Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

59 minutes ago, Bright Billy said:

Ma jasno je meni da je rec o dva razlicita tipa napadaca od kojih svako ima svoje kvalitete i mane, kao sto je ocigledno da je pesic klasa iznad. U tom kontekstu ne bi bila drama da obojica sutra odu. Mene samo smara da posle prvih 6 utakmica u sezoni, na kojima smo u proseku postizali po cela 4 gola, citam ovde zalopojke o diskriminisanoj gol masini na klupi i totalnoj volini koja mu neopravdano uzima minute. Jbg, nije bas tako...

 

Tih 4 gola po utakmici nece znaciti mnogo vec protiv Makabija ako se svi igraci na koje se racuna ne dovedu u funkciju. Steta je trositi upotrebljive igrace. Naravno da ne bi bila nikakva drama da Ohi i Pavkov odu a umesto njih dodje jedan krsteni spic ali ideja da je taj krsteni spic Milan Pavkov jednostavno ne pije vodu.

 

Da ne citiram sad svaki tvoj post pojedinacno, ne bih imao nista protiv da Stankovic ima tu ideju da ima dva ili tri jaka igraca po poziciji pa da se oni bore za status, problem je sto on umesto toga ima tripove oko nekih igraca koje precenjuje ili potcenjuje u zavisnosti od afiniteta i nekih nefudbalskih rezona. I ovo pisem ja koji ga non-stop brani i misli da je uradio gomilu sjajnih stvari za pocetak svoje trenerske karijere. Kapiram da on ima drugi ugao gledanja na stvari, da je obavezan da minutazom i statusom nagradjuje ili kaznjava igrace za pristup treningu, da mora da postuje neku timsku hijerarhiju i raspodeljuje minutazu i na igrace s kraja rostera zbog mira u kuci. Sve ja to kapiram ali takodje ne mogu da ne vidim da se oko prvog tima jos uvek muvaju neki igraci koji na utakmicama ne pokazuju da mogu kvalitetom da isprate ostatak tima i da nam zbog toga trpi igra, da za neke igrace ima previse tolerancije a za neke nimalo, da neki igraci privatizuju utakmice iz utakmice u utakmicu a nekima se posle prve greske narucuju tekstovi koji ih pljuckaju po medijima i slicno. To nisu maniri ozbiljnog kluba.

Edited by harper
Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Dupli pas sa Kataijem u Lucanima za pobedonosni gol  Mitrovica.

 

To bi i saobracajni znak uspeo da uradi da je bio na njegovom mestu ali OK, neka bude da je i to korisno. Pas Bukariju koji sam pomenuo je ipak slozenija fudbalska radnja od ostavljanja lopte u prostor od desetak kvadrata saigracu koji u taj prostor izlazi sam kao duh. Ta akcija je pre svega proizvod superiorne fudbalske imaginacije Kataija koji je jednim potezom, preskakanjem lopte, izigrao pola odbrane Mladosti.

Link to comment

Naravno da je Katai bio glavni cinilac kod tog gola (mada svaka cast i Mitrovicu sto je ispratio akciju i munuo loptu u gol kada ju je Katai poslao).  U vezi "saobracajnog znaka", dobar saobracajni znak je onaj koji je postavljen na dobrom mestu.  Pavkov je tu akciju dobro ispratio i nije se useprtljao kada je primio loptu nego iz prve prosledio do Kataija.  Pokazao je dobar rezon u toj situaciji, a imao je izbora da dune loptu prema golu, da pocne da dribla, da je vrati unazad, da je pogresno doda,....

 

 

Edited by Dimitrije
Link to comment

Ne bih da ulazim u diskusiju o (nedostatku) kvaliteta Pavkova, jer je to prilično prežvakana tema. Na kraju krajeva, činjenica je da iza sebe imamo pet godina kontinuiranog napretka, i da je tokom tog perioda broj "Pavkova" u timu svake naredne sezone bio sve manji i manji. Uz malo sreće, ova sezona bi mogla da bude ta prirodna nadgradnja, gde bi trebalo da konačno pružimo jedan viši nivo igre u elitnom takmičenju. Naravno da će nam u većini slučajeva šanse za pobedu biti minimalne, ali smatram da bi iskustvo iz ove sezone moglo da bude to grupno iskustvo celog tima, koje bi nam pružilo priliku da u sezoni 23/24 konačno počnemo da budemo kompetitivni u Ligi Šampiona.
Naravno, uvek postoji mogućnost da je u pitanju samo moje sanjarenje i da će se sve završiti u totalnom raspadu sistema. [emoji23]

Sent from my HD1913 using Tapatalk



Link to comment

Ja ne bih bio nezadovoljan ako bismo ove jeseni igrali u LE i osvojili jedno od prva dva mesta u grupi.  Bio bih isto tako zadovoljan ako bismo ove jeseni igrali u LS i osvojili trece mesto u grupi i na prolece igrali u nokaut fazi LE.  Ne bih bio zadovoljan ako na prolece ne bismo igrali evropske utakmice.

  • +1 2
Link to comment

Unpopular opinion: ja sam uvek vise za uspesnu EL kampanju nego neuspesnu CL kampanju

Sva 3 puta kad smo prezimeli smo se dobro posibali i na prolece™. Iako je ovaj tim verovatno duplo jaci od prethodna 2 koja su igrala LS, verujem da bismo opet brutalno dobijali po tamburi 

 

Edited by Plajvi
  • +1 4
Link to comment

Гледам сад трећи шешир са којим би се борили за презимљавање највероватније. Капирам да са Шахтјором и Спортингом имамо највише шансе. По рејтингу је Бајер најслабији али са Немцима никада не прижељкујем. Евентуално ако откинемо неки бод првом или другом шеширу на самом почетку или на самом крају...

 

Са те стране, боље играти ЛЕ. Али опет, осећај када чекаш жреб за ЛШ је врхунски, и ложење док не почне бамбусање. Додуше, ми смо последњи пут и уз бамбусање до последњег полувремена последње утакмице били у игри за пролеће...

Link to comment

U LS bi 5-6 poena bi mozda bili dovoljni za 3. mesto u grupi.  To znaci jedna pobeda i dve neresene ili dve pobede.  Ako pogledamo prethodne igre u grupama za LS, jedne sezone smo uspeli da pobedimo i da igramo nereseno a druge sezone smo jednom pobedili.  Znaci da nije nemoguce da uspemo da iscupamo 5 poena.

Link to comment
12 minutes ago, Plajvi said:

Unpopular opinion: ja sam uvek vise za uspesnu EL kampanju nego neuspesnu CL kampanju

Sva 3 puta kad smo prezimeli smo se dobro posibali i na prolece™. Iako je ovaj tim verovatno duplo jaci od prethodna 2 koja su igrala LS, verujem da bismo opet brutalno dobijali po tamburi 

 

 

Ima dosta ljudi koji razmisljaju na taj nacin tako da to misljenje nije previse nepopularno. U nacelu to misljenje ima svojih rezona ali ne i ove sezone. Mi cemo sledece godine sigurno igrati LS ako osvojimo prvenstvo, sto je ne samo vrlo verovatno vec i gotovo sigurno, zato je bolje da ove godine igramo isto takmicenje, proverimo snagu ovog tima na tom nivou i vidimo sta nam jos nedostaje da mozemo da se takmicimo a da ne budemo topovsko meso.

  • +1 3
Link to comment

Mi bismo sa ponovljenom kampanjom iz LE od prošle godine naredne sezone maltene sigurno bili u 3. šeširu LŠ (bili bi na nivou 50 bodova), a ako budemo učesnici LŠ sa ona klasična 2-4 boda koja u prosjeku osvajamo u tom takmičenju, naredne sezone bismo bili na istom nivou otprilike što se koeficijenta tiče. Pare su naravno druga priča i naravno da uvijek treba ići na to da se pobijedi u kvalifikacijama i plasira u bolje takmičenje, no stvarno sa ovom zagarantovanom LŠ naredne sezone na duge staze nije tragedija proći još jednu sezonu u LE (pogotovo što djeluje da je proljeće u Evropi vrlo vrlo dohvatljivo, biti makar treći u ovoj LE ne bi trebalo da je problem za ovu ekipu). Naravno to se odnosi na sve sem finansijsku rupu koju prave štakori u i oko kluba a koji valja nekako zamaskirati, pošto od zatrpavanja i popunjavanja nema ništa, pa sve da ulazak u LŠ donosi 200 miliona evra godišnje.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, James Marshall said:

Mi bismo sa ponovljenom kampanjom iz LE od prošle godine naredne sezone maltene sigurno bili u 3. šeširu LŠ (bili bi na nivou 50 bodova), a ako budemo učesnici LŠ sa ona klasična 2-4 boda koja u prosjeku osvajamo u tom takmičenju, naredne sezone bismo bili na istom nivou otprilike što se koeficijenta tiče. Pare su naravno druga priča i naravno da uvijek treba ići na to da se pobijedi u kvalifikacijama i plasira u bolje takmičenje, no stvarno sa ovom zagarantovanom LŠ naredne sezone na duge staze nije tragedija proći još jednu sezonu u LE (pogotovo što djeluje da je proljeće u Evropi vrlo vrlo dohvatljivo, biti makar treći u ovoj LE ne bi trebalo da je problem za ovu ekipu). Naravno to se odnosi na sve sem finansijsku rupu koju prave štakori u i oko kluba a koji valja nekako zamaskirati, pošto od zatrpavanja i popunjavanja nema ništa, pa sve da ulazak u LŠ donosi 200 miliona evra godišnje.

 

Teorijska rasprava o tome koje je bolje takmicenje za nas prestaje na vratima svlacionice. Igraci zele Ligu Sampiona i dace sve od sebe da je se dokopaju. Liga Evrope i sve ovo sto si napisao u formi argumenta je rezervni polozaj, nece biti prevelika tragedija ali nije ni ono sto igraci zele.

 

Drugo, pisao sam vec o tome da transfer politika Zvezde uveliko zavisi od nivoa takmicenja koje igramo jer su nam ti bonusi glavni prihod. To znaci da ce to kakve cemo igrace jos dovesti u velikoj meri zavisiti od toga kako cemo proci protiv Makabija. Vec ovaj ulazak u Ligu Evrope bi trebalo da nam dovede jos dva igraca, potencijalni ulazak u LS i ova 3-4 izlazna transfera koje planiramo bi vrlo lako mogli da znace i dovodjenje nekog ozbiljnijeg igraca u spic.

 

Licno bih svakako radije gledao Ligu Evrope zbog kompetitivnosti ali ako hocemo vise onda taj iskorak moramo da napravimo pre ili kasnije. Za dve godine se najverovatnije menja format Lige Sampiona i pravice se grupe od po 10 timova koji ce medjusobno igrati do same zavrsnice. Ako tu upadnemo to je vec ozbiljan game changer.

  • +1 4
Link to comment
Гледам сад трећи шешир са којим би се борили за презимљавање највероватније. Капирам да са Шахтјором и Спортингом имамо највише шансе. По рејтингу је Бајер најслабији али са Немцима никада не прижељкујем. Евентуално ако откинемо неки бод првом или другом шеширу на самом почетку или на самом крају...
 
Са те стране, боље играти ЛЕ. Али опет, осећај када чекаш жреб за ЛШ је врхунски, и ложење док не почне бамбусање. Додуше, ми смо последњи пут и уз бамбусање до последњег полувремена последње утакмице били у игри за пролеће...
Igranje LS je 'sportskiji' motiv i treba je juriti, steci ce se dodatno iskustvo za sledeci nastup.
Sto se tice napada imacemo tu sta da pokazemo. Kangva, Bukari i Mitrovic ce tu samo narasti igracki, a i cena ce im skociti ozbiljnije, svakako.
Al mi smo ove godine u odbrani mozda i bušniji nego one sezone sa Bajernom i Totenhemom. Ono sto je npr Son cinio ce se jednako ako ne i gore ponavljati i ove sezone sa maltene bilo kim iz prva dva sesira. Druga bi bila prica da imamo dva ozbiljno brza beka s obe strane. A ovako, Rodic i Gobeljic/Erakovic ce dozivljati ozbiljne traume protiv vecine LS krila. Koliko god sklopili ozbiljan tim napred, mnogo smo suplji po bokovima za iole ozbiljnije lozenje. Ne znam da l se jos sta ocekuje od pojacanja u slucaju prolaska Izraelaca.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
30 minutes ago, MeanM@ said:

Igranje LS je 'sportskiji' motiv i treba je juriti, steci ce se dodatno iskustvo za sledeci nastup.
Sto se tice napada imacemo tu sta da pokazemo. Kangva, Bukari i Mitrovic ce tu samo narasti igracki, a i cena ce im skociti ozbiljnije, svakako.
Al mi smo ove godine u odbrani mozda i bušniji nego one sezone sa Bajernom i Totenhemom. Ono sto je npr Son cinio ce se jednako ako ne i gore ponavljati i ove sezone sa maltene bilo kim iz prva dva sesira. Druga bi bila prica da imamo dva ozbiljno brza beka s obe strane. A ovako, Rodic i Gobeljic/Erakovic ce dozivljati ozbiljne traume protiv vecine LS krila. Koliko god sklopili ozbiljan tim napred, mnogo smo suplji po bokovima za iole ozbiljnije lozenje. Ne znam da l se jos sta ocekuje od pojacanja u slucaju prolaska Izraelaca.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Sa Gobeljicem na desnom beku necemo ni u Ligu Evrope a kamoli u Ligu Sampiona, tu treba ocekivati potpis uskoro. Ado bi u teoriji takodje trebalo da nam ojaca blok. Sad, kod novih igraca to je sve na dugackom stapu dok ne vidimo igraca na terenu.

 

A da cemo biti busniji u odbrani od Milojevog tima, to sigurno hocemo, prosto zato sto cemo igrati drugacije. Miloje je koncipirao ekipu za prezivljavanje sa sto manje golova u mrezi, sto je ponekad prolazilo a cesce se zavrsavalo tovarenjem. Sta je tu je, mi nismo u toj ligi i necemo biti sve dok nam je liga ovakva kakva je i dok nam je budzet ovakav kakav je. Pricamo o ekipama koje kostaju po nekoliko stotina miliona, neke i preko milijarde. Tovarene su i neuporedivo jace ekipe od nas, nista tu dva brza beka koje mi mozemo da dovedemo nece previse promeniti. Bukari, na primer, koji je supersonican za nase uslove, na nivou LS je samo jedan od nekoliko desetina igraca sa tom brzinom i eksplozivnoscu. Mi mozda jesmo 34. ekipa u Evropi po koeficijentu ali tih petnaestak ekipa iz samog vrha imaju jezivu koncentraciju kvaliteta i za nekoliko klasa su bolji od konkurencije, ne treba njih uopste uzimati kao reper ni za sta. Dace nam onoliko golova koliko budu hteli, kao sto ih daju nekom Anderlehtu, Seltiku ili Rendzersu, Bazelu i slicnim ekipama koje su tu negde u nasoj klasi. Gledao sam skoro neko gostovanje PSG u francuskoj ligi, izgledalo je jos tragicnije nego kad mi nahvatamo neki Novi Pazar ili Javor pa ih istamburamo. A kao Liga Petice, svi klubovi jaki kao zemlja, trte-mrte. Odvalili su ih od zivota, mogli su deset da im daju da su hteli.

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Unpopular opinion: ja sam uvek vise za uspesnu EL kampanju nego neuspesnu CL kampanju

Sva 3 puta kad smo prezimeli smo se dobro posibali i na prolece™. Iako je ovaj tim verovatno duplo jaci od prethodna 2 koja su igrala LS, verujem da bismo opet brutalno dobijali po tamburi 

 

i ja sam uvek više za dobar EL

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...