Jump to content
IGNORED

Teniski GOAT, značaj OI i kako sve to izračunati


Mil@n

Recommended Posts

Od kad je Novak prestigao Federera po broju nedelja na prvom mestu ATP liste mediji su automatski poceli da ubacuju u pricu i zenske rekorde tako da Novak jos uvek nije najbolji svih vremena, ispred njega je Stefi Graf sa 377 nedelja. 

Ne znam kako se jos nisu setili da Alkaraz nije najmladji Year No1 nego Martina Hingis koja je sa 17 godina to ostvarila, kao i da rekord po broju osvojenih titula na zavrsnom ne drze Fed i Novak nego Graf sa 8 komada :wicked:

  • +1 2
Link to comment

i u ovoj deceniji (2021-30) Novak prvi stize do dvocifrenog broja titula

 

10  Djokovic (4 GS)

8  Ruud

6  Nadal (2 GS)

6  Medvedev (1 GS)

6  Alcaraz (1 GS)

6  Zverev

5  Rublev

5  Sinner

....

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Otkad pratim tenis, GOAT je bio onaj sa najvise slemova. Tako je Sampras krunisan pa posle njega Rodjo.

 

Kad su izjednaceni, gledaju se ostale stvari.

 

To sto su ova tri nakrcala tolike slemove ne sme zavarati i dovesti do toga da se zaboravi koliki je uspeh osvajanje svakog slema.

 

Dakle, Rafo je trenutno GOAT, na Djokovicu je da otplese poslednji ples i promeni to.

 

U prednosti je ogromnoj jer ga ne mora preticati, dovoljno da bude nereseno.

  • +1 1
Link to comment

Za Samprasa je važan argument bio i broj nedelja na prvom mestu a taj broj nedelja kao da je postao manje bitan otkad je Novak napravio golemi jaz u odnosu na ostale. Jasno je da da je u hrpi brojeva hvatanje za jedan ili dva detalja proizvoljno zato meni ona ultimativna statistika ima najviše smisla.

Link to comment

Dok Novak nije presisao Feda u broju nedelja niko nije pominjao da Serena, Martina i Stefi imaju vise nedelja, a Serena, Stefi i Mararet Court vise slemova od njega. Sad se u svaku pricu ubacuju i zenski rekordi sto se ne radi ni u jednom sportu, mozda gresim, ispravite me.

Nervira me i to sto Lejverov GS vredi vise od Novakovih 4 u nizu jer nisu 

u istoj kalendarskoj godini. 

  • +1 4
Link to comment
15 hours ago, Hele said:

Otkad pratim tenis, GOAT je bio onaj sa najvise slemova. Tako je Sampras krunisan pa posle njega Rodjo.

 

 

Onda kratko pratiš tenis. Pre Samprasa nije uopšte toliko bio bitan broj slemova, štaviše teniseri u prošlosti su često preskakali AO

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Time Crisis said:

 

Onda kratko pratiš tenis. Pre Samprasa nije uopšte toliko bio bitan broj slemova, štaviše teniseri u prošlosti su često preskakali AO

Ne pratim pre Samprasa, priznajem, kriv sam, nemam 90 godina 🤣

Link to comment
1 hour ago, Hele said:

Ne pratim pre Samprasa, priznajem, kriv sam, nemam 90 godina 🤣

 

Nemam ni ja 90 godina, ali mogu da pročitam kako je bilo, postoji internet i tako to. :D Ukupan broj slemova je pre Samprasa bio relativno malo bitan u poređenju s poslednjih 20-ak godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...