Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Harperu,

 

Znate li da li taj Prutsev moze da zaigra za seniorski tim Zvezde makar samo u domacoj ligi?  On je u Rusiji igrao u nizim ligama i ne znam da li je cak igrao u juniorskoj reprezentaciji Rusije.  Za Azarova znamo da igra za Gruzijsku reprezentaciju i da je igrao za najbolje Gruzijske klubove.

Link to comment

 

6 minutes ago, Dimitrije said:

Mister ima tu uobrazilju da je Zvezda veliki klub evropskog formata.  Nije.  Kao sto vec napisah, kada dobro igra to je klub "sredine tabele" u evropskoj hijerarhiji.  Juce je na konferenciji za novinare Stankovic rekao da je Zvezda mnogo veci klub od Makabija.  Pvrvo i da jeste, nije lepo to da kazes kao domacin u prisustvu izraelskih novinara.  Kao drugo, nisam siguran da je Zvezda u ovom veku veci klub od Makabija. 


Po mojim kriterijumima, Zvezda je veci klub od npr. Atletika, PSZ, Rome, Lacija, Napolija, Mancester Sitija, Valensije, Lajpciga, Rendzersa, Sportinga, Leverkuzena, Viljareala ili Arsenala

Osim sto to u realnom vremenu nije bitno, pa nas 90% istorije lemaju klubovi koji su manji™ od nas

Smes li trofejnih sala i muzeja, Makabi Haifo? Infantilno.

Isto je infantilno pretiti atmosferom u Bg, sta ce da se desi to tacno? Na desetine klubova sto velikog sto manjeg renomea su manje ili vise rutinski odnosili pobede i uspehe odavde, u jednom mracnom periodu po nas skoro pa redovno... Neki od tih klubova odavno ni ne postoje pod tim imenom i strukturom (Ekeren, CSKA Kiev)

Bilo je utakmica (recimo YB) gde smo jedva centar prelazili pred punim stadionom u ovo doba godine. Na to se niko vise veliko ne obazire, rezervisti snime koreografiju mobilnim kao wow i krece tekma i svako radi svoje, to je jebeni mit 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Harperu,

 

Znate li da li taj Prutsev moze da zaigra za seniorski tim Zvezde makar samo u domacoj ligi?  On je u Rusiji igrao u nizim ligama i ne znam da li je cak igrao u juniorskoj reprezentaciji Rusije.  Za Azarova znamo da igra za Gruzijsku reprezentaciju i da je igrao za najbolje Gruzijske klubove.

 

Ne znam, nikad ga nisam gledao, mada kazu da je ozbiljan talenat. Pomenuo sam ga u kontekstu ove misli o tranziciji ekipe, na poziciji na kojoj znam da igra, ima na toj poziciji mladih resenja i bez njega. Stanic, recimo, koji je na pozajmici. Ono sto je zanimljivo je ova praksa dovodjenja stranih igraca za buducnost, obicno smo tu dovodili igrace od kojih smo trazili instant kvalitet. Sad, sta je od toga za prvi tim a sta za preprodaju to zna verovatno samo Terzic. U neverovatnom slucaju da se radi o igracima koji sutra treba da uskoce umesto ovih matorih, to je ozbiljan iskorak u poslovanju kluba. Ono sto se delimicno zanemaruje kad vidimo nase igrace da crkavaju posle sat vremena fudbala je da imamo dosta matoru ekipu, sastavljenu od igraca koji ni u najboljim godinama nisu bili poznati kao veliki trkaci. Da se ja pitam, od tih starijih igraca bih vec od sledece sezone u prvom timu ostavio samo Dragovica i Ivanica (Borjana se ionako necemo otarasiti do kraja karijere ali neka njega, on je uz sve mane koje ima odlican golman) i jedno cetiri-pet igraca koji danas nose tim da ulaze sa klupe (na primer, Pesic, Katai, Rodic, Milunovic, Kanga). Ali, to se nece desiti.

Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

 


Po mojim kriterijumima, Zvezda je veci klub od npr. Atletika, PSZ, Rome, Lacija, Napolija, Mancester Sitija, Valensije, Lajpciga, Rendzersa, Sportinga, Leverkuzena, Viljareala ili Arsenala

Osim sto to u realnom vremenu nije bitno, pa nas 90% istorije lemaju klubovi koji su manji™ od nas

Smes li trofejnih sala i muzeja, Makabi Haifo? Infantilno.

Isto je infantilno pretiti atmosferom u Bg, sta ce da se desi to tacno? Na desetine klubova sto velikog sto manjeg renomea su manje ili vise rutinski odnosili pobede i uspehe odavde, u jednom mracnom periodu po nas skoro pa redovno... Neki od tih klubova odavno ni ne postoje pod tim imenom i strukturom (Ekeren, CSKA Kiev)

Bilo je utakmica (recimo YB) gde smo jedva centar prelazili pred punim stadionom u ovo doba godine. Na to se niko vise veliko ne obazire, rezervisti snime koreografiju mobilnim kao wow i krece tekma i svako radi svoje, to je jebeni mit 

Ako niste procitali, ja bih vam preporucio knjigu Milovana Danojlica "Kako je Dobrislav protrcao kroz Jugoslaviju".    U toj knjizi Danojlic navodi jedan stih: "Moje selo, kuce na dva reda,/ Izdaleka k'o Njujork izgleda" ili jos jedan: "Dvije su se zaratile sile,/ Italija i srez Nevesinje".  To bi bilo u vezi onog da je Zvezda je veca od Rendzersa, Arsenala, Sitija,...

Link to comment

Jeste problem fizicka sprema i regeneracija ovom timu, ali prednost ovakve ekipe je iskustvo i psiha, ovi drugopozivci od 19-24 godine vrlo lagano mogu da prosipaju bodove po Krusevcima i Surdulajama ako nema nekog Bena da udje u 70' i spakuje 2 komada na bazi kurca. :D 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Ne znam, nikad ga nisam gledao, mada kazu da je ozbiljan talenat. Pomenuo sam ga u kontekstu ove misli o tranziciji ekipe, na poziciji na kojoj znam da igra, ima na toj poziciji mladih resenja i bez njega. Stanic, recimo, koji je na pozajmici. Ono sto je zanimljivo je ova praksa dovodjenja stranih igraca za buducnost, obicno smo tu dovodili igrace od kojih smo trazili instant kvalitet. Sad, sta je od toga za prvi tim a sta za preprodaju to zna verovatno samo Terzic. U neverovatnom slucaju da se radi o igracima koji sutra treba da uskoce umesto ovih matorih, to je ozbiljan iskorak u poslovanju kluba. Ono sto se delimicno zanemaruje kad vidimo nase igrace da crkavaju posle sat vremena fudbala je da imamo dosta matoru ekipu, sastavljenu od igraca koji ni u najboljim godinama nisu bili poznati kao veliki trkaci. Da se ja pitam, od tih starijih igraca bih vec od sledece sezone u prvom timu ostavio samo Dragovica i Ivanica (Borjana se ionako necemo otarasiti do kraja karijere ali neka njega, on je uz sve mane koje ima odlican golman) i jedno cetiri-pet igraca koji danas nose tim da ulaze sa klupe (na primer, Pesic, Katai, Rodic, Milunovic, Kanga). Ali, to se nece desiti.

Stanic je igrac koji se meni mnogo dopadao kada je dosao u Zvezdu.  Medjutim, izgleda da se nije preterano naprezao na treninzima, pa ja pao u drugi plan i zatim otisao na pozajmicu u Spartak.  Tamo ulazi sa klupe ali imam utisak da mu je ucinak za sada mali.  Kada bi on razvio svoj talenat, mogao bi da zameni Kangu jer ima i bolji dribling, i bolji sut i vislji je.

Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

Jeste problem fizicka sprema i regeneracija ovom timu, ali prednost ovakve ekipe je iskustvo i psiha, ovi drugopozivci od 19-24 godine vrlo lagano mogu da prosipaju bodove po Krusevcima i Surdulajama ako nema nekog Bena da udje u 70' i spakuje 2 komada na bazi kurca. :D 

 

Nikad ta ekipa klinaca nece poceti utakmicu onako kako sam napisao, njih deset u polju. Poenta je da od njih moze da se sastavi citava ekipa koja bez problema moze ravnopravno da se takmici u nasoj ligi. Erakovic, Bukari i Kangva su vec sada deo prvog tima, bice vremenom i Ado ako konacno dodje, Mitrovic, Mustafa i Stankovic su vec dobijali minute a najvece sanse da zaigra brzo ima ovaj mali Gruzijac jer... Rodic Milan.

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, harper said:

 

Tio smo vec apsolvirali, ne zovete vi njega pajserom zato sto je on pajser vec zato sto ste vi pajseri.

 

Tako je, mi smo sakupili triling Šerif, Omonija i Makabi.

 

Oh, wait...

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Plajvi said:

Jeste problem fizicka sprema i regeneracija ovom timu, ali prednost ovakve ekipe je iskustvo i psiha, ovi drugopozivci od 19-24 godine vrlo lagano mogu da prosipaju bodove po Krusevcima i Surdulajama ako nema nekog Bena da udje u 70' i spakuje 2 komada na bazi kurca. :D 

 

Psihu ove starije ekipe imali smo da vidimo u Haifi i veceras.  Tim nema lidera i psiholoski se raspao.

 

Sto se tice prosipanja bodova protiv autsajdera, to nas neminovno ceka u buducnosti.  Mozda je bolje da takve kikseve imamo ove sezone ali da u tim uvodimo i istrpimo mladje igrace.  Mislim da cemo i pored kikseva moci da osvojimo titulu jer ce i svi ostali konkurenti praviti jos vise kikseva.  Ako sledece godine budemo igrali u LS sa igracima koji su trenutno u startnoj postavi, ne pise nam se mnogo dobro.

Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Tako je, mi smo sakupili triling Šerif, Omonija i Makabi.

 

Oh, wait...

 

Drago mi je da te vidim veselog. Trebalo je oporaviti se od onog soka koji si doziveo protiv Brage prosle godine, zasluzio si i ti da se konacno malo poradujes.

Link to comment

Stvar je u tome sto i ovo sto su prikazali veceras jeste dovoljno za 1-0/2-1 u derbiju i 3/4-0 u vecini ostalih utakmica

Nasi klubovi osim CZV i PAR ce u jednom trenutku docekati situaciju da nece moci da tuku ni onog koga bi sami sebi odabrali na zrebu. Imali smo takvu scenu pre tipa mesec dana :D

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

 

Psihu ove starije ekipe imali smo da vidimo u Haifi i veceras.  Tim nema lidera i psiholoski se raspao..

 

Lider tima je izbačen u 55. minutu. Nakon toga je bilo jasno da je utakmica što se nas tiče gotova.

 

Za neupućene, nije Katai direktor ovog tima na terenu već Kanga.

 

No Kanga, no football, makar u ovom trenutku.

Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

Stvar je u tome sto i ovo sto su prikazali veceras jeste dovoljno za 1-0/2-1 u derbiju i 3/4-0 u vecini ostalih utakmica
 

 

I to je vrlo veliki problem nasih najboljih klubova. Ne mogu nijedan trening i nikakve pripreme da nadoknade gubitak zbog toga sto vecinu utakmica u nasoj ligi resimo sa pola sata ozbiljnog fudbala i sat vremena setkanja po terenu. Kao sto nema tog trenera koji ce da natera nekog Rodica ili Kataija da gaze na 4:0 kako bi dali peti jer i protivnik kod takvog rezultata digne ruke od utakmice pa bi tako nesto izgledalo kao izivljavanje.

Link to comment

Lider tima je ozbiljno zasrao i namestio Makabiju prvi gol kada je imao priliku da otvori Zvezdin kontra-napad.  Zatim je pocetkom drugog poluvremena, u situaciji za dobar sut na gol, loptu poslao na krov stadiona.  Ocigledno je da su mu popustili zivci jer kada je izasao sa terena poceo je da sutira flase pored klupe i odbio da prihvati Stankovicevu pruzenu ruku.  On je dobar igrac, ali mu danas nije islo.  Problem je sto je igrac koji ga je zamenio (Kangva) odigrao je jos slabije.

Link to comment

Ne bi ga vadio da nije imao karton, neartikulisan je... Prosle godine nas je unistio protiv Serifa, dobio 2 bezvezna kartona za 5 minuta i tu je bio kraj, igrali smo 2/3 dvomeca bez njega

Kako je Dragovic danas izvukao celo poluvreme bez kartona... Rodic ima slican problem kao Kanga, i on je usrao motku i protiv Arsenala i Milana, moguce da bi se isto desilo i danas

Milunovic se kultivisao, nabijao je laktove u potiljak svima dok nije dobio onaj crveni u Danskoj

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...