Jump to content
IGNORED

Francuska


Mil@n

Recommended Posts

Mi smo bili lane u Provansi  i proveli smo pola dana u Marseju odakle smo leteli kući. Vredi otići do crkve na brdu. Skoknuli smo do arapskog dela jer žena bas hoće da vidi. Nisam se bas prijatno osećao. 

Link to comment
2 hours ago, Baldrick S. said:

 

Jeftini letovi, promasili Kipar za 2 sata pa kao ajde barem negde. Zima ovde zima tamo, nadam se da ce barem sunce da izadje ponekad pa da se kao gusteri naredjamo i gledamo u isto


jeste bukirali hotel u marseju? ako možete da menjate prebacite se u avinjon pa odande u obilazak

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

žena bas hoće da vidi.


Au, sunce ti :D :isuse:

Bolje otići do Hyeres ili makar Toulona. Da ne pričam o Kanu i Nici, no nije ni tamo bajno. Ja više volim drugu stranu, od Montpellier pa na dalje.

 

Ili otići u Avignon - što da ne i TGV do Lyona. Mnogo lepše. Lyon svakako to jeste zimi i leti.

Edited by dragance
Link to comment
Just now, dragance said:


Au, sunce ti :D :isuse:

Bolje otići do Hyeres ili makar Toulona. Da ne pričam o Kanu i Nici, no nije ni tamo bajno. Ja više volim drugi stranu, od Montpellier pa na dalje.

 

Ili otići u Avignon - što da ne i TGV do Lyona. Mnogo lepše. Lyon svakako to jeste zimi i leti.


sta da ti kažem? pre dosta godina bili u amsterdamu sa ćerkom koja je tek napunila godinu dana. misliš da nismo čekali da padne noc, pa sve sa kolicima u red light districkt :D

 

pogodi ko je insistirao na tome?

 

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

inače, marsej noću je better not

 

Nije da mi se ovo nije javilo i pre nego sto sam uzeo karte, nego kao sto rekoh ko mi kriv kad sam upadam u zamke :laugh: Ono, u sustini iz ove rupetine od Berlina se isplati samo da se leti sa nekog obliznjeg aerodroma a da ti ne izvade bubreg da platis karte, a ovih godina bas nesto ne verujem DB u pouzdanost vremena polaska i dolaska (ponekad uopste i dolaska na destinaciju) pa mi ne vredi da se cimam, te je od zanimljivijih mesta za relativno male pare ostao jebeni Marsej. Valjda smo bukirali neki smestaj, koji mozemo da otkazemo mada nam se do sada niko ni iz njega nije javio :ph34r: Nemam ja neki strah od noci po vukojebinama, s obzirom gde sam sve ziveo ali noc ionako nisam planirao. Ono, kapiram da za dva dana moze da se izbleji po Marseju i blizoj okolini a onda ili vozom ili autom do severa pa nazad, pa onda uz obalu pa dokle stignemo. Posle prvih rivjua o gradu po netu mi je odmah doslo da bukiram trajekt do Barselone, ako neki uopste i ide ili da lepo uhvatim neki nocni voz pa da odem u Pariz na dva dana i da to bude to. Bottom line, januar i februar su ovde pravo mesto za uzimanje antidepresiva pa ce pocetak janura da bude Marsej, pocetak februara Malaga, a u medjuvremenu ako nesto iskrsne super, ako ne lice lampu koja izgrava sunce i vitamin D i to je to. Makad mala promena.

Link to comment

Nemoj u Pariz, brate mili. Uzmi TGV do Lyona ko čovek.  Bukiraj unapred da bude jeftinije. Tamo si za par sati.

 

Edit za 1h45 tgv do Lyona

Edited by dragance
  • +1 2
Link to comment

Razmisljam i dalje kako da izvedem sve predlozeno. Zajebani datumi a nemam pojma kako funkcionise Francuska i sta je kad otvoreno/zatvoreno. Mi slecemo tamo nekad rano 29 decembra. Kapiram da bi 2 dana bila dovoljna za Marsej pa bi onda 30. decembar popodne bio dan za odlazak i smestaj u Avinjon. Sad sta i kad radi od prodavnica/rentacar-ova 31. decembra i 1. januara moram da izguglam ali bi onda bili tamo do 3. januara pa nazad do Marseja da se promajemo po obali da bi se petog vratili kuci. Ili da lepo ostanemo u Marseju sve vreme, iznajmimo kola (sa jebenim problemom parkiranja u istom) pa dane provodimo gde god naokolo jer ima svacega a nije preterano daleko a noci ispod cebeta. Prva varijanta je ok, ali me datumi skroz zbunjuju i komplikuju. Druga sa voznjom mi je isto ok jer ce barem dete da spava u kolima i da me postedi smaranja "necu vise da gledam kuce i tvrdjave blablabla".

Link to comment
54 minutes ago, Baldrick S. said:

Razmisljam i dalje kako da izvedem sve predlozeno. Zajebani datumi a nemam pojma kako funkcionise Francuska i sta je kad otvoreno/zatvoreno. Mi slecemo tamo nekad rano 29 decembra. Kapiram da bi 2 dana bila dovoljna za Marsej pa bi onda 30. decembar popodne bio dan za odlazak i smestaj u Avinjon. Sad sta i kad radi od prodavnica/rentacar-ova 31. decembra i 1. januara moram da izguglam ali bi onda bili tamo do 3. januara pa nazad do Marseja da se promajemo po obali da bi se petog vratili kuci. Ili da lepo ostanemo u Marseju sve vreme, iznajmimo kola (sa jebenim problemom parkiranja u istom) pa dane provodimo gde god naokolo jer ima svacega a nije preterano daleko a noci ispod cebeta. Prva varijanta je ok, ali me datumi skroz zbunjuju i komplikuju. Druga sa voznjom mi je isto ok jer ce barem dete da spava u kolima i da me postedi smaranja "necu vise da gledam kuce i tvrdjave blablabla".


za ono sto treba tamo da se vidi je marsej dosta daleko, a dani kratki. avinjon ti je tu bolja varijant. 
dete odvedi u kamarges. biće prezadovoljni

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Ros said:


za ono sto treba tamo da se vidi je marsej dosta daleko, a dani kratki. avinjon ti je tu bolja varijant. 
dete odvedi u kamarges. biće prezadovoljni

 

Ovo? Camargue Regional Nature Park

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...