Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Treba imati i srece i mu*a sa projektima u karijeri. Ja sam recimo rano u karijeri imao par ozblijnih projekata koji su mi tada delovali kao srednja zalost ali  tek sada vidim koliko su bili dobri i godinama kasnije sam mogao ekspolatisati nauceno. Na drugoj strani, krivo mi je sto sam uglavnom isao za parama (:blush:) i mainstream tehnologijama i propustio neke bas dobre prilike za razvoj. Po mojoj slobodnoj proceni iskoristio sam mozda 60,70 % "talenta" i realnih mogucnosti. 

  • +1 3
Link to comment

@Mel

kao odgovor možeš pročitati ovo što je Shan Jan opisao, s tim što je ovaj primer vrednog momka na mestu.

 

A ja sam na linkedinu a bogami i na primeru svojih poznanika viđao kako im se titula seniora dodeljuje na osnovu vremena provedenog u nekoj firmi gde je firma odlučila da se nakon 5 (ovo je bio najčešći slučaj) ili 7 ili 10 godina automatski postaje senior.

A ne na osnovu znanja, veština i rada.

Pa svi sad u email potpisima, vizit karticama ili na linkedinu ili gde već drže titulu "senior" ovo ili ono. Te ih takve firme zaista i prodaju klijentima kao seniore.

Link to comment

Kada je reč o titulama najjače su u multinacionalnim bankama tipa vice president što van tog kruga zvuči kao ultra visoka pozicija, a zapravo je reč o senior manager/director u začetku poziciji. 

Ima čak i Division Director koji nema nikoga ispod sebe ili ima jedno 1-2 čoveka. 

Edited by noskich
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, noskich said:

Kada je reč o titulama najjače su u multinacionalnim bankama tipa vice president što van tog kruga zvuči kao ultra visoka pozicija, a zapravo je reč o senior manager/director u začetku poziciji. 

 

Mda, osim kad je u pitanju prodaja gde sve prsti od VPja i Predsednika Svemira za ______ (upisati segment po zelji).

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, CPP said:

 

Mda, osim kad je u pitanju prodaja gde sve prsti od VPja i Predsednika Svemira za ______ (upisati segment po zelji).

 

Meet Tellis from Succession:

 

Spoiler

Tellis, played by Kevin Changaris, is a financial advisor working for Kendall, Roman, and Shiv, having first appeared in the premiere of Succession Season 4, “The Munsters”. 

 

In the episode, Tellis relays messages to the Roy siblings about the PGM deal, becoming increasingly frustrated as they can’t make a decision. Eventually, he tells them Nan is looking to lock in a bidder and wants to talk with Shiv, “nano-a-nano.”

As the deal gets closer, we get to learn a little more about Tellis’ insights – in that, he doesn’t seem to have many, other than a few buzzwords. When Kendall, Shiv, and Roman give him a call and ask whether $8.5 billion will work, he replies: “I don’t have the precise composition of our consortium, but we know the asset and I think we can get there.”

“You jerking it to your yacht catalogue, T?” says Roman, to which Tellis replies: “Er, this is exciting guys!” Kendall sarcastically interjects: “Thanks Tellis, that’s a great insight.”

When they hang up, Roman quips: “He’s going to bill us 200 mil for that strategy advice.” But the hilarity doesn’t end there – after Shiv chats with Tom, they give Tellis another call in the hope of getting some sound advice about whether it’s worth it to bump the price up even more. 

And here’s what Tellis has to say: “It’s getting toppy, but it would be great to be the preferred bidder here… it’s worth what the top bidder will pay, I guess.” A clearly unimpressed Roman responds: “Wow, I really wish I went to Harvard Business School like you, T. It is intimidating talking to an intellectual giant like yourself.”

Despite his inability to offer up anything useful to the trio, they once again call on him in the finale as they plot to kill the GoJo acquisition and take over Waystar Royco. 

After accidentally roasting Shiv, Tellis gets back to stating the obvious. “What about leadership?” asks Shiv, to which he says: “You need to present a coherent plan to the board, including your leadership candidate.” 

media%2FFxQmsRtXoAEoNJX.jpg%3Fname%3Dsma

 

Link to comment
21 minutes ago, CPP said:

 

Mda, osim kad je u pitanju prodaja gde sve prsti od VPja i Predsednika Svemira za ______ (upisati segment po zelji).


Meni je jedan gazda rekao “uzmi koju god titulu hoćeš, samo nemoj CXO, osim Chief Awesome”.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

A ja s druge strane kuburim s titulama, godinama radim direktorski posao, sad mi je i nivo direktorski, ali tek sad imam "manager" u tituli, a ovim tempom "director" ću dobiti pred penziju :frust:

Edited by Sammael
Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

Konsultant je za mene neko ko poznaje biznis i sistem i zna kako se neki poslovni zahtev realizuje u sistemu.

 

hehe, to ti je onda neko ko vec pet godina radi u tvojoj firmi ;)

 

prvi ozbiljniji posao mi je bio konsultantski, u uskoj bransi, za multinacionalnu kompaniju, i opet cim te bace na novi projekat moras sve da ucis od pocetka. cak ne toliko tehnologiju koliko organizaciju, sta se radi ovako ili onako jer razlozi (a i za standarde IT.a je cesto bilo bas nelogicno sta se nasledi iz istorije, jer je uslovljeno istorijom, starim tehnologijama, lose vodjenim projektima, politikom i 101 kurcem koji gleda da te nabije na prvoj krivini :) . tad sam naucio koliko su bitniji ljudi i kontakti s njima od tehnologija, alata i svega ostalog)

 

e da, i interno sam bio tek iznad juniora i spram toga placen, a mene su prodavali kao seniora, 1 nivo ispod arhitekte :) 

(znam za pare jer sam ja unosio podatke u SAP iz kojih su se generisali racuni. i tad, kao korisnik sam rekao SAP nikad :)

zato posebno cenim @radisa sto moze s tim da se bori ceo zivot)

Edited by Zverilla
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ima i Oracle svoj small size ERP, da ne kazem djubre, NetSuite, na zalost radio sam na toj platformi, jeste lepa para bila ali nadam se nikada vise. 

Link to comment

Moj rad s ERPovima bio je srećom limitiran na par meseci kad su me terali da se lažno predstavljam kao Axapta security konsultant. Klijent naravno nije bio debil ali im to nije naplaćivano odvojeno (fixed price projekat) pa nisu kenjali. To je možda jedino zaduženje u životu koje sam otaljao.

  • -1 1
Link to comment
25 minutes ago, Zverilla said:

 

hehe, to ti je onda neko ko vec pet godina radi u tvojoj firmi ;)

 

prvi ozbiljniji posao mi je bio konsultantski, u uskoj bransi, za multinacionalnu kompaniju, i opet cim te bace na novi projekat moras sve da ucis od pocetka. cak ne toliko tehnologiju koliko organizaciju, sta se radi ovako ili onako jer razlozi (a i za standarde IT.a je cesto bilo bas nelogicno sta se nasledi iz istorije, jer je uslovljeno istorijom, starim tehnologijama, lose vodjenim projektima, politikom i 101 kurcem koji gleda da te nabije na prvoj krivini :) . tad sam naucio koliko su bitniji ljudi i kontakti s njima od tehnologija, alata i svega ostalog)

 

e da, i interno sam bio tek iznad juniora i spram toga placen, a mene su prodavali kao seniora, 1 nivo ispod arhitekte :) 

(znam za pare jer sam ja unosio podatke u SAP iz kojih su se generisali racuni. i tad, kao korisnik sam rekao SAP nikad :)

zato posebno cenim @radisa sto moze s tim da se bori ceo zivot)

Hvala :D

 

Kad se navikneš i SAP je ok... :) Ali, ono što kažu, navknu se ljudi i u pustinji da žive... :(

 

Inače, SAP je jako failovao sa analytic alatima,  PBI če pojesti SAC kao dete čokoladu... Savaki projekat u poslednjeih godinu dana je: "kakav je mogućenost integracije SAP i PBI"... Počeo sam da razvijem alterantivne metode za povezivanje, jer je SAP naravno zakomplikovao sve, do nemogućnosti korišćenja.... :(

Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...