Jump to content
IGNORED

Francuska


Mil@n

Recommended Posts

E hvala ljudi na korisnim infosima pogotovu @barrcode, zlata vredne preporuke.

 

Renta kar nije nikakav problem naći za manje od 200e za 4 dana, uglavnom naravno economy varijante, ali dosta njih da ne kažem svi traže depozid od oko soma eura. 

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Mil@n said:

E hvala ljudi na korisnim infosima pogotovu @barrcode, zlata vredne preporuke.

 

Renta kar nije nikakav problem naći za manje od 200e za 4 dana, uglavnom naravno economy varijante, ali dosta njih da ne kažem svi traže depozid od oko soma eura. 

Probaj kola da rentaš preko Skyscanner-a. Ja sam pre mesec dana pravio road trip kroz Normandiju i na Buve aerodromu rentao hibrid Korolu, na nedelju dana, za 150e, sa depozitom od 500e. Depozit nisu držali dugo, vratili ga dan posle vraćanja automobila. U pitanju je bio Europcar ali kažem, preko Skyscanner-a.

Link to comment
On 26.10.2022. at 8:52, borris_ said:

Za kola, probaj Sixt. Drug koji nema kola, pa ih cesto inznamljuje, to radi kod njih 

 

Gledao sam ih bio već, nisu imali ništa jeftinije od 60e na dan...

Link to comment

Ja sam u junu uzeo auto preko Budget kompanije, direktno preko njihovog sajta, uradio rezervaciju bez da su mi uzeli dinara pre dolaska tamo. I to dan nakon sto sam uradio istu rezervaciju preko Rentalcarsa koji su mi uzeli pare sa kartice, a onda odbili iz nekog dz razloga i drzali novac sedam dana pre refundacije. Najgori sajt, nikada vise.

 

Ako uzmes full-protection, sto je obicno oko 30e dnevno, ne uzimaju ti depozit, odnosno uzmu nekih 50ak eura za benzin ako im ne vratis pun auto.

Link to comment

bili i vratili se. bilo bas super. predivno vreme, puno toga obisli.

prvi dan nica, ostavili stvari u hotelu pa do mora. isli prvo gore na tvrdjavu, pa setali po promenadi gde se dosta ljudi kupalo. onda se uvece muvali po starom gradu gde ima restorana gomila, i zive muzike. vrlo ziv grad. i skup.

 

sutradan za avinjon, gde smo popodne obisli papinu palatu, vrt i most. ima karta koja pokriva sva tri objekta. nista posebno. palata je masivna, ali unutra slabo sta ima da se vidi. dobra je fora sto se moze uzeti histopad pa se onda na tabletu vidi kako je u stvari bilo. vrt se moze lagano preskociti. most je ok. lepo je otici gore na brdasce i park iznad palate odakle se pruza odlican pogled. grad je bio relativno prazan u nedelju vece, ali je zato izbor restorana sjajan. klopa je bozanstvena. 

 

treci dan je bio plan da se ide u arl i nim, ali smo na brzaka izgledao sta ima po arlu, pa smo prevrnuli da idemo busom na par mesta u camargues. ima bus iz arla (1€ karta), i moze se stati na vise mesta usput do Saintes-Maries-de-la-Mer. stali smo kod muzeja camargue, sto je bilo gubljenje vremena. zato je stop kod ornitoloskog parka bio pun pogodak. flaminga stotine, na dohvat ruke. vrlo lepa setnja po ritu. preporucio bih da se odmah ujutro ode to tog parka i onda do mora, pa nazad. cak se stigne i do nima po povratku u arl.

 

cetvrti dan je bio pun pogodak sa izletom. VW kombi, nas 8, i napred. prvo Russillon, 45 minuta. sasvim dovoljno za fotke. predivne boje. onda gordes. prvo stali na jedno mesto odakle se vidi gordes kao na dlanu. onda nas sofer ostavio u centru gde smo naleteli kad je bila pijaca. ljudi, to je :ziga: kobasice iz raja, gotovih jela, zacina. ludnica. odande smo isli na pauzu za rucak u Fontaine-de-Vaucluse koji je jednostavno predivan. prosetali do izvora reke Sorgue. onakve boje u vodi nisam nikad video. okruzeno platanima, brdima. raj za oci. 

onda smo isli u Saint-Rémy-de-Provence, koji se moze i preskociti. simpa stari deo grada i to je to. videli kucu gde je rodjen nostradamas, sanatorijum gde je boravio van gog. odatle u Les Baux-de-Provence koji je isto sjajan. i put do tamo je predivan. zadnja stanica je bila Pont tu Gard. dosli smo kad vec nikog nije bilo pa smo na miru pravili fotke i prosetali po okolini. nismo imali neki osecaj da smo mnogo propustili time sto smo obisli mnogo mesta za kratko vreme. nama, da smo uzeli auto, bi trebalo dva dana. svi parkinzi, u svim mestima su bili zauzeti, pa onda bi bilo trazenje, vozikanje. ovako nas sofer ostavi gde treba i ostaje nam maksimalno vreme za obilazak. bilo ej jako puno turista iako je kraj oktobra.

 

poslednji dan smo otisli vozom do marseja, ostavili prtljag na zeleznickoj stanici (5,5€ po torbi), i otisli do stare luke, gde smo se malo muvali, pa uzeli brodic koji je vozio oko Chateau d'If, pa onda uzeli Colorbus (Hop On Hop Off u marseju) kojim smo dosli do marsejske Notre-Dame-da-la-Garde, napravili fotke, i istim busom se vratili u luku. onda se malo muval po starom delu grada gde nema nista posebno, ali gomila odlicnih grafita se moze videti. onda opet u luku odakle smo nazad na stanicu po ptrljag i pravac aerodrom.

 

ako neko hoce da noci u avinjonu preporucio bih smestaj gde smo mi bili https://www.booking.com/Share-3f5HF3

izaslo nas 60€ za noc. unutra ima i kuhinjica sa svim stvarima, na 50 metara je Carrefour, a centar je nekih 300-400 metara. od stanice Avignon Central nekih kilometar. tiho i mirno i dobri domacini.

 

eto, pitajte dok je frisko :)

 

  • +1 4
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dajte neki info oko cene putarina tipa na primer - Marsej - Avinjon. 

Takođe, kakve su opcije sa SIM karticama, hoćemo da uzmemo jednu za internet, pretpostavljam da ima neka prepaid varijanta. Akcenat dakle na gigabajtima...

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

Dajte neki info oko cene putarina tipa na primer - Marsej - Avinjon. 

Takođe, kakve su opcije sa SIM karticama, hoćemo da uzmemo jednu za internet, pretpostavljam da ima neka prepaid varijanta. Akcenat dakle na gigabajtima...


Ako možeš, idi običnim putem. Slikovitije je, lepše i besplatno. Trajace malo duže, ali ne puno duže. 
Putarina preko autoputa je nekih €20 i kusur.

A ovo ti preporučujem za SIM karticu, važi za celu EU 14 dana: https://orange.simoptions.com/?gclid=Cj0KCQiA1NebBhDDARIsAANiDD1HAMjnPVFMCtX69F0SAroPC4EVcYYAi0DnpTlF45_Ewe5XJbSTt8AaAuKPEALw_wcB

  • Hvala 1
Link to comment

Tnx.

 

Nemam sumnju da je slikovitije i lepše, ali razlika u dužini puta je ogromna, nekad čak i dupla! A mi smo baš na knap, napravili smo udarnički plan za pet dana. Videćemo, možda probamo na licu mesta.

Link to comment

Pazi ako ideš na leto koje datume biraš, zbog gužvi naročito na autoputevima. Sredina jula je najgora kada se pola francuske vraća, a druga polovina ide na more istog dana. To je košmar, naročito na A7.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...