) i imaju odlična iskustva (slično kao i gazza, pogotovo sa detoxom). lik iz mog primera je radio u medicini, izuzetno poštuje klasičnu medicinu, pije lekove u sekund, i Rada ga nekako ubedila da zna šta radi...

Link to comment
A tko mu dođe ta Rada kad tako odlučno prekida prepisane terapije za ne baš naivne bolesti?
rada ne prekida sve terapije. prekida one terapije koje je moguce nadomestiti drugacijim nacinom zivota, ishranom presnom hranom i koriscenjem prirodne medicine, ukoliko covek moze da se pridrzava svega toga. ukoliko moje dijagnoze i uspesno bavljenje njima nisu dovoljne, onda ne znam koje su - dijabetes, hipertenzija, holesterol i cir na 12-palacnom crevu.sto se tice kompetencija, ne znam sta da kazem. za razliku od svih, ali bukvalno svih endokrinologa, koji su znali odgovore na poneko moje pitanje ali nikada na sva, rada mi je na svako pitanje dala odgovor koji se pokazao kao ispravan - tj potvrdili su ga upravo neki od tih lekara, a praksu da ne pominjem. necu da ovo izgleda kao kada na TV-u vidite reklamu za nekog nadrilekara koji leci sidu, hemoroide, rak i isijas, ali - nazalost po klasicnu medicinu - ona je zena koja je u mom slucaju prva postavila tacnu dijagnozu, 14 godina nakon sto su to lekari propustili da urade. kako je to uradila? pa lepo, stavila je na sto ispred sebe nalaze od endokrinologa i gastroenterologa i razlicite laboratorije iz razlicitih vremenskih intervala i pratila sled promena tako da je postalo ocigledno o cemu se radi. zasto nijedan lekar pre nje to nije uradio? zasto sto se danasnji doktori - specijalisti bave svojim specijalnostima i simptomima vezanim za nju, pa je onda endokrinologu mnogo lakse kada imas povisen secer da ti dijagnosticira dijabetes nego da ti dijagnosticira problem sa bubrezima koji defunkcionalizuje nadbubreznu zlezdu i posledicno dalje - jetru.inace samo da prokomentarisem slucaj coveka koji je po hitnom postupuku vracen na terapiju, desava se, verujem isto onoliko cesto kao i reakcije drugih pacijenata na novu terapiju ili uvodjenje novog leka.gonzo, ne lupetaj. Edited by gazza1
Link to comment
inace samo da prokomentarisem slucaj coveka koji je po hitnom postupuku vracen na terapiju, desava se, verujem isto onoliko cesto kao i reakcije drugih pacijenata na novu terapiju ili uvodjenje novog leka.
apsolutno tačno
Link to comment
zasto bi me strefio ako mi je pritisak 120-130/80-90, secer 4-7 i holesterol ispod 6?
od supe?pa jebote, kako se ljudi toga ranije nisu setili da se lece supom? sto su izmisljali medicinu, koj kurac?
Link to comment

po formalnom obrazovanju nista od toga, koliko znam. mislim da je matematicar ili tako nesto.

od supe?pa jebote, kako se ljudi toga ranije nisu setili da se lece supom? sto su izmisljali medicinu, koj kurac?
pa setili su se ranije - hint: rudolf stajner, antropozofska medicina - ali je lakse da se nakljukas statinima, kortikosteroidima, metforminima, repaglinidima, beta blokatorima, ace inhibitorima nego pokusati nesto malo prirodnije.nije rada izmislila nista novo, sve je to poznato vec 2-3 veka. Edited by gazza1
Link to comment
po formalnom obrazovanju nista od toga, koliko znam. mislim da je matematicar ili tako nesto.
onda bi mogla da omasti rešetke Daj ljudima savet šta da ne jedu i svi će da se gnušaju i izbegavaju, ali naplati im to solidne pare, posveti im malo vremena i obezbedi ključ-u-ruke ishranu i postane ekskluziva. Nije da nema šta da se nauči od nje...A šta traži od analiza krvi?
Link to comment

Pazi, gazzo, kul je da ta Rada daje savete za zdravu ishranu jer definitivno smanjenje unosa soli, ugljenih hidrata, zasićenih masnoća kao i pljuga i alkohola daje pozitivne rezultate i dovodi do smanjenja triglicerida, holesterola, šećera u krvi i krvnog pritiska u finom procentu slučajeva. Međutim, meni je malo suludo njeno mešanje u propisanu terapiju, nekako bi mi logično bilo da pacijenta sa novim, poboljšanim rezultatima uputi kod njegovog lekara, pa nek on vidi da li će da nastavi, koriguje ili ukine terapiju. Ne sumnjam da je ona kroz godine iskustva stekla određeno znanje, ali ono nikako ne može u potpunosti da zameni i zvaničnu medicinu.

Edited by dig_chohano
Link to comment
onda bi mogla da omasti rešetke Daj ljudima savet šta da ne jedu i svi će da se gnušaju i izbegavaju, ali naplati im to solidne pare, posveti im malo vremena i obezbedi ključ-u-ruke ishranu i postane ekskluziva. Nije da nema šta da se nauči od nje...A šta traži od analiza krvi?
95% lekara bi trebalo da fasuje zatvor zbog svog odnosa prema ljudima i profesiji a ne ona.svejedno, ne bi mogla da fasuje nikakav zatvor zato sto ti ne prepisuje nista sam hrane i biljaka . ona u formalnom obliku ne postavlja nikakvu dijagnozu, nego daje konsultacije u vezi ishrane i nista vise.rada ne naplacuje preglede, konsultacije, dijagnoze. ona je jedina osoba u cijoj sam ordinaciji proveo na svakoj od ovih sesija onoliko vremena koliko sam zeleo dok nisam dobio svaki odgovor i svaku informaciju koja mi je trebala. u proseku izmedju sat i sat i po. daj mi lekara - privatnog, drzavnog - kod koga imas to. nijedan lekar - a nagledao sam ih se u zivotu - od drzavnih, do skupo placanih nahajpovanih privatnih zvezda i profesora fakulteta su kroz moj slucaj protrcavali brzinom koja im je potrebna da zadovolje formu i uzmu tih 50 ili 100 evra.jedino sto rada naplacuje su stvari iz njene biljne apoteke, koje mozes da kupis na bilo kom drugom mestu u gradu ako neces kod nje, i hranu (tecnu, cvrstu), ako ne zelis da je pripremas. u slucaju da zelis da sve pripremas sam, mozes - a ne moras - da kupis mislim 2 kuvara sa instrukcijama, koji kostaju besmisleno spram velicine (mislim oko 500 dinara za jedno 250 strana A4 formata). cak ni to ne moras - eno pun internet recepata za raw food, pa guglaj do mile volje.znaci mozes kompletno da preskocis njen servis i da dobijes ceo know how za dz.u odnosu na medicinske usluge kod privatnih lekara u srbiji kao i proizvode farmaceutske industrije, ono sto ona radi je manje vise cist poklon.nemam nameru da se preganjam sa onima koji nemaju ama bas nikakvog iskustva sa zenom, ili bar sa nekim bazicnim principima koje primenjuje a koji, kao sto rekoh nisu nista novo. guglajte ernsta gintera, ili evo citajte: http://www.4shared.com/folder/UvL-MDbz/Ernst_Ginter.htmlja u svojim putesestvijama ne iskljucujem usluge zvanicne medicine i to radim kada mi popuste dizgine i prekrsim pravila i disciplinu koju njen tretman zahteva. a samo ja znam kako se osecam 7 dana posto se skinem sa sake lekova, sto potom kao pravilo potvrdjuje i laboratorija.
Link to comment
svejedno, ne bi mogla da fasuje nikakav zatvor zato sto ti ne prepisuje nista sam hrane i biljaka . ona u formalnom obliku ne postavlja nikakvu dijagnozu, nego daje konsultacije u vezi ishrane i nista vise.
Postavlja dijetu, a dijeta je vid terapije i u tradicionalnoj i u alternativnoj medicini, što znači da se bavi lečenjem. Na onom linku je bio predlog pravilnika koji je u međuvremenu usvojen i piše ko sme šta da radi. Dakle, ako nema neku diplomu medicinske struke (makar sss) onda može krivično da odgovara za nadrilekarstvo, bili tretmani uspešni ili ne. Samo što u Srbiji ništa ne funkcioniše kako je zamišljeno na papiru.Ali slažem se da je mnogo manja verovatnoća da naškodi ovim nego raznim hokus-pokus stvarima poput "teranja straha" olovom i trovanjem teškim metalima u homeopatiji... Edited by Kelt
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...