Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

 
Sa Gobeljicem na desnom beku necemo ni u Ligu Evrope a kamoli u Ligu Sampiona, tu treba ocekivati potpis uskoro. Ado bi u teoriji takodje trebalo da nam ojaca blok. Sad, kod novih igraca to je sve na dugackom stapu dok ne vidimo igraca na terenu.
 
A da cemo biti busniji u odbrani od Milojevog tima, to sigurno hocemo, prosto zato sto cemo igrati drugacije. Miloje je koncipirao ekipu za prezivljavanje sa sto manje golova u mrezi, sto je ponekad prolazilo a cesce se zavrsavalo tovarenjem. Sta je tu je, mi nismo u toj ligi i necemo biti sve dok nam je liga ovakva kakva je i dok nam je budzet ovakav kakav je. Pricamo o ekipama koje kostaju po nekoliko stotina miliona, neke i preko milijarde. Tovarene su i neuporedivo jace ekipe od nas, nista tu dva brza beka koje mi mozemo da dovedemo nece previse promeniti. Bukari, na primer, koji je supersonican za nase uslove, na nivou LS je samo jedan od nekoliko desetina igraca sa tom brzinom i eksplozivnoscu. Mi mozda jesmo 34. ekipa u Evropi po koeficijentu ali tih petnaestak ekipa iz samog vrha imaju jezivu koncentraciju kvaliteta i za nekoliko klasa su bolji od konkurencije, ne treba njih uopste uzimati kao reper ni za sta. Dace nam onoliko golova koliko budu hteli, kao sto ih daju nekom Anderlehtu, Seltiku ili Rendzersu, Bazelu i slicnim ekipama koje su tu negde u nasoj klasi. Gledao sam skoro neko gostovanje PSG u francuskoj ligi, izgledalo je jos tragicnije nego kad mi nahvatamo neki Novi Pazar ili Javor pa ih istamburamo. A kao Liga Petice, svi klubovi jaki kao zemlja, trte-mrte. Odvalili su ih od zivota, mogli su deset da im daju da su hteli.
Ma jasno, nije da se ne slazem. Nego to dodatno ojacanje bloka, da l bekovima po boku ili kako vec, ce uciniti da se broj tih sto ce nas izvesno nakantati svede sa 15/16 iz prva dva sesira na mozda njih 10ak.
Ima tu ipak ekipa s kojima moze necemu da se nada: Eintracht, Ajax, Sevilla, Porto...S druge strane, jbg, cekaju ozbiljne bombe i u trecem sesiru, preduslov jeste da zreb usere.
Svejedno, nama duva jeziva promaja po bokovima. Ubedljivo najslabiji deo tima. Na to dodaj brzinu kojom stranu menjaju sve LS ekipe + na sve to nasi stoperi sve samo ne brzi...katastrofa je drasticno izvesnija.
U organizovanom sistemu, sa iskusnim centralnim Dragovicem nije mala stvar (cak i za nase realno niske ambicije i mogucnosti u LS) da l je levo Rodic koji ce biti pretrcan svaki put kad ostane 1/1 ili neko ko ce to svesti na prihvatljivih nekoliko puta cak i protiv najbrzih krila. S tim opet mozes da pravis taktiku pokrivanja. Al ako moras da nekog pokrivas na svaka 2 min, tesko da ista ima smisla u 90 min utakmice.
Kako god, ako udjemo u LS s ovakvom odbranom, realno je ocekivati da ce biti jako gadno, tu i tamo :)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, MeanM@ said:

Ma jasno, nije da se ne slazem. Nego to dodatno ojacanje bloka, da l bekovima po boku ili kako vec, ce uciniti da se broj tih sto ce nas izvesno nakantati svede sa 15/16 iz prva dva sesira na mozda njih 10ak.
Ima tu ipak ekipa s kojima moze necemu da se nada: Eintracht, Ajax, Sevilla, Porto...S druge strane, jbg, cekaju ozbiljne bombe i u trecem sesiru, preduslov jeste da zreb usere.
Svejedno, nama duva jeziva promaja po bokovima. Ubedljivo najslabiji deo tima. Na to dodaj brzinu kojom stranu menjaju sve LS ekipe + na sve to nasi stoperi sve samo ne brzi...katastrofa je drasticno izvesnija.
U organizovanom sistemu, sa iskusnim centralnim Dragovicem nije mala stvar (cak i za nase realno niske ambicije i mogucnosti u LS) da l je levo Rodic koji ce biti pretrcan svaki put kad ostane 1/1 ili neko ko ce to svesti na prihvatljivih nekoliko puta cak i protiv najbrzih krila. S tim opet mozes da pravis taktiku pokrivanja. Al ako moras da nekog pokrivas na svaka 2 min, tesko da ista ima smisla u 90 min utakmice.
Kako god, ako udjemo u LS s ovakvom odbranom, realno je ocekivati da ce biti jako gadno, tu i tamo :)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Rodic ce sigurno igrati na levom beku i u LS, osim ako ne popije kartone ili se, ne daj Boze, povredi. Nije on uopste los bek a u LS ce igrati skoncentrisano i odgovorno, sto kod njega nije uvek slucaj. Na toj strani ce biti podjednako vazno koliko ce moci Katai da izdrzi u visokom tempu. Mislim, jasno je svima kolika su ogranicenja takvih igraca ne samo kad su azdaje u pitanju vec i ove ekipe koje si nabrojao i koje su za nas svemirski brodovi ali mi bolje igrace nemamo, niti mozemo da ih dovedemo. Na desnoj strani je drugacija situacija, tu nam treba ozbiljan igrac i verujem da cemo ga dovesti.

 

Tako je kako je ali fudbal je to, u grupama se uvek kalkulise, bude ponekad potcenjivanja, nije nemoguce da iznenadimo nekog bar ovde kod nas na Marakani. Serif se prosle godine dobro pokazao u grupi iako nas nije nadigrao u nasem dvomecu a pitanje je da li bi uopste prosao da je bilo VAR-a, jer su oba gola koja su nam dali bila neregularna.

 

Ali o tom potom, da mi prvo prodjemo Makabi. Taj dvomec ce nam biti prvi pravi pokazatelj sta moze ova ekipa. Mi nismo u formi u kakvoj treba da budemo, neki vazni igraci jos uvek dosta tesko igraju, neke utakmice smo i otaljali sa pola mozga, desava nam se da po tri igraca napadnu jednu loptu jer jos uvek nismo pohvatali kretnje. Ako ne pogresimo kod desnog beka mislim da ova ekipa moze da igra sasvim ozbiljan fudbal. Nije to neki nivo da se smrznes ali ovo ce realno biti jedna od jacih Zvezdinih ekipa koje smo gledali u poslednjih 25 godina ako dovedemo top desnog beka.

  • +1 1
Link to comment

Stvar je u tome sto smo mi od ovih azdaja slabiji za 3 gola, a onda padne moral pa spakuju jos 3

Secam se tekme protiv Liverpula tamo, uopste nije bilo za 4-0, jos smo ok i odigrali spram mogucnosti 

Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Stvar je u tome sto smo mi od ovih azdaja slabiji za 3 gola, a onda padne moral pa spakuju jos 3

Secam se tekme protiv Liverpula tamo, uopste nije bilo za 4-0, jos smo ok i odigrali spram mogucnosti 

 

Nije bilo za 4:0. Bilo je za 5:0 ali je Salah promasio penal.:D

  • Haha 1
Link to comment
Unpopular opinion: ja sam uvek vise za uspesnu EL kampanju nego neuspesnu CL kampanju

Sva 3 puta kad smo prezimeli smo se dobro posibali i na prolece[emoji769]. Iako je ovaj tim verovatno duplo jaci od prethodna 2 koja su igrala LS, verujem da bismo opet brutalno dobijali po tamburi 

 
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.”
Kao što reče Harper, otvara nam se mogućnost da eventualno postanemo regularni učesnik reformirane Lige Šampiona za par godina. Mi se kao klub približavamo plafonu uspeha, koji je proizvod nedostatka kvaliteta lokalnog takmičenja, ekonomske i marketinške moći kluba I činjenice da taj ešelon u vrhu evropskog fudbala jednostavno ima veću finansijsku moć od nas i kvalitetniji fond igrača. Sa druge strane, sa kontinuiranim prisustvom u završnici takmičenja na evropskom nivou, pruža nam se mogućnost da postanemo jedan od retkih klubova istočne i južne Evrope koji će moći da privuče mlađe igrače željne dalje afirmacije. Zato sam i spomenuo u prethodnom postu da bi narednih par godina mogli da budu presudni u daljem rastu kluba.

Sent from my HD1913 using Tapatalk


  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...