Jump to content
IGNORED

Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati


Mil@n

Recommended Posts

Dakle, dobili smo jednog novog, ali ovaj put prilicno definisanijeg GOAT-a, a ovde se, na AO temi jos uvek mlati o navodnom falsifikatu (navodnom jer jednostavno nije zvanicno dokazano da je falsifikat) jednog od pretendenata na ovu titulu :vesala:.

A niko ni rec da prozbori o tome kako je nas pretendent na GOAT-stvo psihicki pukao kad je bio nadomak cilja, protiv istog ovog protivnika i kako je spanski muljator jos jednom pokazao da se nikada ali nikada ne predaje.

Za mene je, dok ovaj nas ne dokaze suprotno, trenutno najbolji igrac Rafael Nadal, a Novak nek nadje nacin da me ubedi u suprotno. Jbg, brojevi su brojevi, a ide i RG.

Edited by Drako
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

Nadal za mene nikada neće biti goat.

 

Svakom ce njegov favorit biti goat. Djokovicu zapadnjaci ne bi priznali da je najveci ni da osvoji 30 slemova. 

Edited by Meazza
Link to comment
6 minutes ago, Drako said:

Dakle, dobili smo jednog novog, ali ovaj put prilicno definisanijeg GOAT-a, a ovde se, na AO temi jos uvek mlati o navodnom falsifikatu (navodnom jer jednostavno nije zvanicno dokazano da je falsifikat) jednog od pretendenata na ovu titulu :vesala:.

A niko ni rec da prozbori o tome kako je nas pretendent na GOAT-stvo psihicki pukao kad je bio nadomak cilja, protiv istog ovog protivnika i kako je spanski muljator jos jednom pokazao da se nikada ali nikada ne predaje.

Za mene je, dok ovaj nas ne dokaze suprotno, trenutno najbolji igrac Rafael Nadal, a Novak nek nadje nacin da me ubedi u suprotno. Jbg, brojevi su brojevi, a ide i RG.

 

Imamo i GOAT temu pa ćemo tamo malo da divanimo. Ne o sertifikatima nego o Rafi.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Drako said:

Dakle, dobili smo jednog novog, ali ovaj put prilicno definisanijeg GOAT-a, a ovde se, na AO temi jos uvek mlati o navodnom falsifikatu (navodnom jer jednostavno nije zvanicno dokazano da je falsifikat) jednog od pretendenata na ovu titulu :vesala:.

A niko ni rec da prozbori o tome kako je nad pretendent na GOAT-stvo psihicki pukao kad je bio nadomak cilja, protiv istog ovog protivnika i kako je spanski muljator jos jednom pokazao da se nikada ali nikada ne predaje.

Za mene je, dok ovaj nas ne dokaze suprotno, trenutno najbolji igrac Rafael Nadal, a Novak nek nadje nacin da me ubedi u suprotno. Jbg, brojevi su brojevi, a ide i RG.

 

Istina, isti protivnik ali opet i mnogo drugačiji.

Medved je protiv Novaka tada delovao kao ajkula.

Namirisao krv i kidisao.

Slično se ponašao i sad u prva 2 seta.

Šta mu se dođavola desilo u glavi da odjednom stane, ostaće misterija.

Pritisak?

Strah od uspeha?

Mislim, jeste Rafa uporan do besvesti i ne bataljuje nikada, ali ovaj kao da je otišao a na teren izašao neko drugi.

Možda je i bio nestrpljiv pa želeo da požuri i dograbi titulu što pre, a nije računao na ovog ludaka prekoputa, protiv koga poen treba da gradiš večnost, a ne set.

I vratio se čovek posle 0-2.

Jebo ga tvrdoglavog -.-

 

Link to comment
13 hours ago, Zli Gli said:

 

 

Mislim da je, paradoksalno ili ne, upravo to sto bas Nadal ima najvise GS pokazalo da je apsurdno koristiti samo i jedino taj kriterijum u GOAT trci. Meni je tesko zamisliti da ce narocito mnogo ljudi da ga smatra najvecim svih vremena (a po nekim komentarima vec vidim da bih mogao biti u pravu), tako da ce i ta diskusija o GOAT-u postati dublja i smislenija. 

 

  • +1 2
Link to comment
 
Mislim da je, paradoksalno ili ne, upravo to sto bas Nadal ima najvise GS pokazalo da je apsurdno koristiti samo i jedino taj kriterijum u GOAT trci. Meni je tesko zamisliti da ce narocito mnogo ljudi da ga smatra najvecim svih vremena (a po nekim komentarima vec vidim da bih mogao biti u pravu), tako da ce i ta diskusija o GOAT-u postati dublja i smislenija. 
Samo Federer bi mogao da se hvata za broj GS titula kao glavni faktor jer, osim sto je postao sinonim za tenis i na tome kapa dole, nema nikako brojke na svojoj strani. Nadal ima tu sljaku i u ostalom je tu negde ali ako bi zavrsio sa jednim vise ne bi bilo dovoljno, mora da se odvoji bar 3-4 pa da mu se prizna status zbog toga. Djokovica jebuckaju te OI mada realno i nije nesto bitno ali znacilo bi, a opet ima najbolji H2H i najraznovrsniji je igrac definitivno. Jebeno skroz.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Rafina pobeda na AO 2022 je definitivan kraj, die Ende, bilo kakvog, racionalnog, smislenog ubacivanja R. Federera u debatu (aj da se ograničim) o mogućem undisputed Open era teniskom GOATu. (Borga takođe isključujem zbog toga što nikad nije pobedio na USO. Da jeste, povratna karta do Australije je bila spremna (otiš'o bi garant nakon pobede na turniru u Njujorku). Channel slamovi nisu dovoljni. Konkurencija je postojala (Mekinro).)

 

Takođe, retroaktivno, u zadnjih 12 godina + januar 2022, može se otkucati da smo gledali obračun Nadala i NĐa.

Od 2010, njih dvojica su uzeli 15+19=34/48 održanih slemova (Rođa 5, Mari i Vavrinka po 3, Čilić i Tim i Medvedev po 1).
71%
Od 2010, njih dvojica imaju 163+358=521/609 nedelja na prvom mestu (Rođa 47, Mari 41).
85%

  • +1 2
Link to comment

Evo i Becker potvrdjuje sta je najvaznije za odredjivanje ko je najbolji

 

Quote

“It was a day made for tennis history,” Becker told Eurosport.

 

“We didn’t have Nadal at the top of our list a fortnight ago. He was fit, won the preparation tournament in Melbourne.

 

“Before that, Nadal was injured for half a year. Now we are wiser and Rafa has broken the record of Federer and Djokovic.

 

“You make a mistake if you still call Rafa the clay court king. He has won on every surface and every Grand Slam tournament at least twice.

 

“He is the most successful player of all time, we can say that loud and clear.”

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...