Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

1 hour ago, Tpojka said:

Jedno loose question: kol'ko nije puno da tražim za upgrade mašine?

 

To je bas vise nego loose pitanje. :)

 

Od 2003 i sugavog Gericoma nisam imao stonu masinu tako da je moja preferenca je vrhunski laptop. (puno rama, brz i veliki disk) 

Obavezno docking station, 2 indenticna monitora, neki veliki mis i dobra tastatura (mehanicka ako moze).

 

Posto cackam i Linux i Windows i sl. obavezno neki Thinkpad jer je najmanje problema sa njima.

Tri godine garancije su standard i probati ispregovarati barem 2 dodatno za neku malu nadoplatu.

Inace Lenovo support radi iz Zagreba i odlicni su.

 

Kod mene na poslu je policy da se DEV masine menjaju na 3 god ali meni se cini da je to preterano.

 

 

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ma znam ja šta ću sebi kupiti, to mi ni u ludilu ne bi dali/odobili.

Nego me zanima relativna cijena tih mašina koje se mijenjaju na 3 godine pa da imam neji orijentir kol'ko da tražim udjela.

Link to comment

Ne znam koliko ti znaci ali sad sam pogledao ove nase klasicne dev masine na poslu su malo ispod 2000 eur (bez monitora, sugava graficka).

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, bags said:

Kod mene na poslu je policy da se DEV masine menjaju na 3 god ali meni se cini da je to preterano.


Gde bre preterano. Znaš kako stvari brzo napreduju i koliko je 3 godine. 
A po meni, ako će mašina da radi 3 godine, onda će raditi i 5. Ne bih ja tu ništa doplaćivao - na stranu što bi nakon 3 godine menjao mašinu.

Link to comment

Sta znam ja nisam dobio neko bog zna kakvo ubrzanje u kompajliranju (.net, java, npm) nakon poslednjeg upgrade-a. Mislim da se vise oseti u drugim nizim segmentima nego na ovim high end masinama. Nazalost ne mozemo dobiti Macove sa ovim M1 i M2 procesorima koji su imali neverovatni unapredjenje.

Link to comment

Meni na NZ nisu dozvolili da dajem krv jer sam živeo u Francuskoj za vreme “lude krave”  ☹️

 

A ovde ih sve zabole za to.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Meni na NZ nisu dozvolili da dajem krv jer sam živeo u Francuskoj za vreme “lude krave”  ☹️

 

A ovde ih sve zabole za to.

 

Ne objasni kako menjas radne lokacije kao carape? Ista firma?

Link to comment
5 hours ago, borris_ said:

Hajte IT-ovci, u red za davanje krvi. Vi ste uzdanci

 

 

 

Udarilo joj palićko sunce u teme pa prezupčila.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
21 hours ago, Lezilebovich said:

Retro sik humanosti

Retro sik humanosti

 

neverovatno

 

Neverovatno jeste kad kaže "reafirmacija ovog koncepta u dobar retro šik humanosti", potpuno odvaljenje mozga.

 

Ali ja želim da verujem da je u originalu bilo "reafirmacija ovog koncepta u doba retro šik humanosti" pa je neko slučajno dodao jedno slovo. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...