Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Zanimljivo je da je većina njegovih projekata vezana za masovni transport nekog resursa: 

- novca: PayPal,

- putnika i robe: Tesla, Hyperloop, SpaceX

- informacija: Starlink, Neuralink, Twitter

 

Brže, sigurnije, jeftinije

Edited by Lord Protector
  • Haha 2
Link to comment

Po stoti put, PayPal nije bio njegov projekat.

 

Njegovo sranje se zvalo x.com, odradili su merger sa PayPalom i onda izkeširali Elona (koji je insistirao da novonastala firma mora da se zove X, jer je debil). Apsolutno nikakve zasluge nema za PayPal.

  • +1 9
Link to comment
5 hours ago, Lord Protector said:

Zanimljivo je da je većina njegovih projekata vezana za masovni transport nekog resursa: 

- novca: PayPal,

- putnika i robe: Tesla, Hyperloop, SpaceX

- informacija: Starlink, Neuralink, Twitter

 

Brže, sigurnije, jeftinije

 

Jel ima neka firma da za nju ovo ne važi? Ako je sve resurs (novac, putnici, roba) i ako ne njegova razmena transport (razmena novca - transport, razmena informacija - transport itd) onda je suština kapitalizma da se taj resurs najbrže i najjeftinije transportuje. Drugim rečima, voda je mokra.

 

Paypal je pokrenuo Max Levchin. Prvobitna ideja je bila transfer novca hardverom, infracrvenim portom sa jednog na drugi Palm pilot uređaj. U jednom trenutku je neko pitao jel bi mogli da urade nešto slično za web, i onda su to uradili preko kurca, eto da ima, ne smeta. Brzo su kasnije shvatili da je web opcija jedino što ljudi koriste i to je bilo to.

  • +1 2
Link to comment

Fanovi se vezuju u čvor crtajući kako Elon nije obećao da će isporučiti ovo ili ono, samo je rekao da će isporučiti. A neosnovane optužbe za prekšrena obećanja su nemoralne :cry:

 

p9chcpsz3i4c1.jpg?width=1170&format=pjpg 

 

  • Haha 3
Link to comment
On 6. 12. 2023. at 2:42, 189- said:

 

:rolf:

 

Lol. Ovo je kao ono kad peder mrzi pedere javno da ga ne bi niko provalio. Koja provala iskrenosti, u stvarnosti bi zaklao pandura čačkalicom da mora da bira između sebe i njega. Gledajte mene, ja sam moralan čovek.

  • +1 2
Link to comment
50 minutes ago, Venom said:

 

Lol. Ovo je kao ono kad peder mrzi pedere javno da ga ne bi niko provalio. Koja provala iskrenosti, u stvarnosti bi zaklao pandura čačkalicom da mora da bira između sebe i njega. Gledajte mene, ja sam moralan čovek.


Ne, ovo je ‘cops protect property not law’ kind of thing. Treba jednog dana dobiti kao Elisabeth Holmes laku kaznicu za sva sranja. Bogati vs. panduri nikad nije bio fight. Ima gomile drugih koje bi on streljao. 
 

 

 

Edited by Amos
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...