Jump to content
IGNORED

Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati


Mil@n

Recommended Posts

16 minutes ago, Tsai said:

 

pa to ti je zato sto je trenutno slem trka na 20-20-20 i nece se ponoviti za nasih zivota, ni u kom sportu, da evo skoro 15 godina ova trojica jure jedan drugoga, sustize i prestizu. zato je i hajp veliki. kada se zavrsi trka, smanjice se i hajp. ali ako ne volis tenis, ne mozes da razumes kolko je zanimljivo pratiti ovo sto se dogadja

Na zalost nismo imali nijedno prestizanje do sada.

Link to comment
16 minutes ago, Time Crisis said:

 

ATP boduje slamove sa 2000, WTF sa 1500, Masterse sa 1000 i OI sa 0 bodova, nekad su bile 750, ali sad je to ukinuto. To ti je sasvim dovoljan indikator

to je indikator da glavonje u tenisu ne žele baš da daju previše važnosti nečemu od čega nemaju zaradu

plus svi ti turniri se boduju iz godine u godinu i braniš bodove od prethodne godine, a OI su svake 4 godine i onda se to ne uklapa u ceo taj sistem.

ne znam baš koliko je uobičajeno da Đoković plače kao mala bebe kad ispadne iz mastersa ili slema. kao što je plakao kad je ispao od Argentinca u Riju 2016

možda je Đoković u te 4 godine na slemovima ispadao samo od Federera, Nadala i jednom od Safina, a u Riju ga lagano oprao najgori #3 u istoriji, ali meni baš i nije delovalo da njega to nije dotaklo i da mu je sve to bilo nebitno.

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

to je indikator da glavonje u tenisu ne žele baš da daju previše važnosti nečemu od čega nemaju zaradu

plus svi ti turniri se boduju iz godine u godinu i braniš bodove od prethodne godine, a OI su svake 4 godine i onda se to ne uklapa u ceo taj sistem.

ne znam baš koliko je uobičajeno da Đoković plače kao mala bebe kad ispadne iz mastersa ili slema. kao što je plakao kad je ispao od Argentinca u Riju 2016

možda je Đoković u te 4 godine na slemovima ispadao samo od Federera, Nadala i jednom od Safina, a u Riju ga lagano oprao najgori #3 u istoriji, ali meni baš i nije delovalo da njega to nije dotaklo i da mu je sve to bilo nebitno.

 

Da mu je baš toliko važno preskočio bi VImbldon pa bi se spremao samo za OI, umesto što se spremao na Tipsarevićevoj akademiji. Uzgred Del Potro je osvajač slema i ni blizu najgori #3 u istoriji (vidi pod Ljubičić i slično), a samo povrede su ga sprečile da napravi još bolje rezultat. Možda i ti da se malo informišeš prvo :fantom:

  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, Meazza said:

Vimbldon je grend slem, omiljeni hoce da kaze da su OI mnogo vaznije od mastersa, ne i da su vaznije od GS.

 

Zavisi od samog igrača, Lajović i Krajinović su za vreme OI igrali Umag, toliko im je bilo bitno

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Zavisi od samog igrača, Lajović i Krajinović su za vreme OI igrali Umag, toliko im je bilo bitno

 

OK, za najbolje igrace i publiku, sta je vaznije, OI ili masters?

Link to comment
10 minutes ago, Meazza said:

 

Iznenadjen sam time, ali ako je to zaista tacno onda stvarno nije bitno sto nisu stavili OI u onu tabelu.

 

OI za tenisere imaju simbolican (emocionalni, patriotski, tako te stvari) znacaj, sto znaci da od tenisera do tenisera zavisi koliko su im bitne. Vecini top igraca nisu bitne jer su u pitanju uglavnom globtroteri sa velikim navijackim populacijama svuda na svetu i realno im ne znaci previse nacionalni znacaj njihovih potencijalnih titula. Novaku Olimpijada licno znaci, ne zato sto ona nesto predstavlja u teniskom svetu vec zato sto mu prosto znaci uloga nacionalnog heroja koji ne radi samo za sebe vec i za druge. Njemu je i osvajanje Dejvis kupa jedan od najvaznijih uspeha u karijeri, bar tako izjavljuje.

 

Nije tenis jedini sport koji druge uspehe vrednuje vise od olimpijskih, ne znam cemu uopste ta rasprava. Fudbal, americki fudbal, bejzbol, kriket, NBA, NHL,... u svim tim sportovima najvecim uspehom se smatra ono sto se postize unutar samog tog sporta i njegovih takmicenja, docim je olimpijska medalja sekundarna. U svakom slucaju, medalje na OI nisu skoro nikakav kriterijum u raspravi o karijernim uspesima tenisera.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Meazza said:

Vimbldon je grend slem, omiljeni hoce da kaze da su OI mnogo vaznije od mastersa, ne i da su vaznije od GS.

 

ma ja nemam pojma koliko je dobar bio Ljubičić a koliko Del Potro. samo karikiram taj argument kako su Federeru OI nebitne, pa tamo ispada od nekih levaka, a na GS grize na max i onda ga izbace samo najbolji protivnici.

i u raspravu sam se uključio samo da osporim tu tezu da su im OI nebitne i da im je tamo samo neko levi turnir. ne da pokušam da odredim kako se tačno kotira u odnosu na Vimbldon, a koliko u odnosu na Nati.

Na OI grizu svi koliko mogu. I tu rasprava počinje i završava.

Nadal se prijavi za sve moguće konkurencije, igra i solo i duos i mix, pa dođe u 1/4 finale u sva tri turnira, termini utakmica mu se počnu preklapati pa mora da odustaje od mixa. Đoković plače kao malo dete kad ispadne u prvom kolu.

Argument o tempiranju forme je nebuloza. Voleo bih da vidim kako izgleda to tempiranje forme za 4 glavna peaka u toku godine, a onda još 9 malo manjih lokalnih peakova za masterse. Takva tempiranja forme ne postoje ni u video igricama. :D

a ti argumenti Lajović i Krajinović nisu hteli igrati su mi tek prejaki. :D Nije ni Jokić igrao na OI, ali koga boli uvo. "Srbi ne sede, ali se porađaju" a značaj tog košarkaškg turnira se ne menja ni za promil zbog Jokićevih odluka.

Durant dođe svaki put i ne mrzi ga sve to, iako ima više osvojenih zlata nego pola država na planeti. Čova je svestan koliko su OI velik i bitan događaj. Da li njemu lično bitnije da osvoji NBA titulu? Pa verovatno jeste, u NBA finalu igra protiv Lebrona a OI finale protiv Batuma i De Coloa, ali je itekako svestan i da OI finale ima mnogo veću gledanost nego NBA finale.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...