Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

1 minute ago, harper said:

 

 

 

Stankovic je uradio velike stvari za klub i vecinu stvari dobro radi ali bih voleo da u tih 90 minuta utakmice na klupi sedi neko drugi. Uglavnom dosta lose vodi utakmice a za to pored rada treba i zrno talenta, maste i out-of-the-box razmisljanja. Taj talenat Stankovic za sada ne pokazuje. 

Slazem se, ne mozemo reci da nije bilo utakmica i delova utakmica u Evropi kada smo igrali atraktivan i direktan fudbal, mora se za to odati priznanje i treneru koliko i igracima. Ali je sada vec definitivno jasno da Stankovic nema zicu za nesto vise od prosecnog trenera, bas to out-of-box razmisljanje koje pominjes.

Link to comment
2 minutes ago, MiddleClass said:

Bek je potrebniji. Ado moze i na zimu...

Ako bi dosao na zimu, to bi znacilo da je pauzirao godinu dana.  Koliko bi mu trebalo da udje u formu i povrati kondiciju?  Celo prolece ili mozda i leto?  Ne isplati se.  Trebalo bi da na zimu potrazimo novog zadnjeg veznog.  Do tada, Sanogo.

Link to comment

Da ne ispadne da je sve crno, ipak malo šege nije na odmet;

 

Quote

Ocajan sam. Zasto ovo bas meni da se desi - pita se Milan Pavkov pognute glave i suznih ociju. 

 

Imao sam dogovor sa Al Usrahom, ali sam ga odustao od transfera. Zelim da se oduzim mojoj Zvezdi, da me ne pamte po ovoj utakmici, da probamo da osvojimo prvenstvo i udjemo u ligu Sampiona. Zelim da ostanem u Zvezdi do kraja karijere! - zakljucio je Zvezdin junak protiv Liverpula.

 

Edited by Dankan Ajdaho
  • Haha 5
  • Tužno 2
Link to comment
8 minutes ago, John Coltrane said:


Kako nije problem kad je napravio penal krajnje nespretnom reakcijom?! A na poziciji koju igra, koja je miljama daleko od njegove prirodne, imamo nekoliko alternativa. Prošli smo već sto puta temu gomilanja igrača na istim pozicijama i Dekijeve procene istih. Rezultati pokazuju kakve su njegove procene, kao i kakav je uticaj njegovih izmena na igru i ishod meča. 
 

Večeras se videlo šta je dobro odradjen “domaći” - Bukari, koji ih je ubio u Haifi, večeras zatvoren sa svih strana. 
 

Neko je već lepo napisao, Miloje je prolazio bolje ekipe i bogatije klubove zato što je znao da postavi dobru taktiku. Deki to ne zna sve i da mu nacrtaš. Ispadamo 3 sezone za redom od lošijih protivnika. 

 

To je bio klasican faul u napadu, kakvih je ovaj dzin iz Makabija napravio bar desetak i nijednom mu nisu sudjeni. Uostalom, taj penal je odbranjen i ne bi nam napravio nikakvu stetu da Kanga nije ekspresno izgubio loptu dok je Borjan proslavljao s navijacima to sto je odbranio penal.

 

5 minutes ago, Dimitrije said:

Mislim da je posle utakmice sa Rendzersom u Beogradu bilo jasno da Picini ne moze da igra utakmice visokog intenziteta.  Zbog toga je trebalo pronaci novog beka ili produziti ugovor sa Gajicem.  Buduci da je desni bek bio preskup, onda je bilo normalno da se Gajicevi uslovi, ma kako zahtevni prihvate ba na godinu dana dok se ne pronadje bek.  Ovako, ostali smo bez desnog beka i trosimo kvalitetnog mladog stopera na toj poziciji.

 

Sto se tice Adoa, on ne igra fudbal vec pola godine i kada bi dosao kod nas, trebalo bi mu najmanje do pocetka prolecne sezone da udje u formu.  Prema tome, i da je dosao pre ove utakmice ne bi igrao. 

 

Sto se tice centarfora, tu su Silja, Ohi i Ben.  Za LE dovoljno.  Medjutim bez desnog beka i bez zadnjeg veznog, nemamo mnogo sansi da napravimo nesto u LE.

 

Gajic je dobio 800.000 po sezoni od CSKA, da smo mu mi dali toliko ovde ne bi moglo da se zivi od pljuvanja uprave. Imao je od Zvezde ponudu od 500.000, sto je za igraca njegovih kvaliteta i previse. Slazem se da je trebalo dovesti desnog beka ali ta pozicija nam nije bila problem u ovom dvomecu, tim pre sto su oba nasa stopera veceras odigrali odlicno a ni Erakovic nije bio los. Mnogo nam je vise duvalo po Rodicevoj strani jer je on poslovicno izgubio snagu posle pola sata utakmice.

 

Ado bi dosao jos prosle godine kad je Stankovic signalizirao da ga zeli da nasa vrla uprava nije pokusala da se dogovori sa igracem iza ledja uprave Serifa pa su se ovi zainatili da ga bas nama ne prodaju. Ohi ide na dusu Stankovicu i ne mogu da se ne osmehnem ironicno na ovu situaciju da ga ovako proda smotani mrtvak iz Begeca kojeg je gurao na ustrb sasvim dobrog igraca, kojeg smo doveli na vreme i znacio bi nam veceras. Postoji samo jedna stvar koja je gora kod Stankovica od vodjenja utakmica a to je neravnopravan odnos koji ima prema igracima. Stalno prdi o grupi i njenoj homogenosti a prvi je kad treba tu grupu da razbije jer razlicito tretira igrace.

  • +1 1
Link to comment

još dva kratka zapažanja 

 

prvo. mislim da bi trebalo da se rešite jednog od dvojca Katai-Ivanić. verovatno Ivanića pošto može da ode za veće pare. za domaću ligu svakao ne trebaju u paru. za ozbiljne evropske utakmice mnogo je da dva mesta u navali zauzimaju dva tako svilena igrača, kakvi god da su majstori sa loptom. to neće da radi posao protiv iole ozbiljnijeg protivnika

 

drugo. mislim da igrači imaju veliko psihološko opterećenje. koje dobrim delom potiče i od te neke predstave (neću da ulazim u opravdanost i bilo kakave rasprave) da je Zvezda tim veličine Reala, Barse, Liverpula, Bajerna isl. znaju oni da nisu na tom nivou, nisu ni blizu, ali nose takav teret očekivanja, koji je značajno uvećan rapidnim usponom kluba u prethodnih pet godina. i to može da utiče vrlo negativno. možda grešim, ali takav mi je utisak

 

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Arthur Kirkland said:

Slazem se, ne mozemo reci da nije bilo utakmica i delova utakmica u Evropi kada smo igrali atraktivan i direktan fudbal, mora se za to odati priznanje i treneru koliko i igracima. Ali je sada vec definitivno jasno da Stankovic nema zicu za nesto vise od prosecnog trenera, bas to out-of-box razmisljanje koje pominjes.

 

Najvecu stvar za klub je Stankovic uradio time sto je vecinu dunstera i balvana odstranio iz tima. Ove godine je Zvezda usla u igracku tranziciju, dovode se igraci izmedju 19 i 24 godine starosti i sada treba videti u prvenstvu kako ce ta tranzicija biti izvrsena. Islo bi mnogo lakse kad Terzic i Mrkela ne bi imali neke svoje kombinacije koje Stankovic za sada drzi van prvog tima, zato me je strava uhvatila kad sam procitao da je Djordje Despotovic slobodan igrac. Ovi koji kukaju za boljim trenerom, narocito strancem, zanemaruju opste uslove u srpskom fudbalu i uticaj uprave na svlacionicu koje nijedan strani trener ili ne bi trpeo ili bi shvatio gde je dosao pa bi se utalio sa tom istom upravom. Stankovic za sada ima reputaciju kod navijaca pa ih drzi na kratkoj uzdi, sto koliko sutra moze da se promeni ako Terzic aktivira nekog Lakija sa Mozzartsporta da ga busi.

  • +1 2
Link to comment

Nisam hteo da mracim, ali onog momenta kad je bilo 2:1 u nadoknadi prvog poluvremena, urezalo mi se u mozak 2:2 kao finalni ishod toliko jako da nijedne sekunde nisam verovao. Jebiga

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Nisam hteo da mracim, ali onog momenta kad je bilo 2:1 u nadoknadi prvog poluvremena, urezalo mi se u mozak 2:2 kao finalni ishod toliko jako da nijedne sekunde nisam verovao. Jebiga

 

Isto i kod mene. Cak sam u jednom trenutku pomislio da ne bi bilo lose da nam daju gol na pocetku drugog poluvremena pa da imamo vremena da uhvatimo "second wind". Jednostavno su bili duplo bolji tim od nas u drugom poluvremenu.

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Znaci.nije pajser, samo bi bilo dobro da ne vodi utakmice? :lolol: Genijalno. Pa i mi sto ga zovemo pajserom mislimo skpro pa isto, sto dalje od klupe, muvaj se po klubu, samo nemoj voditi ekipu.

 

Tio smo vec apsolvirali, ne zovete vi njega pajserom zato sto je on pajser vec zato sto ste vi pajseri.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ima Stankela i to out-of-the-box razmisljanje, uveo je igru s 3 centarhalfa, to nismo imali 20 godina jos od Vidica, Dudica i Lalatovica

Milan i Ludogorec u gostima s osakacenim timovima smo odigrali super (u Milanu falio Katai, usao pred kraj tad se jos oporavljao od bolesti, Srnic igrao levog beka jer je Rodic dobio crveni u BG, a i neko od para Degenek/Milunovic je imao kartone, ne mogu da se setim tacno koji, pa je Gobelja igrao levog centarhalfa), a u Razgrad pola tima nije putovalo zbog kovida

Izmislio je neka resenja poput Sanogoa na centarhalfu i Kange na zadnjem veznom koje su dobro sljakale u datim situacijama, oziveo je Ivanica i lepo ga uigrao u trougao s Rodicem i Kataijem, ratosiljao se gomile panjeva koji su nas mnoge nervirali (Simic Veljko, Jovancic, Vukanovic, nisam siguran kad je Jevtovic oteran, pre ili posle, stranci oni losi svi) 

Nije mi jasno sta se desilo/desava s Krsticicem, pitao sam se vise puta vec... Bio je car u prvom mandatu, u drugom je sluzio za dobijanje zutih kartona kad jajarimo i cekamo kraj, sad vise nije ni u protokolu. Posle Kairata tamo mislim da vise nijednu nije startovao u evrokupovima

Sklon sam misliti da je uprava™ krivlja nego on, nije on kriv sto pola decenije nema rezervnog levog beka, a ove godine ni startnog desnog, niti spremnog zadnjeg veznog pa mora da improvizuje. Imao je slicnu scenu u Tiraspolju prosle godine kad nije znao sta ce, pa ubacio Krstovica i Veljka Nikolica 

Meni se dosta vise svidja kako igramo kod Stankele nego pod Milojem, nije mi dobro kad se setim onih postava s Krsticicem, Causicem i Jovancicem/Jovicicem istovremeno, a Marin na levom krilu zbog bloka™, i svejedno primi 3-6 komada :isuse: 

Proteklih sezona smo i trcali dobro (osim Omonije tamo i veceras), izgleda mi da Stankela lose hendluje ulogu favorita i nume da skine pritisak s ekipe u toj situaciji. Prilicno sam siguran da smo recimo izvukli proletos Barselonu da bismo se posibali kao s Milanom i ispali na guzove, a Rendzerse su i oni i javnost pogresno potcenili i popili 3 komada

Najbolje tekme smo odigrali kao anderdogovi, to mu je zajednicko s Milojem, i Ararat i Tiranu smo jedva prosli, a recimo Kluz nas je realno usrao, previsoko smo ih tukli naspram vidjenog na terenu. Mitilend nas je ugazio u obe tekme, super smo i taj bod uzeli

Bile su i 3 rapsodije tipa Pjunik, Kairat i Liberec, tu se opravdala uloga i dobro izneo pritisak, one s Gibraltara ne vredi komentarisati

Edited by Plajvi
  • +1 9
Link to comment
32 minutes ago, harper said:

 

Najvecu stvar za klub je Stankovic uradio time sto je vecinu dunstera i balvana odstranio iz tima. Ove godine je Zvezda usla u igracku tranziciju, dovode se igraci izmedju 19 i 24 godine starosti i sada treba videti u prvenstvu kako ce ta tranzicija biti izvrsena. Islo bi mnogo lakse kad Terzic i Mrkela ne bi imali neke svoje kombinacije koje Stankovic za sada drzi van prvog tima, zato me je strava uhvatila kad sam procitao da je Djordje Despotovic slobodan igrac. Ovi koji kukaju za boljim trenerom, narocito strancem, zanemaruju opste uslove u srpskom fudbalu i uticaj uprave na svlacionicu koje nijedan strani trener ili ne bi trpeo ili bi shvatio gde je dosao pa bi se utalio sa tom istom upravom. Stankovic za sada ima reputaciju kod navijaca pa ih drzi na kratkoj uzdi, sto koliko sutra moze da se promeni ako Terzic aktivira nekog Lakija sa Mozzartsporta da ga busi.

Ne sporim da je bilo dobrih odluka i meni se svidja dovodjenje mladjih igraca ( iako mi je npr nejasno sta Mister vidi u Mustafi sem brzine, ono malo sto sam gledao Lucic je bolji igrac sa visim plafonom, a mogla bi se pruziti sansa i Motiki ako nista jer je decko skolovan igrac i placen ogromne pare za nase uslove, na stranu neke mane koje ima ), ali opet ostalo je taman onoliko dunstera da nam zada fatality u odsudnim momentima i izbije 20 miliona evra. Verovatno da od Ohija ne bi bilo 'leba vcrs jer je van takmicarske forme, ali bar ne bi napravio onu piruetu i mozda bi pospremio neki otpadak ili gresku njihove odbrane.

Edited by Arthur Kirkland
  • +1 2
Link to comment

Mister ima tu uobrazilju da je Zvezda veliki klub evropskog formata.  Nije.  Kao sto vec napisah, kada dobro igra to je klub "sredine tabele" u evropskoj hijerarhiji.  Juce je na konferenciji za novinare Stankovic rekao da je Zvezda mnogo veci klub od Makabija.  Prvo i da jeste, nije lepo to da kazes kao domacin u prisustvu izraelskih novinara.  Kao drugo, nisam siguran da je Zvezda u ovom veku veci klub od Makabija. 

Edited by Dimitrije
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

ratosiljao se gomile panjeva koji su nas mnoge nervirali (Simic Veljko, Jovancic, Vukanovic, nisam siguran kad je Jevtovic oteran, pre ili posle, stranci oni losi svi) 
 

 

Koliko je Stankovic uradio na rosteru mozda najbolje govori da u slucaju da dovedemo Adoa i tog centarfora klinca (nazvacemo ga igrac X), pa i da ne dovedemo desnog beka (a verovatno hocemo) mi koliko sutra mozemo da izvedemo na teren postavu, na primer, Borjan, Stankovic - Erakovic - Lekovic - Azarovi, Kangva - Ado, Mitrovic - Motika/Prutsev - Bukari, Igrac X. To je postava koja kad se uigra komotno moze da pocne vecinu utakmica u domacoj ligi na Marakani a nijedan igrac nema vise od 24 godine. Stavis Dragovica umesto Lekovica i Kangu ili Ivanica umesto Motike/Prutseva i to je tim koji maltene moze da odigra citavo prvenstvo.

 

Mislim da je i njima jasno da je sa ovim igracima ovo sto smo veceras gledali plafon ekipe i da cemo verovatno vec sledece godine gledati prilicno drugaciji tim, sastavljen od modernijih igraca koji mogu da igraju 90 minuta u oba pravca a da posle utakmice ne dolazi po njih hitna pomoc. Mi smo imali igrace koji mogu da trce 90 minuta kod Miloja ali nisu imali tehnicki kvalitet, sad imamo kvalitet ali je muka s tim sto nas glavni igraci vuku dole kad crknu a Stankovic ne moze da se odrekne iluzije da ce tokom utakmice odnekud da se pojavi cisterna i dotoci gorivo u Kataija, Rodica, Milunovica i tako te igrace.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Arthur Kirkland said:

Ne sporim da je bilo dobrih odluka i meni se svidja dovodjenje mladjih igraca ( iako mi je npr nejasno sta Mister vidi u Mustafi sem brzine, ono malo sto sam gledao Lucic je bolji igrac sa visim plafonom ), ali opet ostalo je taman onoliko dunstera da nam zada fatality u odsudnim momentima i izbije 20 miliona evra. Verovatno da od Ohija ne bi bilo 'leba vcrs jer je van takmicarske forme, ali bar ne bi napravio onu piruetu i mozda bi pospremio neki otpadak ili gresku njihove odbrane.

I meni nije jasno.  Ja sam ocekivao da ce Lucic da ostane a Mustafa da ode jer je Lucic tehnicki kvalitetniji i talentovaniji igrac od Mustafe koga uglavnom krase brzina i borbenost.  Bice gubitak ako Lucic predje u Cukaricki.  Ja sam ocekivao da ce Lucic i Mitrovic da budu zamene za Kataija i Ivanica, da ce uz njih tu da budu jos Motika, Stankovic i Lekovic.  Ocekuje se da se i braca Mituljikic sledece sezone pridruze seniorskom timu plus Andrej Djuric.  To bi bila smena generacija.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Arthur Kirkland said:

Ne sporim da je bilo dobrih odluka i meni se svidja dovodjenje mladjih igraca ( iako mi je npr nejasno sta Mister vidi u Mustafi sem brzine, ono malo sto sam gledao Lucic je bolji igrac sa visim plafonom, a mogla bi se pruziti sansa i Motiki ako nista jer je decko skolovan igrac i placen ogromne pare za nase uslove, na stranu neke mane koje ima ), ali opet ostalo je taman onoliko dunstera da nam zada fatality u odsudnim momentima i izbije 20 miliona evra. Verovatno da od Ohija ne bi bilo 'leba vcrs jer je van takmicarske forme, ali bar ne bi napravio onu piruetu i mozda bi pospremio neki otpadak ili gresku njihove odbrane.

 

Slazem se. Srnic je veceras mogao da odigra utakmicu zivota ali dzabe kad je njegova utakmica zivota los dan za krstenog igraca. O Pavkovu i Gobeljicu ne zelim ni da razmisljam u tom kontekstu. Nama donju granicu kvaliteta moraju da cine minimum igraci poput Pesica, Milunovica i Rodica ako mislimo da igramo Ligu Sampiona jer nemamo para za bolje planinarenje od toga, sve ispod toga je problem u najavi.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...