Jump to content
IGNORED

Francuska


Mil@n

Recommended Posts

2 hours ago, Ros said:

ove nemoj da propustis

https://www.theluberon.com/things-to-do/luberon-markets/gordes-market/

 

gordes svakako, ali gadjaj utorak. i slikaj sta sve ima za @aram i @Eleniko

 

Sreca pa lavanda nije u punom sjaju u sred zime inace bi mi orman bio pun uzoraka a ona u nekom smestaju KADA je u punom sjaju. Sto u stvari i nije toliko lose. Inaslah da vidi i oseti pa da malo radimo home office ona iz Luberona ja iz mojih prepravljenih 75 kvadrata stana u 75 kvadrata (not) gejmingruma/office u Berlinu. A dete moze sama u park, ionako cuva/pazi/timari konje i ostale zivotinje vec par godina po zoo vrtovima

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Ros said:

ove nemoj da propustis

https://www.theluberon.com/things-to-do/luberon-markets/gordes-market/

 

gordes svakako, ali gadjaj utorak. i slikaj sta sve ima za @aram i @Eleniko

 

ja sam ti buraz moj završio s putovanjima sem na destinacije do kojih mogu da stignem kolima

 

imam 2 psa za koje smo jako vezani žena i ja, kao i oni za nas, tako da nema razdvajanja i ostavljanja paščadi u hotelu za pse

 

žozi može da leti jer je 3kg ali je bubi 8-9kg, što je više od limita za avionsku kabinu a neću da ga stresiram da ga stavljam u kargo.

 

sad, ruku na srce za neko izuzetno iskustvo mogu da se iscimam kolima do francuske ali bio sam dovoljno puta da me ne loži dovoljno ideja.

 

plus što uvek kad se vratim sa ostrva u beograd samo razmišljam kad ću da se vratim tamo. npr sada...

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Eleniko said:

 

ja sam ti buraz moj završio s putovanjima sem na destinacije do kojih mogu da stignem kolima

 

imam 2 psa za koje smo jako vezani žena i ja, kao i oni za nas, tako da nema razdvajanja i ostavljanja paščadi u hotelu za pse

 

žozi može da leti jer je 3kg ali je bubi 8-9kg, što je više od limita za avionsku kabinu a neću da ga stresiram da ga stavljam u kargo.

 

sad, ruku na srce za neko izuzetno iskustvo mogu da se iscimam kolima do francuske ali bio sam dovoljno puta da me ne loži dovoljno ideja.

 

plus što uvek kad se vratim sa ostrva u beograd samo razmišljam kad ću da se vratim tamo. npr sada...


sve razumem. zato sam i rekao da lepo sve uslika pa da vidiš :)

praznik za oči, nos i pupicu. kakve se tamo kobaje valjaju, nije za priču. 

 

jel nema neki servis gde pazitelji dolaze kući i paze, hrane, izvode u šetnju životinje? mi imamo dva patuljasta zeca (gigi i bubi) i našli smo jednu ženu koja svaki drugi dan dolazi, da im hranu, vodu i na svakih 6-7 dana očisti kavez. 

Link to comment
4 hours ago, Ros said:

jel nema neki servis gde pazitelji dolaze kući i paze, hrane, izvode u šetnju životinje? mi imamo dva patuljasta zeca (gigi i bubi) i našli smo jednu ženu koja svaki drugi dan dolazi, da im hranu, vodu i na svakih 6-7 dana očisti kavez. 

 

eee drugačije je sa paščadi, barem sa našima

 

mi smo odgovorni vlasnici i ovo dvoje imaju par km šetnje i aktivnosti svaki dan. neki naši drugari imaju veće kučiće od naših ali ih bukvalno izvedu 2x dnevno do ulice da piške kake i to je to. naši idu u parkove, na adu, 2x dnevno dobiju solidnu šetnju, između ostalog da se izmore i da ne prave sranja po kući kao kučići koji jedu nameštaj, zajebavaju itd.

 

servisi sa paziteljima postoje naravno, ali to nije za kučiće - po meni, tj nama - nego za životinje koje su stacionarne i ne izlaze napolje. recimo mi pored 2 psa imalo i 1 super mačku, takašija, koji ostane sam na gajbi po 2-3 meseca kad smo oboje na ostrvu. e tu pomažu drugari koji obožavaju takašija koji dolaze da ga nahrane svaki dan, poigraju se sa njim, očetkaju ga, očiste toalet. takaši bude sam sve vreme i to doživljava bukvalno kao njegov lični odmor od nas i nikada nije ljut kad se vrati. to nažalost ne može sa kučićima.

 

ja bi inače mnogo voleo da ova 2 psa npr povedem na put u japan, ne samo zato što mi se ponovo ide u japan /prošlo je 6 godina od poslednjeg puta/ nego zato što oba spadaju u taj njihov fazon tamo, smešni su ko crtani film i sve vreme su u fazonu igre i interakcije sa ljudima. mislim da bukvalno ne bi mogli da se krećemo ulicom, svi bi se zaustavljali da ih pomaze i popričaju ...

 

 

 

12 minutes ago, dragance said:

Ja mislim da gazza i gdja gazza ne bi da se odvajaju od njih jer su im (kao) deca. Nije frka hranjenje.

 

više je do toga kako bi oni reagovali a ne do nas. mi smo ceo život bili mačkari i pre 4 godine smo ušli u svet kučića tako da smo se primili ko ludaci. a kučići su generalno glupavi, recimo bubi ima memoriju zlatne ribice. ja ga ostavim ispred radnje i izađem za 2 minuta a on skače na mene i laje kao da se nismo videli 3 meseca. isto kad recimo odem sa ostrva na nedelju dve a oni ostanu sa ženom, pa se vratim i onda me svo troje čekaju na aerodromu - to bude cirkus epskih razmera šta rade kada me vide posle te kratke pauze. bukvalno nas svi na aerodromu okruže i gledaju ko poslednje ludake, i kučiće i nas....

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, Eleniko said:

više je do toga kako bi oni reagovali a ne do nas. mi smo ceo život bili mačkari i pre 4 godine smo ušli u svet kučića tako da smo se primili ko ludaci. a kučići su generalno glupavi, recimo bubi ima memoriju zlatne ribice. ja ga ostavim ispred radnje i izađem za 2 minuta a on skače na mene i laje kao da se nismo videli 3 meseca. isto kad recimo odem sa ostrva na nedelju dve a oni ostanu sa ženom, pa se vratim i onda me svo troje čekaju na aerodromu - to bude cirkus epskih razmera šta rade kada me vide posle te kratke pauze. bukvalno nas svi na aerodromu okruže i gledaju ko poslednje ludake, i kučiće i nas....

 

nije to do memorije. negde sam citao da pas kad vidi da gazda odlazi od njega, misli da se gazda nikad vise nece vratiti. stoga ne cudi tolika radost :)

 

sad drug @Baldrick S. cese glavu i razmislja gde je pogresio pa je prica o kucicima upala u marsej i provansu :D

 

  • Haha 3
Link to comment

@Ros pratim, ništa se ne brini :D Sve razumem o čemu pričate pa čak i o zlatnim ribicama. Meni lakše da me ista čeka ispred prodavnice da da se raduje koliko oće nego da mi se mačka popne na krevet u 4 ujutru i udara šapom po glavi jer joj je dosadno. Ono, eno jutros sam bio u dilemi da vidim da li bi stvarno iskoristila jedan od života kada bi poletala sa 3 sprata. Slučajno. Wink wink.

 

A u suštini jesu zajebana putovanja kad imaš neko stvorenje kući.  Ovaj moj debil od mačora izgubi pola dlake kad pokušam da ga snesem u dvorište da malo uhvati svež vazduh, da ne pričam o tome da uvek neko dolazi da ga obiđe kad nismo tu al beži i ne želi. Ako do sada nije uspeo da provali jednostavne stvari kao što su "ne dirati gazde dok spavaju" jednu stvar je ukapirao: kako vidi da se spremamo da putujemo tako krene da ulazi u bekpakove i da mjauče, što bi rekli ljudi krene da sluti. Pokušava da nas uvati na emocije da ga ne ostavljamo samog al brate, imas automatsku hranilicu, vodu, čist liter, ne podnosiš ljude ono isto ti dal smo tu ili ne :D

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Update: pokusali da otkazemo airbnb u Marseju sa povracajem novca ali bi uspeli samo sa 50% istog. Tako da smo za sada zakucani 7 dana u istom. Videcemo da iznajmimo nesto na barem dva dana u Avinjonu i prodjemo turu, ali ako nista drugo kola/voz/bus pa gde stignemo

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Razmišljamo žena i ja da odemo krajem juna/početkom jula sa potomcima na jedno desetak dana/dve nedelje negde na potez između Nice i Saint Tropez-a, da rentiramo neku kuću ili slično.

 

Gde je najbolje otići, i šta nikako ne propustiti ako budemo išli (i šta obavezno zaobići). Za Marsej znam da ga treba preskočiti.

Link to comment

Menton se meni tu najvise svideo na tom potezu. Mi smo ga koristili kao bazu za azurnu obalu. Ima fantasticnih malih restorana.

Blizu je i Italije pa mozes malo korisiti da malo promenis. Jedino ne znam koliko tu ima kuca nego su vecinom apartmani.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...