Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

1 hour ago, Patty Lee said:

Dakle opcije su sledeće:

 

1. Dvorište u Svetogorskoj 

2. Komanda na Autokomandi (da, znam)

3. Mokum na sedmom spratu hotela Amsterdam na Zelenom Vencu (ngl ambijent deluje zabrinjavajuće, ali blizu je garaža na Obilićevom pa ne mogu još da ih isključim)

4. Botako (nebitno koji)

5. Savski Venac na Savskom vencu

 

Lunch za manju grupu ljudi, 5-7 max.

Šta bi od ovoga odabrali?
Gde je najbolja hrana? Cenovno su svi tu negde.

 

dvorište, bez dileme.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

dvorište je super pod uslovom da se ne ložite da je to grčki restoran. nijedno mesto na planeti koje u petom redu menija napiše da je fava ''namaz od dve vrste sočiva'' ne zaslužuje da nosi pridev grčki. sve ostalo može da prođe u nedostatku boljeg i ako se vidi kao nastavak turističkog iskustva sa letovanja. i da, treba rezervisati na vreme plus servis ume da bude baš očajan ali to je generalno stanje stvari u beogradu.

 

savski venac je odlična domaća kafana, naslednik načina na koji se jelo i pilo nekoliko decenija unazad. bulletproof meni gotovih jela. minus su veliki gabariti kafane koji više odgovaraju za slavlja nego za normalnu kafanu.

 

ostatak liste je toliko dubiozan da me navodi na pomisao da je ovo bio rezultat neke grupe psiho seanse, šta znam.

Edited by Eleniko
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

 

ostatak liste je toliko dubiozan da me navodi na pomisao da je ovo bio rezultat neke grupe psiho seanse, šta znam.

Pa na kraju je tako ispalo, sprovela sam anketu sa pitanjem gde bi najradije išli (pošto je meni svejedno), i surprise surprise, svi su birali mesto koje im je na 5 min. peške od kuće. :eyebrow:

  • Haha 1
Link to comment
On 7. 2. 2024. at 21:50, msv said:

 

Tata Mata?

 

On 7. 2. 2024. at 22:01, banatjanin said:

 

Tata Mata vrlo dobar izbor. Pritom, osetno jeftiniji od Gušti mora. To je sollidna mediteranska, najviše jadranska tradicija. Bude često odličnih komada ribe.

 

Od ostalih, Marinada je za zaobići u širokom luku, a Sent Andrea šarena, nekad pristojno, nekad baš loše. Kod Hrvoja i Srbe odavno nisam bio, otkad je Hrvoje napustio.

Ipak, najbolji riblji meni u gradu ima Langouste (imaju čisto riblji tasting meni, na njemu sva jela sa svežom divljom ribom). Nije jeftino, ali daju mnogo u svakom smislu.


bio u tata mati na savi, što bi mi mladi rekli topčina

 

nije bilo paškog sira, pa smo se zadovoljili tanjirom sira i uljem od tartufa za umakanje. orada je bila spektakularna, šteta što je san pjer imao skoro dve kile, što nam je bilo too much. možda i najbolje restoransko grilovano povrće koje sam jeo


bikicki s/o, prvi put pio belo vino boje slame, me like

 

slatkiši na nivou

 

4.83/5

 

 

 

hvala na preporuci i ideji

:)

  • +1 4
Link to comment

Sabacki slatinac mi je i dalje jedna od omiljenih kafana

 

Pola porcije pihtija, pola porcije kavurme, cela porcija pilece dzige u slanini, tarator i dve porcije ljutih pecenih, lepinja i kisela  2000 din

 

Uneredio sam se

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...