Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

22 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

trudim se da čitam ljude iz struke, ne političaranje, i programeri su uglavnom koliko vidim u kadru nevera na sve ovo

 

edit: nevezano za temu, moram ovo da podelim sa vama

 

  Hide contents

o9sjqqo4srv91.png?width=640&crop=smart&a

 

:ziga:

 

 

Sve mi je simpatičniji, moram da se zaustavim :lol:

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Otpustanje pola zaposlenih par dana po preuzimanju je budalastina... Jel' tebi to deluje normalno? Kako radis evaliaciju ko ce ostati, koji timovi, koji ljudi? Meni to neozbiljno...

Totalno nadrealno sve što radi, ne rukovodi se ničim drugim sem sopstvenim egom.

Biće zanimljivo posmatrati propast nekih mu ideja.

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, mraki said:

Jel' tebi to deluje normalno?

 

Quote

Twitter co-founder and former CEO Jack Dorsey stepped down from the company's board earlier this year, but he's staying involved with the social platform following its takeover by Elon Musk.


Pa znao je Dorsey šta se dešava, možda i prije pregovora? :huh:

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

u stvari, kad zasvinji i sa tviterom, onda će aktivirati neki drugi show, verovatno onog humanioidnog robota da ima čime javnost da se zanima

Sa čime je to još zasvinjio pa koristi tviter kao (veoma skupi) šou tj. zašto "i sa tviterom"? Mislim, bilo je blamova, recimo taj robot ali čovek je ekstremno uspešan i nema nijednu svinjariju iza sebe koja bi mogla da se poredi sa eventualnim fijaskom sa tviterom, ne da ja znam.

 

Otpuštanje pola ljudi -  nema šanse da je to urađeno potpuno stihijski i da je za par dana odlučio koga će da otera. Verovatno da nije ni bio previše uključen u tu selekciju. Ovo što on brodkastuje, taj ležerni, a opet nadrkani omnipotentni supergenije koji ulazi u kompaniju koju je platio 44 milijarde dolara i zavodi red tako što na svoju ruku odokativno otpušta pola zaposlenih u roku od 5 dana je samo izmišljena persona, to jednostavno ne može biti stvarnost osim ako je čovek poptuno poludeo. Naravno, pojma nemam da li je to ispravna odluka, ali ne znaju to ni oni koji tvrde da je idiotski potez u pitanju. Radikalno jeste, ali ne mora nužno biti pogrešno. Njemu je Tviter samo jedan od mnogo poslova, nemojmo pušiti priču da se on pita za sve od dizajna raketnih motora, preko procesa u masovnoj proizvodnji automobila do kadriranja u dev timovima i uređivanja društvene mreže.

 

Vraćanje u ofis nije ništa novo, rada od kuće nema u njegovim firmama. Ako ih to ne ometa da privuku talente onda ne vidim problem sa takvom odlukom. Jedan-dva dana nedeljno rada od kuće je OK, po meni ima pozitivan efekat, ali je mogo bolje svih 5 dana u ofisu nego svih 5 dana od kuće. 

 

Musk iz nekog razloga od ovoga pravi šou, izgleda previše neozbiljno, ali kao što rekoh to je samo slika koju mi vidimo jer je svesmo broudkastuje. Ne znamo šta se zaista i zbog čega radi i koji su mu dugoročni planovi. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

Sa čime je to još zasvinjio pa koristi tviter kao (veoma skupi) šou tj. zašto "i sa tviterom"? Mislim, bilo je blamova, recimo taj robot ali čovek je ekstremno uspešan i nema nijednu svinjariju iza sebe koja bi mogla da se poredi sa eventualnim fijaskom sa tviterom, ne da ja znam.

 

Otpuštanje pola ljudi -  nema šanse da je to urađeno potpuno stihijski i da je za par dana odlučio koga će da otera. Verovatno da nije ni bio previše uključen u tu selekciju. 
 

Musk iz nekog razloga od ovoga pravi šou, izgleda previše neozbiljno, ali kao što rekoh to je samo slika koju mi vidimo jer je svesmo broudkastuje. Ne znamo šta se zaista i zbog čega radi i koji su mu dugoročni planovi. 


Razlog je da stera woke ekipi sa kojom se ganja već neko vreme. Sad, da li je odlepio i vodi se egom ili ima računicu znajući da ima dovoljno čak iako spali par milijardi po principu zlato koti zlato - to ćemo da vidimo uz kokice. Ja mislim da je ovo drugo. 

Link to comment

To i ja mislim. Sa jedne strane glumi ludilo i nabija i donabija hejtere, a sa druge ima neku računicu šta će da radi sa firmom. Dve odvojene stvari, a mi konzumiramo samo ovu prvu. Kupio je tviter po lošoj ceni, mislim da je to očigledno ali prevelike su to pare čak i za njega pa da sve bude potpuna sprdnja. Kupio je Tviter umesto kao sav normalan svet da je kupio sportski tim. Može i malo da bude u minusu ali neka ideja mora da postoji, da bude zabavno ali i održivo.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Heaviside said:

Sa čime je to još zasvinjio pa koristi tviter kao (veoma skupi) šou tj. zašto "i sa tviterom"?

Ja sam generalno pro-elon orjentisan, ali kad vec pitas ... pre svega, godinama najavljuje do kraja godine full self driving vehicle i to se ne dasava. Videcemo i za putovanje do Marsa koje najavljuje za par godina

...

ali ovo stvarno deluje stihijski ... pogadja se sa cenom plave znackice da li 20 ili 8 usd, rade se twitter ankete sta ljudi zele. Ali kao sto rekoh i gore, on je najbogatiji covek na svetu i moramo ostaviti prostor da je jednostavno pametniji od nas i da i

zna sta radi

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment

Da se razumemo, to mislim jer ga vidim kao čoveka koji može da razmišlja samo u okviru pravljenja još više para a ne zato što ga smatram nekim nevidjenim genijem. Jednostavno mu je MO da bezdušno i proračunato gradi i gradi, a ja tu ne vidim ono uobičajeno sečenje patke sa društvenih mreža. 
 

Ako mu je sujeta ipak nadjačala Aspergera onda ćemo svi da tipkamo f7 u chatu i rip brt.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Pa, dobro, jeste genije za biznis, najuspešniji je u tome na svetu, ali da, baš zato što je toliko dobar u biznisu nema šanse da nema neki racionalan plan i tim ozbiljnih ljudi koji će da vode firmu. 

 

17 minutes ago, Lezilebovich said:

Ja sam generalno pro-elon orjentisan, ali kad vec pitas ... pre svega, godinama najavljuje do kraja godine full self driving vehicle i to se ne dasava. Videcemo i za putovanje do Marsa koje najavljuje za par godina

...

ali ovo stvarno deluje stihijski ... pogadja se sa cenom plave znackice da li 20 ili 8 usd, rade se twitter ankete sta ljudi zele. Ali kao sto rekoh i gore, on je najbogatiji covek na svetu i moramo ostaviti prostor da je jednostavno pametniji od nas i da i

zna sta radi

Uf, imao je baš puno fuljanja sa rokovima. To mu je deo MO-a, da zadaje neostvarive rokove zaposlenima i da javno najavljuje tako neke nenormalne stvari. Deo marketinške strategije sa jedne strane i kulture rad po 16 sati dnevno sa druge steane verovatno. Lik je pre svega bog marketinga i efikasnog korišćenja ljudskih resursa. Doduše i ovo drugo je deo marketinga i pitanje je koliko je tačno. 

 

Ja ga gotivim jer je neobičan u javnim nastupima, a i kul su mi teme kojima se bavi. Pa i privatni život mu je rokenrol. Svakako mnogo zanimljiviji tip od Gejtsa, i Bafeta, a i od ovih mlađih tipa Cukeberg, Dorsi, Bezos...

 

Edit: potpuna autonomija ko zna kada će biti, do kraja godine sigurno ne :lolol:

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

to ćemo videti. odavno se kucka da twitter ima previše zaposlenih, da ne postoji neka specijalna radna kultura ... meni je zanimljivo ovo sa povratkom u kancelarije, jer mi se javlja da je rad od kuće dugoročno loš za sve (ne bukvalno svakog pojedinačno naravno). nemam naravno nikakve podatke, svi influenseri i proizvođači kolaborejšn tulova govore drugačije, pa mi drago da neko eksperimentiše sa tim

 

Zapravo ima podataka i kazu da je miks najbolji, malo od kuce, malo na poslu. Da ne trazim sada clanke koje sam citao.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Otpuštanje pola ljudi -  nema šanse da je to urađeno potpuno stihijski i da je za par dana odlučio koga će da otera. Verovatno da nije ni bio previše uključen u tu selekciju. Ovo što on brodkastuje, taj ležerni, a opet nadrkani omnipotentni supergenije koji ulazi u kompaniju koju je platio 44 milijarde dolara i zavodi red tako što na svoju ruku odokativno otpušta pola zaposlenih u roku od 5 dana je samo izmišljena persona, to jednostavno ne može biti stvarnost osim ako je čovek poptuno poludeo. Naravno, pojma nemam da li je to ispravna odluka, ali ne znaju to ni oni koji tvrde da je idiotski potez u pitanju. Radikalno jeste, ali ne mora nužno biti pogrešno.

Naravno da je pogrešno kad najbogatiji čovek na svetu kupi kompaniju, i odmah se popiša po ljudima koji su je izgradili. 
Kompaniju ipak čine ljudi, i pretnja iznenadnim otkazom bez otpremnine ne može biti pogrešnija nego što jeste. Svinjarija kao takva koja eto kod odredjene grupe ljudi (ne mislim tu na tebe) prolazi jer je on borac za slobodu govora i šta sve još…
Na stranu čak i moralni aspekti te odluke, momentalno raspuštanje odbora a zatim i otpuštanje gomile zaposlenih ne deluje kao strateški najmudriji potez. To su ipak ljudi koji znaju puno o tom poslu, i mogli su mu biti saveznici i velika pomoć u realizaciji daljih palnova.

Sve je to nevidjeno ishitreno, nije bilo ni teoretske šanse za neku detaljnu analizu i evaluaciju stanja jer on je bukvalno pre par dana preuzeo kompaniju. Jebote, znam koliko su ti periodi tranzicije trajali u daleko manje kompleksnim sistemima…

Link to comment

Zato se meni Amerika ne sviđa jer nije skandal i ništa ti ne stoji na putu da otpustiš od danas do sutra pola zaposlenih. To sam nekako uzeo kao datost jer je to sistem čiji je on prominentni predstavnik. Ne bih to nazvao moralnim pitanjim, više je stvar ideologije i zato se nisam ni izjašnjavao o tom aspektu. Mislio sam na ovaj drugi aspekt tj. suvi biznis aspekt. Prosto mi je teško da poverujem da nije imao informacije nego je otpustio ljude na osnovu onoga što je saznao za par dana, kao i da je to neka individualna odluka iz ego tripa. Možda su njegovi ljudi imali uvid, imali su onaj audit ili kako se već to zove, možda su i pričali sa ljudima, Dorsi izgleda sarađuje... a možda je i samo prso i krenuo u konačnu osvetu. On namerno komunicira ovo drugo, kao što je ranije komunicirao da je omnipotentni genije koji će da spasi čovečanstvo pa su mu ljudi poverovali. Sad mu veruju da je rešio da se najebe woke ekipi majke pa šta košta da košta. A lik u stvari samo pravi pare.

Link to comment

Ako Tviter normalno funkcioniše bez polovine zaposlenih, pitanje šta su uopšte i radili, a sama platforma nije baš nešto da se ubila od funkcionalnosti, isti q već godinama

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

ali ovo stvarno deluje stihijski ... pogadja se sa cenom plave znackice da li 20 ili 8 usd, rade se twitter ankete sta ljudi zele. Ali kao sto rekoh i gore, on je najbogatiji covek na svetu i moramo ostaviti prostor da je jednostavno pametniji od nas i da i zna sta radi

 

ova dva bolda eliminišu jedan drugog

 

kao što rekoh, deluje mi da se prosto u javnosti sprda, a da iza scena uglavnom zna šta tačno planira da uradi

 

  • +1 1
Link to comment

las vegas je platio 50m boring kompaniji da sagradi klaustrofobične tunele u kojima će tesle da prevoze putnike, one by one, kapacitetom od 4400 putnika na sat. kao rešenje za javni prevoz. vrednost boring kompanije se procenjuje na 5.5 milijardi. gradiće tunele u još gradova.

 

meni sve ovo sa maskom neka kolektivna hipnoza

 

Spoiler

 

 

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...