Jump to content
IGNORED

Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati


Mil@n

Recommended Posts

1 hour ago, Tsai said:

 

I onda se pojavio samo na Vimbldonu a OI preskocio :lolol:

 

Naravno, realno daleko veće šanse je imao u Tokiju (manje setova, brža podloga, umorniji protivnici), ali na Vimbldonu će se pojaviti i na štakama pre nego na OI

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

motivacija je drugo. ali nema trika da se fizička forma tempira tako da budeš na vrhuncu krajem januara, pa krajem maja, pa opet u julu, pa onda i u septembru. to ne funckioniše tako. pa još da između ta 4 peaka imaš i 9 perioda kad si u dobroj formi za masterse.

 

 

Obični mi ne znamo kako to funkcioniše.

U tempiranju forme, (projektujem) verovatno su bitni ciklusi treninga i ishrane, mislim, mogu samo da nagađam.

 

Nisam primetio da je neko otkucao da se forma tempira za master turnire.

 

Za slemove se forma obavezno tempira, čak iako je igrač na vrhuncu svojih fizičkih sposobnosti (digra stalno dobro, kao RF od 2003-2008, ili NĐ od 2011- polovine 2016).

Recimo Rafa, on od početka svoje karijere tempira formu za RG, a ostalo šta ubode; to tempiranje forme je dalo rezultate (13 slemova).

NĐ oduvek, a naročito od 2018, tempira formu za AO i jun-jul mesec, u avgustu je već u autu.

Vavrinka je primer igrača koji je mogao motivaciju/formu da istempira za slemove (ima mnogo bolje rezultate na njima nego na ostalim turnirima).

 

Ne može se porediti nijedan kolektivni sport sa tenisom, nema zamene, nema trenera.

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Ma kako da ne. Gomila tenisera u olimpijskim godinama pikiraju OI kao glavni cilj. Agasi je govorio o tome pre nego što je osvojio u Atlanti onoliko. Ili npr:

 

https://www.reuters.com/article/uk-tennis-women-japan-dementieva/dementieva-would-not-trade-gold-for-slams-idUKT2199220080916

 

Al da je fucking masters kojih ima 10 godišnje bitniji je totalni WTF

Za Ruse je tako. Objasnili su i zasto. U Rusiji niko ne zna za slemove a zna za Olimpijadu,

Link to comment
  • Redoran changed the title to Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati

Forumašica koja je pokrenula ovaj topic i čije smo postove mnogi sa užitkom čitali se ne bi složila sa mnom, ali u toj stvari me niko ne može razuveriti.

Elem, ako Nadal nekim slučajem bude na kraju ove trke lik sa najviše slemova, to će biti velika nepravda i nelogičnost ili splet svakojakih okolnosti i ko zna čega.

I to ne kažem zbog toga što je Nadal "španski Ciga", "zidar sa Majorke", dupeizvlakač ili uvlakač, šta već :lolol:, već samo i samo zato što mislim da su Novak i Rođa bolji teniseri od njega.

I ništa me neće ubediti u suprotno.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

Forumašica koja je pokrenula ovaj topic i čije smo postove mnogi sa užitkom čitali se ne bi složila sa mnom, ali u toj stvari me niko ne može razuveriti.

Elem, ako Nadal nekim slučajem bude na kraju ove trke lik sa najviše slemova, to će biti velika nepravda i nelogičnost ili splet svakojakih okolnosti i ko zna čega.

I to ne kažem zbog toga što je Nadal "španski Ciga", "zidar sa Majorke", dupeizvlakač ili uvlakač, šta već :lolol:, već samo i samo zato što mislim da su Novak i Rođa bolji teniseri od njega.

I ništa me neće ubediti u suprotno.

 

Kako stoji Nadal u medjusobnim duelima sa Novakom i Rogerom?

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Pa onda sa vise osvojenih GS bio bi najbolji..

 

najveca rupa su mu nedelje na broju 1, tu debelo zaostaje. i fed i djok imaju po 100+ nedelja vise

i to sto nema nijedan zavrsni turnir, fed 6, djok 5

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Kako stoji Nadal u medjusobnim duelima sa Novakom i Rogerom?

Sa Novakom je u minusu, sa Rođom u plusu 

Ali to nije baš tako jednostavno kao što izgleda.

Rafa je dugo bio broj 2 a Rođa broj 1 i na suprotnim stranama žreba,  pa se često nisu ni sastajali na betonu recimo jer Rafa ne bi ni dogurao do finala. Na šljaci bi ga derao, naravno, i posle i na betonu, kad je celu strategiju igre razvio "kako bušiti Rođu na bekhendu". A i godine su posle išle u nadalovu korist.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...