Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

 
 
Da, on je ok. Samo mu je sav akcenat na ismevanju domaćeg apsurda dok ja pokušavam da se distanciram od konstantnog humorizovanja domaće scene. Dovoljno su mi života uzeli umobolijama. 
i on polako gubi zivce rekla bih :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Ali totalno suluda biznis ideja, uvodjenje pretplate na platformi koja gubi aktivne korisnike. Umesto da nadješ neki način za engejdžment postojećih i dovodjenje novih korisnika, pa eventualno kasnije razmisliš o nekoj pretplati…

Ali ne, pretplata prva stvar uz nejasnu ideju šta ona sem bedža donosi.

Pritom sve u tako kratkom roku da nije bilo dovoljno vremena ni za dobru analizu postojećeg stanja.

Kakav mastermajnd. Kladim se da će ovo samo oterati korisnike, a indirektno uticati loše i na druge mu biznise.

Edited by mraki
  • +1 4
Link to comment

Platforme dolaze i prolaze. Videti pod ICQ, Myspace, Netscape pa evo i FB čak. Svaki Skajp ima svoj Zoom. Svaki Instagram ima svoj TikTok. Samo je bitno jahati talas dok je tu i na vreme odraditi cashout. Šanse nema da će išta iole smisleno da uradi sa umirućim Twiterom, sa pretplatama ili bez nje.

  • +1 6
Link to comment

Ma dobro, nije Tviter baš na aparatima, specifična je platforma i ima odredjenu težinu, ali ne možeš uvesti pretplatu tek tako i očekivati da će ljudi masovno plaćati.

Mislim, on je bezobrazno bogat i sad bi hteo da bude rok zvezda i superheroj… ali sasvim izvesno nema predstavu šta da radi sa jednom društvenom mrežom.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

Jbna desničarska narciščuga taj Musk.

 

e. Ne znam da li sam dobro ukapirao da će među pomilovanima biti i Vučićevi botovi i botovi ostalih fela.

 

Edited by Malkmus
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, mraki said:

Ali totalno suluda biznis ideja, uvodjenje pretplate na platformi koja gubi aktivne korisnike. Umesto da nadješ neki način za engejdžment postojećih i dovodjenje novih korisnika, pa eventualno kasnije razmisliš o nekoj pretplati…

Ali ne, pretplata prva stvar uz nejasnu ideju šta ona sem bedža donosi.

Pritom sve u tako kratkom roku da nije bilo dovoljno vremena ni za dobru analizu postojećeg stanja.

Kakav mastermajnd. Kladim se da će ovo samo oterati korisnike, a indirektno uticati loše i na druge mu biznise.

Pretplata ne donosi bedž. 

Pretplatu uvodi ovima koji već imaju bedž i to ako žele da ga zadrže.

 

Bedž je, zapravo, garancija autentičnosti naloga i mislim da je udario na sujetu.

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Bedž je, zapravo, garancija autentičnosti naloga i mislim da je udario na sujetu.


nema veze sujeta, javne ličnosti ne mogu da dozvole da se njihov autentični nalog jasno ne prepoznaje. od zvezda do političara. firme takođe. moja firma ima nekoliko stotina naloga, svi verifikovani jer ne smemo da dozvolimo da ne budu. mi se garant isključujemo sa twittera, i ovako nas stalno kritikuju što smo na privatnim soc. mrežama i uterujemo pare u džep nekakvim cukerbergima, ako to još budemo morali da plaćamo, gotovo. ima još gomila sličnih firmi...

  • +1 4
Link to comment

mozda ga nuznost dozove pameti pa pusti nekog strucnog da ga savjetuje, a do tada, ovo je klasican slucaj trgovca egomanijaka koji se obreo u socijalnom svijetu i ocekuje da mu medij funkcionise kao input, trosak, output, profit, ali jebiga, ne prodaje eksere, niti kola, niti satelite, pa iako je mag marketinga (jeste itekako) i odlicno mu ide osmisljavanje sirokopojasnih fantasticnih narativa u prodaji potpuno prizemnih (dobro, i letecih) proizvoda, drustveni medij sustinski ima takvu razudjenost stejkoldera i dinamiku da ovaj slobodno moze da okaci ego o klin, ili da zaigra po neformalnim pravilima koja ipak ne kreira samo on. a i po formalnim, nije ovo internet od prije 15-20 g na kome vojuju the wire i asanz, nema te slobode vise. ni tajming mu ne ide na ruku, mislim na rusiju.

Edited by morgana
  • +1 5
Link to comment

Skoro sam slusao neki intervju Musk-a, ne znam tacno od kada ali je u intervjuu culo/videlo da je covek apsolutno opcinjen kineskim wechatom, aplikacijom preko koje se radi bukvalno sve, od chatovanja, covid pasova do svih placanja te teze da je kupio tviter da bi krenuo u neki vid zapadnog wechata, njegove "X" "everything app". Posto wechat ne moze da kupi, a kao neko ko ne kreira nego kupuje ocigledno je da mu je tviter kao jedan od najpopularnijih medija stepping stone da pokusa da napravi svemoguci kineski wechat u meni nezamisliv rest of the world wechat.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...