Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ne verujem da bi ostavljanje Kange u igri bilo šta promenilo. Uostalom bio je on i tih desetak minuta u drugom poluvremenu u igri, jednaka borba za glavu iznad vode je bila kao u ostatku meča. Neverovatno da ovi nisu sami dali gol protiv protivnika kakva je bila Zvezda, pa je morao Pavkov da rešava.

 

Najveći issue koji se pred Stankovića treba staviti je fizička sprema igrača. Ono je bio antologijski energetski raspad. Da ostavim po strani ponašanje klasičnog Danilovog drugara, koji eto i poraz prihvata kao mali Đokica. Ne slažem se da nije imao sa čime da kombinuje. Ima on solidnu klupu, nismo mi Siti pa da imamo 20 igrača istog kvaliteta, ali da se održi ritam, da se promrda, modifikuje formacija i svičuje timski mindset, to mogu Sanogo, Ben, Kangva, Motika, Mitrović, Velja, Mustafa, Ohi. Tu međutim očigledno vladaju neki međuljudski odnosi da kad se od nekoga očekuje lova od transfera, taj postaje čovek za izbegavanje. Ne bi me čudilo da Terzić u toj pesmi zadaje intonaciju.

 

Inače ova uprava je konačno uspela da mi istera na površinu nekada duboko pozadinski lejer preživljavanja neuspeha. Nekada mi je ta propuštena prilika za njihovo novo banditsko pogaćenje, kakvu ovakvi porazi donose, bila više kao neka loša uteha nakon sportskog debakla, a danas uspevam da dok se mreža ne smiri od pavkovskog autogola, vidim te jagnjeće brigade kako njište za novim bildovanjem klupskog minusa. Još ako Dinamo danas dobije pa im uđe u narativ o najuspešnijem ili šta već naj klubu regiona... 

 

 

  • +1 1
Link to comment

ja bih rekao da Fejnord može da uleti u prvi šešir, što bi vam odgovaralo svakako. igraju slično kao Makabi samo su još kvalitetniji. sticajem nesrećnih okolnosti gledao sam ih prošle godine :D

 

takođe vam ne bi bilo veselo da uzmete Betis i Berlin, Fener takođe, a rekao bih da su i ovi Sent Žiloa ili kako li se već čita, koska

 

ako ne budete imali težak user, rekao bih da vam se smeši teža grupa nego prošle sezone 

Link to comment
5 minutes ago, Ted said:

ja bih rekao da Fejnord može da uleti u prvi šešir, što bi vam odgovaralo svakako. igraju slično kao Makabi samo su još kvalitetniji. sticajem nesrećnih okolnosti gledao sam ih prošle godine :D

 

takođe vam ne bi bilo veselo da uzmete Betis i Berlin, Fener takođe, a rekao bih da su i ovi Sent Žiloa ili kako li se već čita, koska

 

ako ne budete imali težak user, rekao bih da vam se smeši teža grupa nego prošle sezone 

 

Ja u ovom zrebu bukvalno ne vidim vise od tri-cetiri kluba koji su slabiji od nas ili tu negde.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Ted said:

ja bih rekao da Fejnord može da uleti u prvi šešir, što bi vam odgovaralo svakako. igraju slično kao Makabi samo su još kvalitetniji. sticajem nesrećnih okolnosti gledao sam ih prošle godine :D

 

takođe vam ne bi bilo veselo da uzmete Betis i Berlin, Fener takođe, a rekao bih da su i ovi Sent Žiloa ili kako li se već čita, koska

 

ako ne budete imali težak user, rekao bih da vam se smeši teža grupa nego prošle sezone 

 

Fejenordu je dosta ekipe otislo u odnosu na prethodnu sezonu, po meni su oni uz Gent najpozeljniji protivnik iz drugog sesira (ako ostanu u njemu).

 

Iz treceg naravno Betis obavezno izbeci, moze opet Mitjiland.

 

Iz cetvrtog Harts ili Sturm

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Ne verujem da bi ostavljanje Kange u igri bilo šta promenilo. Uostalom bio je on i tih desetak minuta u drugom poluvremenu u igri, jednaka borba za glavu iznad vode je bila kao u ostatku meča. Neverovatno da ovi nisu sami dali gol protiv protivnika kakva je bila Zvezda, pa je morao Pavkov da rešava.

 

Najveći issue koji se pred Stankovića treba staviti je fizička sprema igrača.

 

Kanga je cudna vocka... Recimo u Haifi je krenuo kriminalno. Davao im lopte u noge i potpuno bio van utkamice. Posle primljenog gola, pojavio se sasvim drugi igrac. Krenuo da deli lopte, zavukao golcinu, potpuno promenio fizionomiju ekipe. Cak i posle losih izmena Stankovica jedini koji je vukao i pokusavao nesto. 

 

Ja i dalje ne kapiram sto se ovde pise da je juce bio los. On je bukvalno bio motor igre u prvom delu gde smo bili odlicni. Pogodio stativu iz preslikane akcije iz Haife kada je dao gol, delio pasove gde je stvarao prednost nasim navlnim igracima (Pas sa centra ka Kataiju je rezultirao golom) itd.  Sunovrat krece sa zutom kartom i onda pomracenjem uma kod gola. VErovatno su mu kenjali da pazi za drugi zuti jer se Ludogorec nadvio nad Marakanom u tim trenutcima. I on se jeste pazio i ibegao par duela koji su otvorili ciste sanse protivnicima. Ali kako god bilo, ne izbacujes vezivno tkivo tima u najvaznijoj utkamici koju nisi resio. 2 su bila nacina da resi probleme sa Kanginom "opreznijom igrom" - da njega izvede i da ubaci igraca koji bi ga defanzivno zastitio. NA zalost Stankovic je izabrao pogresan. 

 

Fizicka sprema jeste ozbiljan problem. Inace, pogledao sam posle meca. Pored Italijana, mi imamo jos 2 kondiciona trenera... 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Ma.nebitno mili, bitno je da slicno razmisljas kao mi glede Stankele, a to je sto dalje od klupe, uostalom znas kako se kaze - veliki umovi razmisljaju slicno.

Divna je.ona ideja da angazuje nekog u strucnom stabu ko ce mu sugerisati kakve izmjene da radi, kako da reaguje tokom utakmice, sta valja, sta ne valja :thumbup: u stvari Sakic i Milijas su veci krivci od naseg Pajsera.  Jedva cekam sledecu briljantnu opasku...

 

Stvar je u tome da su Zvezdu do ovog 33. mesta u Evropi i prvog sesira u zrebu za grupe LE doveli Milojevic i Stankovic, dva neopevana dunstera, pajsera ili kako ih vec sve niste nazivali i nazivate sve ove godine. Stankovic ima mana, imao ih je i Milojevic, ali oni ne vode Real, Bajern ili Liverpul vec klub koji je u svim segmentima gori od onoga sto nam u poslednjih 5 godina sedi na klupi. Vama su Terzic lice sa poternice a Mrkela retard (sa cim se vecina slaze) u svako doba dana osim kad treba da se presaltate na pljuvanje trenera, u tim trenucima se ponasate kao da pricate o dvojici besprekornih fudbalskih radnika, genijalne vizije, savrsenih sposobnosti i neupitnog ljudskog postenja. I to je glavni problem ovog round-a-clock baronisanja kojim godinama masirate ovaj topik i forumase, prosto ne pokazujete svest o tome da znate, iako znate veoma dobro, o kakvom klubu i kakvoj upravi govorite.

 

Uzgred, posto vidim da si prespavao poslednjih 30 godina u fudbalu, i najvecim trenerima danasnjice pomocni treneri tokom utakmice sugerisu brojne stvari vezane za desavanja na terenu i potencijalna resenja kako da se te stvari isprave. Razlog je jednostavan, "ocinji vid" glavnog trenera kao alat je odavno ustupio mesto fudbalskoj analitici koju tokom utakmice prati nekoliko clanova strucnog staba. Glavni trener je taj koji na kraju donese odluku ali ne pre nego sto ga saradnici upoznaju sa brojnim informacijama u vezi sa trcanjem, osvojenim/izgubljenim duelima, superiornoscu/inferiornoscu pojedinih igraca u odnosu na protivnika, pokrivenoscu terena, fizickom stanju igraca, taktickim rupama ili mogucnostima i slicno. Igraci ne nose one brushaltere ispod dresa da im se ne vide sise. Klop, na primer, veoma cesto prakticno samo aminuje sugestiju svog staba u vezi sa igracima koje menja i vremenom kada se izmena vrsi, vecina tih izmena se ionako projektuje jos pre utakmice. Savremeni sef strucnog staba, sto mu i ime kaze, odavno vise nije mitski baja kojem stomak viri ispod trenerke ali zato svojim okom sokolovim pokriva ceo teren i povlaci prave odluke vec sef tima velikog broja ljudi koji su svi zaduzeni za pojedine oblasti fudbalske strategije i taktike. Kako to izgleda kod Stankovica ne moras ni da nagadjas, njegov bivsi pomocni trener Nebojsa Milosevic je u intervjuu (koji je mislim i ovde postavljan) detaljno opisao kako funkcionise rad Zvezdinog strucnog staba. Onoliko koliko je mogao da kaze javno.

 

Ali OK, neka bude da ste vas trojica kraljevskih davaoca titule pajsera u pravu oko Stankovica. Sta predlazete kao alternativu a da to nije lakijevska bajka o trenerskom princu na belom konju koji ce preko sedam gora i sedam gora da dojase i poljupcem probudi nasu uspavanu crveno-belu lepoticu na zrnu forumskog graska,? Ko je taj koji ce da sedi na Zvezdinoj klupi, recimo, pet godina i u senci Terzic dr Zvezdana, Mrkela devojacko Vukicevic Mitra, Raja, Gaja, Vlaja i drugih clanova crnogorskih mafijaskih porodica, korporacije Delije Ltd i vojske funkcionera SNS-a na klupskom kazanu, pomogne "da se vrate slavni dani, slavni dani nase proslosti, da i novi hrkljush na Marakani raduje se svetskoj tituli"? Odmah da ti kazem da ne razbijas glavu - nema takvog. Ne postoji.

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, adasevic said:

Ali kako god bilo, ne izbacujes vezivno tkivo tima u najvaznijoj utkamici koju nisi resio. 2 su bila nacina da resi probleme sa Kanginom "opreznijom igrom" - da njega izvede i da ubaci igraca koji bi ga defanzivno zastitio. NA zalost Stankovic je izabrao pogresan. 

Jedina izmena koja bi možda imala neki efekat da se pokrije Kanga u defanzivi bi bila Katai-Sanogo.  Tvoj predlog Srnić - Sanogo ne bi ništa promenio,  jer ne možeš dati zadatak defanzivnom veznom igraču da pokriva igrača koji mu je par na sredini terena. 

  • +1 1
Link to comment
 
Kanga je cudna vocka... Recimo u Haifi je krenuo kriminalno. Davao im lopte u noge i potpuno bio van utkamice. Posle primljenog gola, pojavio se sasvim drugi igrac. Krenuo da deli lopte, zavukao golcinu, potpuno promenio fizionomiju ekipe. Cak i posle losih izmena Stankovica jedini koji je vukao i pokusavao nesto. 
 
Ja i dalje ne kapiram sto se ovde pise da je juce bio los. On je bukvalno bio motor igre u prvom delu gde smo bili odlicni. Pogodio stativu iz preslikane akcije iz Haife kada je dao gol, delio pasove gde je stvarao prednost nasim navlnim igracima (Pas sa centra ka Kataiju je rezultirao golom) itd.  Sunovrat krece sa zutom kartom i onda pomracenjem uma kod gola. VErovatno su mu kenjali da pazi za drugi zuti jer se Ludogorec nadvio nad Marakanom u tim trenutcima. I on se jeste pazio i ibegao par duela koji su otvorili ciste sanse protivnicima. Ali kako god bilo, ne izbacujes vezivno tkivo tima u najvaznijoj utkamici koju nisi resio. 2 su bila nacina da resi probleme sa Kanginom "opreznijom igrom" - da njega izvede i da ubaci igraca koji bi ga defanzivno zastitio. NA zalost Stankovic je izabrao pogresan. 
 
Fizicka sprema jeste ozbiljan problem. Inace, pogledao sam posle meca. Pored Italijana, mi imamo jos 2 kondiciona trenera... 
Ne vidim ni ja toliku njegovu krivicu kod izgubljene lopte, ko je to ispred njega poleteo kao muva bez glave i nije sačekao loptu? Zaustavno vreme na 2:0 a on se zaleteo u sve ili ništa kontru. Bez lopte...


Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...