Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

23 minutes ago, harper said:

 

Ohi ne igra zbog Pavkova jer trener misli da je ovaj drugi bolji, tako da ima veze s tim. Naravno da navijacko skandiranje toj olupini od igraca nema veze sa neigranjem Ohija, niti sam to napisao.

 

A dosta ljudi na tribinama i u komentarima po portalima, narocito mladjih, misli da je Pavkov Levandovski i zato mu skandiraju.

 

Da li trener misli ili uprava želi da uvalja Pavkova pa ga forsira po svaku cenu?

 

 

Link to comment

U vezi Pavkova, mene iznenadjuje koliko batina taj covek dobije na svakoj utakmici a da sudije ne sankcionisu dobar deo takvih faulova ili ih sankcionisu bez javne opomene protivniku (kao recimo juce posle kolena u Pavkovljeve bubrege).  Valjda zato sto je 'veliki'.  U vezi Ohija, posle prvih utakmica u Zvezdi bio sam ubedjen da je to pravi izbor za centarfora i da Pavkov tesko moze da ima mesto u startnoj postavi umesto Ohija.  Kako je vreme prolazilo, a Ohijeve partije bivale sve bledje, tako su bledeli i moji pozitivni utisci o Ohiju.  Negativne nisam stekao, ali trenutno nisam ubedjen da je Ohi bolja opcija od Pavkova koga inace posebno ne cenim kao igraca.  I za zapisnik, mislim da je Silja Pesic bolja opcija od obojce za stil igre koje trenutno igra Zvezda.  Ohi i Pavkov mogu da se 'kolju' oko toga ko ce da bude drugi i treci spic, mada bih ja vise voleo pokretljivijeg i brzeg napadaca od njih dvojce kao alternative Pesicu.

Link to comment
3 minutes ago, Bright Billy said:

Nisam stekao taj utisak. Mislim da ga vise dozivljavaju kao nekog neznanog junak koji ce da napravi cudo ili da pogine. Naravno da je to klasican placebo efekat al iskreno, da u 70om minutu menjam spica uvek bih u igru pre uveo njega nego ohija. Realno gledano, ni jedan ni drugi ti ne garantuju neku ozbiljnu razliku na terenu al ovaj bar za sobom povuce talas nekog iracionalnog optimizma...

 

Skoro sam imao podugacku forumsku pauzu od mesec dana unutar koje je spadala i prva utakmica protiv Pjunika, citao sam razne stvari i razne komentare po raznim portalima o utakmici pa sam promenio misljenje o ovome, koje je ranije bilo identicno tvome. A "novinari" ga pumpaju za sve pare, pogledaj samo koliko puta su ponovili u poslednje vreme da je do sada dao neverovatnih sest golova. Niko, naravno, da pomene da je od tih sest golova cetiri dao na praznu mrezu, ovaj jedan u revansu glavom sa dva metra i jedan (priznajem) pravi centarforovski protiv Kolubare na centarsut Stankovica. Da i ne pominjem da se svi prave ludi na jos dva promasaja lopte na pet metara od gola, takodje na praznu mrezu.

 

Medjutim, nemam ja problem s tim, mnogi veliki napadaci su napravili velika imena sutevima u praznu mrezu jer su imali zicu da se uvek nadju tamo gde treba, ono sa cim imam problem je sto nam u dva vazna segmenta (visok presing i prenos lopte u poslednjoj trecini) puca igra jer je Pavkov em uzasno spor, em su mu spore reakcije. Jedina korisna stvar koju je uradio od pocetka sezone, pored tog gola Kolubari, je lopta za Bukarija protiv Radnika za sesti gol. A i to je bacio u bunar, samo je svezi Bukari protiv umorne odbrane Radnika jednostavno pregazio sve pred sobom.

 

Poenta je da je sve ovo pocelo sa statusom Ohija a njegov status je takav kakav je ne zbog njegovih kvaliteta vec zbog iluzije da nama Pavkov nesto bitno donosi u igri. Ohi dok je igrao sa najjacim timom davao je golove, sad igra u garbage periodima utakmice sa rezervnom postavom i igracima nezainteresovanim da trce jer smo obicno do tada vec nabili protivnika. Niko nije napravio sebi statistiku igrajuci te minute. Isto se desava sa Motikom koji je duplo bolji i stostruko perspektivniji igrac od Mustafe. On i Stankovic su bili ubedljivo najbolji igraci u onom fijasku na EP za mlade ali dok Stankovic jos ponesto i igra Motika nije video teren jos otkad se vratio sa tog prvenstva. Da se razumemo, to su trenerske iluzije a ne iluzije sa tribine ali je na sportskoj javnosti da te iluzije sagledava i tretira kriticki a ne da im ide niz dlaku. Navijaci imaju pravo na iracionalnosti, treneri nemaju.

  • +1 1
Link to comment

Red je da se pomene da je preminuo Kira Dojcinovski, Zvezdin centarhalf iz cuvenog Miljanicevog tima iz 1966. U Zvezdu je dosao iz Vardara, igrao do 1968. kada odlazi u Francusku.  Igrao je i u reprezentaciji, mada sporadicno jer je tadasnja half-linija, Pavlovic, Paunovic, Holcer, bila zacementirana.  Neka pociva u miru.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, John Coltrane said:

 

Da li trener misli ili uprava želi da uvalja Pavkova pa ga forsira po svaku cenu?

 

 

 

Na zalost, Stankovic zaista misli da je Pavkov korisniji ako ne i bolji igrac. Ima malo i do toga da, kao sto sam vec napisao, Ohi moze da postigne bolju cenu jer niko nije toliko glup da ne vidi koliki je Pavkov balvan. Nama 750.000 za Pavkova ne znaci onoliko koliko nam znaci 2 miliona za Ohija jer je procena da ni jedan ni drugi nisu dobro resenje za spica a ovako dobijamo vise para.

 

Mogu oni da forsiraju Pavkova koliko god hoce, on ima cenu koju ima u skladu sa kvalitetom koji poseduje. Igraci se vise ne prodaju putem izloga, skauting izvestaji o igracima koji su potencijalne kupovine su obimni i detaljni i svi uglavnom znaju sta kupuju. Eventualno moze da se zajebe neki Kinez ili Arapin ali evropsko trziste je odavno mnogo ozbiljnije od strategije "guraj ga da ga prodamo". Pavkov nije prebacio milion dolara (i to u Kini) ni u vreme kad je krckao slavu zbog dva gola Liverpulu, male su sanse da ce zabosti milion i po, koliko trazimo za njega, zbog golova Pjuniku i Radniku iz Surdulice. Mislim, sve je moguce ali ponesto nije realno.

Link to comment

Vrlo je jednostavno, panj Pavkov bar ima taj asset da moze da trpi i "da" batine i nekom Sekulovicu i Van Dajku, Ohi nema bukvalno nijedan na visokom nivou.

Norveski Kaludjerovic.

Edited by VoodooDerina
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, VoodooDerina said:

Vrlo je jednostavno, panj Pavkov bar ima taj asset da moze da trip i "da" batine i Sekulovicu i Van Dajku, Ohi nema bukvalno nijedan na visokom nivou.

Norveski Kaludjerovic.

 

Da, ovo je jedna od tipicnih zabluda kad je Pavkov u pitanju. Realnost je da je on veoma slab u duelu, sto najcesce kompenzuje tako sto faulira igraca u "pokusajima" da osvoji loptu, uvek trapavo a ponekad prilicno ruzno i bezobrazno. Jedina prednost Pavkova je visina kojom povremeno uspe da preusmeri dugacku loptu a ni to ne radi onoliko dobro i cesto koliko bi po gabaritima trebalo. Onaj Juricic koji je za glavu nizi od njega vise je takvih lopti osvojio pored Dragovica i Milunovica nego Pavkov protiv stopera Pjunika.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Кад сам био клинац, скандирало се Жарку Ђуровићу, у тренутку када је у тиму био Пикси... 

Skandiralo se i Piksiju, a Žare je bio izuzetno zahvalan igrac koji je znao lopte, znao dati pas, predriblati, zabiti gol, a pri svemu tome je trcao kao navijen, zato su ga i navijaci voljeli. Ja sam ga prvi izuzetno gotivio.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Кад сам био клинац, скандирало се Жарку Ђуровићу, у тренутку када је у тиму био Пикси... 

 

Zare je u timu koji ga je nadmasivao kvalitetom trcao i borio se kao mahnit, Pavkov nas uglavnom cascava svojim prisustvom na terenu. On mucenik ponekad i hoce ali ne moze, ima jedno deset kilograma sala viska a ionako je velik i tezak.

Link to comment

Ohi ima jednu jedinu prednost i dobru karakteristiku za centarfora, sto je znao svako ko ga je gledao u Norveskoj, a to je dobra anticipacija i koriscenje prostora izmedju protivnickih stopera. Jedno 80% golova u Norveskoj je dao na presretanje dubinskih okomitih i dijagonalnih lopti, ostalih 20% otpada na ovo sto je i u Zvezdi davao, na otpatke i nicije lopte. Zasto u Zvezdi nema takvih lopti za njega pre svega treba pitati Kataija i Ivanica koji dokazano umeju da podvale takve lopte ali im je to otprilike neka treca ili cetvrta opcija u zavrsnici.

Link to comment
2 minutes ago, Bright Billy said:

Jbg, ako pavkov nije dobar u vazdusnim duelima sta onda reci za ohija koji ne ume da proceni ni gde ce lopta da padne a kamoli da se izbori za nju...

 

Isto sto i za Kangu, Bena, Ivanica ili Bukarija. Ohi nema konstituciju za targetman-a, niti naviku da tako igra, niti ima potrebe da tako igramo pored ovakvog veznog reda. Sustina je da Pavkov ima konstituciju za takvog igraca, da se na njega tako igra godinama, ali je koristi prosecno do slabo. Pri cemu ja nisam pominjao vazdusne duele vec duele uopste kad treba da se primi, sacuva i odlozi dugacka lopta. Pesic je za dve-tri utakmice vise takvih lopti sacuvao i prosledio nego Pavkov za celu svoju karijeru u Zvezdi. A to bi trebalo da mu bude jedna od par prednosti. Znas kad bi Pavkov umeo da ostavi onakvu loptu kakvu je Pesic ostavio Ivanicu protiv Radnickog (prvi gol)? Verovatno bi slomio nogu pokusavajuci da ono izvede.

Link to comment

Ma jasno je meni da je rec o dva razlicita tipa napadaca od kojih svako ima svoje kvalitete i mane, kao sto je ocigledno da je pesic klasa iznad. U tom kontekstu ne bi bila drama da obojica sutra odu. Mene samo smara da posle prvih 6 utakmica u sezoni, na kojima smo u proseku postizali po cela 4 gola, citam ovde zalopojke o diskriminisanoj gol masini na klupi i totalnoj volini koja mu neopravdano uzima minute. Jbg, nije bas tako...

  • +1 2
Link to comment

Stankovic ima rezon koji mozda ne prija nasem budzetu ali donosi takmicarske rezultate. Covek je u fazinu dovedite mi po 2-3 dobra igraca na svaku poziciju pa nek se oni kolju za mesto u starnih 11. To kod profesionalnih sportista ocigledno pali i ekipa napreduje. Desava se s vremena na vreme da  se neko kurcobeca il da se smori al taj je za njega cao. Takvi il koriguju pristup obavezama pa se vrate u rotaciju za par meseci il mogu da se pakuju. Tako je verovatno ohi za 6 meseci sa prvog spica zglajznuo na trecu opciju a tamo neki mustafa od igraca na pozajmici do prve izmene na desnom krilu...

Edited by Bright Billy
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Skoro sam imao podugacku forumsku pauzu od mesec dana unutar koje je spadala i prva utakmica protiv Pjunika, citao sam razne stvari i razne komentare po raznim portalima o utakmici pa sam promenio misljenje o ovome, koje je ranije bilo identicno tvome. A "novinari" ga pumpaju za sve pare, pogledaj samo koliko puta su ponovili u poslednje vreme da je do sada dao neverovatnih sest golova. Niko, naravno, da pomene da je od tih sest golova cetiri dao na praznu mrezu, ovaj jedan u revansu glavom sa dva metra i jedan (priznajem) pravi centarforovski protiv Kolubare na centarsut Stankovica. Da i ne pominjem da se svi prave ludi na jos dva promasaja lopte na pet metara od gola, takodje na praznu mrezu.

 

Medjutim, nemam ja problem s tim, mnogi veliki napadaci su napravili velika imena sutevima u praznu mrezu jer su imali zicu da se uvek nadju tamo gde treba, ono sa cim imam problem je sto nam u dva vazna segmenta (visok presing i prenos lopte u poslednjoj trecini) puca igra jer je Pavkov em uzasno spor, em su mu spore reakcije. Jedina korisna stvar koju je uradio od pocetka sezone, pored tog gola Kolubari, je lopta za Bukarija protiv Radnika za sesti gol. A i to je bacio u bunar, samo je svezi Bukari protiv umorne odbrane Radnika jednostavno pregazio sve pred sobom.

 

Poenta je da je sve ovo pocelo sa statusom Ohija a njegov status je takav kakav je ne zbog njegovih kvaliteta vec zbog iluzije da nama Pavkov nesto bitno donosi u igri. Ohi dok je igrao sa najjacim timom davao je golove, sad igra u garbage periodima utakmice sa rezervnom postavom i igracima nezainteresovanim da trce jer smo obicno do tada vec nabili protivnika. Niko nije napravio sebi statistiku igrajuci te minute. Isto se desava sa Motikom koji je duplo bolji i stostruko perspektivniji igrac od Mustafe. On i Stankovic su bili ubedljivo najbolji igraci u onom fijasku na EP za mlade ali dok Stankovic jos ponesto i igra Motika nije video teren jos otkad se vratio sa tog prvenstva. Da se razumemo, to su trenerske iluzije a ne iluzije sa tribine ali je na sportskoj javnosti da te iluzije sagledava i tretira kriticki a ne da im ide niz dlaku. Navijaci imaju pravo na iracionalnosti, treneri nemaju.

Dupli pas sa Kataijem u Lucanima za pobedonosni gol  Mitrovica.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...