Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

Razmišljam nešto danas kako mi koji nemamo kilogram viška možemo da se detoksikujemo. Od navika u ishrani imam samo dve dobre, a to je da doručkujem ujutru i da ne pijem koka-kolu.Masno mi je osnov ishrane, pivo osnov hidracije. Kafe 2 dnevno (+šećer), voće retkom zgodom. Mislim da sam više gazzin tip, koji će radije da se podvrgne specijalnom režimu jednom godišnje, nego da radikalno promeni ishranu za stalno. Ne toliko što ne želim, nego je realno teško izvodljivo.Kako da izbacim toksine a da ne izgubim 9kg?

Link to comment
  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

ovo sto ja radim kao sto rekoh ima 2 komponente, tecnu terapiju i cvrstu terapiju. pretpostavljam da je ova 2 namenjena onima koji ne treba da gube kilograme. znaci radi se o jelima baziranim na presnim (termicki neobradjenim) namirnicama. dnevno dobijas 2 paketa, slatki i slani - ako ti to nije dosta, mozes da dobijes jos jedan ili cak dva. meni je ta hrana uvek bila super, naravno moras imati afinitet za "alternativu". ukupna terapija traje 42 dana, 6 nedelja. ako nemas para za ovu spremljenu hranu, mozes da sam spremas sve. u ordinaciji moze da se kupi knjiga sa receptima, razgovor sa lekarom/nutricionistom je besplatan. usudjujem se da primetim da je ovo mesto koje nema nikakvih dodira sa modernim - vacarsokim - medicinskim biznisom koji cveta u gradu.

Link to comment
nutricionizam kao punokostajuce-trendan ju-ju, pod plastom egzaktne nauke? mozda. zato sam se i odlucio na licnu kombinatoriku. varijanta o kojoj prozborih mi povremeno godi, a i pare stedi.
ma nemam nista protiv licne kombinatorike, moja ukljucuje suvu saunu i aerobiju.lozim se i na jabukovo sirce - umisljam da mi cini dobro, mada je i to, je l', nedokazivo.ima tu jos protokola za koje nemam objasnjenje, a kao gode mi.zato sam i pitala moze li covek stvarno da radi, da mu ne opada koncentracija, a da se ovako hrani. tvoj rezim mi se cini suroviji od gazzinog.
ukupna terapija traje 42 dana, 6 nedelja. ako nemas para za ovu spremljenu hranu, mozes da sam spremas sve. u ordinaciji moze da se kupi knjiga sa receptima, razgovor sa lekarom/nutricionistom je besplatan. usudjujem se da primetim da je ovo mesto koje nema nikakvih dodira sa modernim - vacarsokim - medicinskim biznisom koji cveta u gradu.
e toga se malo bojim, a istovremeno mi se cini kao izazov. cim postoje pravila i broj dana kojih moram da ih se pridrzavam, izvrdavanje pravila mi postaje opsesija.
Kako da izbacim toksine a da ne izgubim 9kg?
otkud znas da imas toksina za izbacivanje?taj koncept "toksina" mi malo skripi. kako to da nema neke reakcije na njih? ili se misli da je prirodna smrt njihov ultimativni rezultat - ono, starenje kao posledica trovanja?elem, idi u saunu i tursko kupatilo, u kombinaciji sa ledenim tushem i bazenom.posle toga idi na 'ladno pivo.a onda u krevet, po mogucnosti u hladnoj sobi, i posteljina da bude sveze promenjena.ujutro se garantovano budis detoksifikovan/a.
Link to comment
elem, idi u saunu i tursko kupatilo, u kombinaciji sa ledenim tushem i bazenom.posle toga idi na 'ladno pivo.a onda u krevet, po mogucnosti u hladnoj sobi, i posteljina da bude sveze promenjena.ujutro se garantovano budis detoksifikovan/a.
me likey. patentiraj pre nego sto ga nutri-kapitalisti prepisu i predstave kao svoj, na-referentnim-podacima-zasnovan, neizbezno skupi produkt.
Link to comment

prilicno je lako dokazivo da svako sirce radi lose, pa i jabukovo, bez obzira na poneki kratkorocno pozitivan efekat kada je u pitanju razbijanje masti. ali ekcesivan unos kiselina je u sustini katastrofa, cak i kada se kompenzuje medom. to je tek dizaster kombinacija - brzi seceri plus kiselina.

Link to comment
Razmišljam nešto danas kako mi koji nemamo kilogram viška možemo da se detoksikujemo. Od navika u ishrani imam samo dve dobre, a to je da doručkujem ujutru i da ne pijem koka-kolu.Masno mi je osnov ishrane, pivo osnov hidracije. Kafe 2 dnevno (+šećer), voće retkom zgodom.
[troll] <_< mrzim te[/troll]
Link to comment
..jasan motiv.
saglasan. ako se citavoj prici ne pridje sa vec oformljenom, cvrstom odlukom, zikra za uobicajnom hranom/picem tijekom izvedbe kure ume bit' svirepa. drugacije koncipiran pokusaj je samo platforma za gubljenje zivaca a ne kilograma.
Link to comment

dobro, ovo stvarno nije nesto za zezanje. ni 6 dana bez hrane nije lagano a kamoli svih 18, ko stigne dotle. ja sam od sada 4x bio na 12 dana i jednom na 18. kada bolje razmislim, znam vise ljudi koji su herojski odustali posle 3-4-5 dana nego izdrzali, uz poziv na fizicku reakciju organizma, malaksalost ili prosto nedostatak volje. covek treba da bude nacisto zasto ovo radi, bez toga verujem da ide tesko. meni je stvar olaksana zato sto imam primarni razlog zdravstvene prirode i tu mi posebnu satisfakciju daje to sto me pridrzavanje ovom rezimu ishrane (govorim o sveobuhvatnom tretmanu rade milosevic a ne samo o samom tecnom delu AKA detoxu) lisava pomenutih medikamenata. kao sto sam vec ranije pisao, ova metoda je fenomenalna za sve one koji lekovima pokusavaju da saniraju razne disfunkcije unutrasnjih organa koje imaju veze koliko sa gastroenterogenim traktom, toliko sa endokrinologijom. mada, znajuci opsednutost tezinom, ne bih se iznenadio da je mnogima fizicki izgled daleko jaci motiv nego zdravlje.sto se tice provejavanja teze da tu nema sta da se izbaci tj detoksira, te da se organizam tu sam pobrine za sve, to verovatno vazi za one sklone ekstremno zdravoj ishrani. kao sto sam vec negde pisao, moj subjektivni utisak je da (mentalno) najvise osecam posledice alkohola i mesa, i zato mi izuzetno prija osecaj potpunog otvaranja mozga koji nastupa vrlo brzo - recimo 4-5 dan po pocetku tretmana. to ubrzanje mentalnih funkcija nikako nije nekakav umisljeni osecaj, vrlo je merljivo po stanovitim performansama (koncentracija, kreativnost, brzina itd).

Link to comment

najbolje sam se osecao kada sam ziveo na svojoj dijeti:Meso: iskljucivo divljac, 200-350g dnevno (zec, srndac, irvas... divlja svinja tu i tamo).Povrce: Boranija, kupus, korenje, djumbir, mrkva, bundeva, paprika, cili - ponekad: salata, paradajz, krastavac, pasulj, luk, beli luk...Voce: jedna kisela, jedna slatka jabuka, kruska, ponekad: dinja, kajsija, sljiva, grozdje, banana...Grickalice: Pistace, badem, orasi, kikiriki... skoro nikad: beli hleb, riza, krompir...tri treninga nedeljno - 50-50% split izmedju kardio i tegova u trajanju oko sat?.neko je pitao oko seksa... kad si na mojoj dijeti mo's da karas dva sata u cugu... ma kakvi, karas celu noc.

Link to comment
prilicno je lako dokazivo da svako sirce radi lose, pa i jabukovo, bez obzira na poneki kratkorocno pozitivan efekat kada je u pitanju razbijanje masti. ali ekcesivan unos kiselina je u sustini katastrofa, cak i kada se kompenzuje medom. to je tek dizaster kombinacija - brzi seceri plus kiselina.
pa sta znam, skida holesterol, za koji inace kazu da je nasledjen, posto ne postoji item u mojoj ishrani niti porok :roll: u mom zivotu koji bi mogao da ga indukuje. deset dana sirceta i nema holesterola.u kom smislu dizaster - goji kad se kombinuje s prostim secerom? ako je samo to, onda me zabole mnogo. zabrinula bih se ako recimo progoreva sivu masu :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...