Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

On 1.11.2022. at 22:07, mraki said:

na platformi koja gubi aktivne korisnike.

 

gde mogu da se vide ti brojevi?

btw meni twitter super. tu količinu dobrih stvari za čitanje ne možeš nigde naći. ne znam šta bi moglo da se poredi sa twićom, realno. jedino youtube koji je naravno mnogo jači u kvantitetu contenta, ali twića ima tu (veoma potcenjenu) sažetost. a često mi deluje da mi je njihov search engine mnogo korisniji i od googla.

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

gde mogu da se vide ti brojevi?

btw meni twitter super. tu količinu dobrih stvari za čitanje ne možeš nigde naći. ne znam šta bi moglo da se poredi sa twićom, realno. jedino youtube koji je naravno mnogo jači u kvantitetu contenta, ali twića ima tu (veoma potcenjenu) sažetost. a često mi deluje da mi je njihov search engine mnogo korisniji i od googla.

 

 

najbrži je, stvari saznaješ praktično u real-timeu

 

  • +1 3
Link to comment
37 minutes ago, omiljeni said:

 

gde mogu da se vide ti brojevi?

btw meni twitter super. tu količinu dobrih stvari za čitanje ne možeš nigde naći. ne znam šta bi moglo da se poredi sa twićom, realno. jedino youtube koji je naravno mnogo jači u kvantitetu contenta, ali twića ima tu (veoma potcenjenu) sažetost. a često mi deluje da mi je njihov search engine mnogo korisniji i od googla.

 

Čitao sam na više mesta, ima raznih metrika, ali recimo ovo…

https://www.reuters.com/technology/exclusive-where-did-tweeters-go-twitter-is-losing-its-most-active-users-internal-2022-10-25/

Njihovi zvanični izveštaji su malo izvučeni iz konteksta, i nisam siguran koliko je rast koji se trude da prikažu realan…

https://investor.twitterinc.com/home/default.aspx

 

Šteta što će sad kompanija biti privatna, pa nećemo imati uvid u to koliko je pretplatnika na bedž… :fantom:

Edited by mraki
Link to comment

Meni je, recimo, zabavno kako je kukanje medju liberalima da Musk ukida free speech i ajmo svi na Mastodon.

Nekako me podseca na desnicare kada je nagrabusio Tramp.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Bolid...

to ćemo videti. odavno se kucka da twitter ima previše zaposlenih, da ne postoji neka specijalna radna kultura ... meni je zanimljivo ovo sa povratkom u kancelarije, jer mi se javlja da je rad od kuće dugoročno loš za sve (ne bukvalno svakog pojedinačno naravno). nemam naravno nikakve podatke, svi influenseri i proizvođači kolaborejšn tulova govore drugačije, pa mi drago da neko eksperimentiše sa tim

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

to ćemo videti. odavno se kucka da twitter ima previše zaposlenih, da ne postoji neka specijalna radna kultura ... meni je zanimljivo ovo sa povratkom u kancelarije, jer mi se javlja da je rad od kuće dugoročno loš za sve (ne bukvalno svakog pojedinačno naravno). nemam naravno nikakve podatke, svi influenseri i proizvođači kolaborejšn tulova govore drugačije, pa mi drago da neko eksperimentiše sa tim

Otpustanje pola zaposlenih par dana po preuzimanju je budalastina... Jel' tebi to deluje normalno? Kako radis evaliaciju ko ce ostati, koji timovi, koji ljudi? Meni to neozbiljno...

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Otpustanje pola zaposlenih par dana po preuzimanju je budalastina... Jel' tebi to deluje normalno? Kako radis evaliaciju ko ce ostati, koji timovi, koji ljudi? Meni to neozbiljno...

sve deluje neverovatno stihijski, tako i ovo. međutim, s obzirom da je on najbogatiji čovek na svetu, ostavljam ipak mogućnost da zna šta radi

Link to comment

 

Just now, radisa said:

Kako radis evaliaciju ko ce ostati, koji timovi, koji ljudi? Meni to neozbiljno...

 

reko im elon svima da ištampaju poslednjih 30 dana šta su iskodirali, pa kod njega lično da on kao stručnjak za sve proceni valja li to nešto. ne zajebavam se, true story. :mellow: 

  • Haha 1
Link to comment

trudim se da čitam ljude iz struke, ne političaranje, i programeri su uglavnom koliko vidim u kadru nevera na sve ovo

 

edit: nevezano za temu, moram ovo da podelim sa vama

 

Spoiler

o9sjqqo4srv91.png?width=640&crop=smart&a

 

:ziga:

 

Edited by Pokojni Ruxin
  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...