Jump to content
IGNORED

Tehnika i civilizacija


eumeswil

Recommended Posts

5 minutes ago, mustang said:

Imas li na svom autu line assist i crusing control? 

 

Ma nemam ni auto, šta ti je, ja sam sirotilja.

 

Imaš li ti $15,000 da platiš software update za učešće u beta testu?

 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ma nemam ni auto, šta ti je, ja sam sirotilja.

 

Imaš li ti $15,000 da platiš software update za učešće u beta testu?

 

 

Pusti ti mene imam li ili nemam. 

 

Okej. Nemas auto. Sirotinja.

Imas li vozacku uopste?

 

Odakle ti ideja onda da uleces u razgovore o kolima? Nemoj samo reci guglao i gledao snimke na youtube.  

 

Da li bi voleo, eto jednog dana imas para, da imas auto koji moze da te preveze od tacke A do tacke B? 

Kako misliš da bilo sta napreduje ako se ne testira? Imas neobjektivno negativan stav o necemu sto licno ne utice na tvoj zivot. Zasto? 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Vecina novih automobila ima line assist danas. To ti je mogucnost da volan sam drzi pravac, idealno na primer kada si na autoputu. 

Cruise control je na kolima vec dekadu sigurno, napredovao je dovoljno da sam ubrzava i usporava u zavisnosti od razdaljine (i to se lako podesi na volanu). 

Kad iskombinujes line assist i cruise control mozes, tvoj jedini zadatak je da drzis ruku na volanu. Prednost je, pogotovu kada si pijan :lolol: da te dotera do kuce, optimalnija potrosnja goriva, opustenija voznja, manje si umoran.  

 

FSB je to i plus vidi daleko bolje nego ostali proizvođači i ima gps ukombinovan sa autopilotom, najprostije receno. To mu je osnovna fukcija.  

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Мустанг, колико година трају такви аути? Свако има индивидуалне мотиве кад купује ауто, мени је то значајна инвестиција и гледам да бар 30 година буде исправан и функционалан, ако је то икако могуће. Геџети у ауту су ми споредна ствар. Али ко може да приушти геџете, само напред, не завидим никоме ни трунку. Утисак ми је да Јапанци имају финији баланс између технолошке напредности и дуготрајности, у односу на Амере / Кинезе / Европу. 

  • Haha 1
Link to comment

Neurink ima promociju 30 novembra. Bice na tviteru.

Mask godina apeluje da se AI izregulise. Za sad nista. Velike sanse su da posle biti kasno. Naravno da ce svet da ga krivi i za to. 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Мустанг, колико година трају такви аути? Свако има индивидуалне мотиве кад купује ауто, мени је то значајна инвестиција и гледам да бар 30 година буде исправан и функционалан, ако је то икако могуће. Геџети у ауту су ми споредна ствар. Али ко може да приушти геџете, само напред, не завидим никоме ни трунку. Утисак ми је да Јапанци имају финији баланс између технолошке напредности и дуготрајности, у односу на Амере / Кинезе / Европу. 

 

Ne znam, niti me interesuje. Ja sam odlucila da ne budem vlasnik više ni jednog auta i sad uzimam na lizing. Haubu otvorila nisam. Samo sipam benzin i sto ga operem. 

I zelim da vozim samo nove automobile i ne razmisljam o odrzavanju. to je licna odluka koju sebi mogu da priustim. Gedžeti su mi bitni, želim komfornu voznju, kad vec moram da sedim u kolima i da ujedno mogu da obavljam i druge stvari: radim, odgovaram na mejlove, poruke, pricam preko telefona.... 

 

 

Mrzim da vozim, btw. Vozim vec 30 godina. Smucilo mi se. 

 

Japance prvo biram 

Edited by mustang
Link to comment
21 minutes ago, mustang said:

Da li bi voleo, eto jednog dana imas para, da imas auto koji moze da te preveze od tacke A do tacke B? 

 

Bez da se slupa ili zapali ili isključi i zaključa vrata? Da. Oduvek sam voleo da se prevezem od tačke A do tačke B.

 

21 minutes ago, mustang said:

Kako misliš da bilo sta napreduje ako se ne testira?

 

Nova tehnologija se testira iza zatvorenih vrata, ne na autoputevima.

 

To važi čak i za USofA, ali ne sprečava Elona da besramno laže kako sprovodi live beta test po ulicama (kako bi bolje prodao svoj software update). Zbog takvih suludih izjava ga svako malo istražuje DOJ.

 

21 minutes ago, mustang said:

Imas neobjektivno negativan stav o necemu sto licno ne utice na tvoj zivot. Zasto? 

 

Imam savršeno objektivan negativan stav o nečemu što me principijelno nervira. Ne volim lažove i lopove i duvače u sopstvenu tikvu, to je sve. 

 

Link to comment

A da ti selektivno malo ne razmisljas? 

 

I naivno. Vrlo naivno. 

 

Tesla je najbrzi za recalls da popravi greske, iako nije ni u top 5 po recalls: Ford, MB, Chrysler, Volvo i Toyota vode. 

 

Skoro svi električni automobili su imali recalls. 

 

Iracionalan si. I da je najveci lopov i prevarant na svetu, Elon je, i ovo je cinjenica, napravio automobilsku revoluciju. 

 

Mislila sam da si ozbiljniji sagovornik. Milion drugih stvari su bitniji u vezi tesle pa i tvitera (za mene AI upotreba u oba jer samo nebo je granica, bez ikakvih propisa; mi smo odavno proizvod na kome se po mrezama zaradjuje; odakle se  nabavljaju sirovine - i svi ostali proizvodjaci: unistavanje zivotne sredine za eksploataciju litijuma, bakra, nikla ...koriscenje decije radne snage za isto i robova; da li ce uvesti doge i shibu kao vrstu naplate a za uzvrat onda drzave traze centralizaciju kriptovaluta, izbacivanje papira, kesha...mi onda apsolutno nikakva prava necemo imati, sve ce nam biti kontrolisano ...)   

 

Vec se prica o tome da se izbace automobili iz vlasnicke strukture i da ih u buducnosti koristimo nesto kao tipa taksi. Uvek pri ruci al nije tvoj. Al ciji je? 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Мустанг, колико година трају такви аути? Свако има индивидуалне мотиве кад купује ауто, мени је то значајна инвестиција и гледам да бар 30 година буде исправан и функционалан, ако је то икако могуће. Геџети у ауту су ми споредна ствар. Али ко може да приушти геџете, само напред, не завидим никоме ни трунку. Утисак ми је да Јапанци имају финији баланс између технолошке напредности и дуготрајности, у односу на Амере / Кинезе / Европу. 

Očekivati da će bilo koji auto kupljen danas biti ispravan i funkcionalan za 30 godina je suludo.

Sve i da bude, biće toliko tehnološki zastareo i neefikasan da se neće isplatiti održavati ga.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Očekivati da će bilo koji auto kupljen danas biti ispravan i funkcionalan za 30 godina je suludo.

Sve i da bude, biće toliko tehnološki zastareo i neefikasan da se neće isplatiti održavati ga.

Свој први смартфон (не рачунајући симбијанског система нокију из прошле декаде) купио сам када је технологија толико одмакла да сам знао да ћу га користити пуно година. И ето, већ 5 година немам потребу да га мењам, а брз је као ђаво и даље.:cool: Исто тако, одлучићу се за "паметни ауто" када буде време за то, да буду стабилни и дуготрајни. А доћи ће и то време. 

Link to comment

sistem je dizajniran tako da se OEM povlači posle N godina sa delovima za određeni model - aftermarket ne drži samo OEM, čak ni njegov veći deo ne drži OEM, nego različiti proizvođači čiji kvalitet često nije na nivou OEM-a, što dalje komplikuje upotrebu vozila posle N godina

 

pošto je pouzdanost vozila sve manja kako vreme prolazi, a rezervni delovi sve lošiji, sve se manje isplati imati jedan auto predugo

 

taj ekonomski model je samo još jedan nesebičan prilog uništavanju planete

 

 

Edited by Braća Strugacki
  • +1 3
Link to comment

Ишао сам логиком да је једини непоправљиви део на ауту - мотор, ако се мотор замени батеријом, а ако ауто батерија буде у једном моменту јефтина за производњу (сада није) , људи ће лако заменити највиталнији део , а то ће омогућити да сви други делови, лимарија и остало, буду квалитетнији и дуготрајнији.

Link to comment

A tu je i softver kao ključni element svih novijih vozila, električnih i tih pametnih kako ti kažeš pogotovo, a on sigurno neće imati ni izbliza toliku podršku.

Za standarde koji budu važili tada, današnji softver i hardver će se smatrati opasnim u najmanju ruku.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...