Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

2 hours ago, napadaj said:

Moja drugarica je završila Filološki fakultet pre desetak godina, a u poslednjih nekoliko je postala jako aktivna politički i sad je savetnica jednog ministra u oblasti koja nema veze sa njenom strukom. Nedavno mi je poslala izmene zakona na kojim je radila zajedno sa sekretarkom u tom ministarstvu i ja sam ostao zgranut kad mi je rekla da su to njih dve sastavile zajedno za jedno veče, pa da bi bilo dobro da ja bacim malo pogled i unesem sugestije, ako ih imam.

 

Naravno da ništa nije valjalo i da sam napisao gomilu komentara. Pritom, nikada se nisam bavio pisanjem zakona i drugih propisa, niti bih smeo da tako nešto preuzmem na sebe bez prethodnog učenja nomotehnike i rada sa zakonodavnim odborom Narodne skupštine.

 

Ti ljudi ne shvataju ozbiljnost svojih poslova, imaju neograničeno samopouzdanje i sve što ih zanima jesu materijalna korist i zvanja.

 

Otud selektor Krstajić, direktor Grčić i ministar Vulin.


Najvece zlo modernog™ covecanstva. 

Pricao mi cimer davno, sedi u busu i slusa dvojicu fudbalskih sudija kako opanjkavaju treceg.

'Oooon zna da je bio ofsajd, ooon zna da je bio penal, zna avion da tera!'

Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

Moja drugarica je završila Filološki fakultet pre desetak godina, a u poslednjih nekoliko je postala jako aktivna politički i sad je savetnica jednog ministra u oblasti koja nema veze sa njenom strukom. Nedavno mi je poslala izmene zakona na kojim je radila zajedno sa sekretarkom u tom ministarstvu i ja sam ostao zgranut kad mi je rekla da su to njih dve sastavile zajedno za jedno veče, pa da bi bilo dobro da ja bacim malo pogled i unesem sugestije, ako ih imam.

 

Naravno da ništa nije valjalo i da sam napisao gomilu komentara. Pritom, nikada se nisam bavio pisanjem zakona i drugih propisa, niti bih smeo da tako nešto preuzmem na sebe bez prethodnog učenja nomotehnike i rada sa zakonodavnim odborom Narodne skupštine.

 

Ti ljudi ne shvataju ozbiljnost svojih poslova, imaju neograničeno samopouzdanje i sve što ih zanima jesu materijalna korist i zvanja.

 

Otud selektor Krstajić, direktor Grčić i ministar Vulin.

Sastavile izmene zakona za jedno veče uz kaficu... :isuse:

 

Ali nisu one najkrivlje i bar su poslale nekome ko zna prava da pogleda...  One su dobile od nekog mamlaza zadatak da to urade do kraja dana, od nekoga ko isto ne zna kako se zakoni pišu, ali je važan da da prekratak rok, da se pokaže svima da je to glupost i lako...

 

Neverovatno gde smo mi stigli...

 

I ond ti neko takav odlučuje o nečemu tebi bitnom... Ili još gore o nečemu bitnom na nivou države... 

Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Ali, daju “random” liku da “proveri i ako ima šta dodati”?! 

Pa nije random,  advokat je... U njihovom umu, to je neko ko zna sve oko prava i toga, pa da im pomogne... One nisu svesne da se čovek recimo bavi skroz drugom granom prava... Jer ni ne znaju da postoje grane prava...

 

Mislim, znas koliko puta sam u životu dobio pitanje, e nešto me zeza winodows, možeš da mi pogledaš?  :isuse:  ljudi čuju da se baviš IT jem i za njih su telefon i kompjuter IT, tako su ovim ćurkama svi advokati neki što znaju sve oko prava...

 

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

Moja drugarica je završila Filološki fakultet pre desetak godina, a u poslednjih nekoliko je postala jako aktivna politički i sad je savetnica jednog ministra u oblasti koja nema veze sa njenom strukom. Nedavno mi je poslala izmene zakona na kojim je radila zajedno sa sekretarkom u tom ministarstvu i ja sam ostao zgranut kad mi je rekla da su to njih dve sastavile zajedno za jedno veče, pa da bi bilo dobro da ja bacim malo pogled i unesem sugestije, ako ih imam.

 

Naravno da ništa nije valjalo i da sam napisao gomilu komentara. Pritom, nikada se nisam bavio pisanjem zakona i drugih propisa, niti bih smeo da tako nešto preuzmem na sebe bez prethodnog učenja nomotehnike i rada sa zakonodavnim odborom Narodne skupštine.

 

Ti ljudi ne shvataju ozbiljnost svojih poslova, imaju neograničeno samopouzdanje i sve što ih zanima jesu materijalna korist i zvanja.

 

Otud selektor Krstajić, direktor Grčić i ministar Vulin.

 

Izmene kog zakona su u pitanju?

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Pa nije random,  advokat je... U njihovom umu, to je neko ko zna sve oko prava i toga, pa da im pomogne... One nisu svesne da se čovek recimo bavi skroz drugom granom prava... Jer ni ne znaju da postoje grane prava...

 

Mislim, znas koliko puta sam u životu dobio pitanje, e nešto me zeza winodows, možeš da mi pogledaš?  :isuse:  ljudi čuju da se baviš IT jem i za njih su telefon i kompjuter IT, tako su ovim ćurkama svi advokati neki što znaju sve oko prava...

 


ma znam. Ista situacija. Samo mene još pitaju i za mobilne. A tek ako zucnem šta tačno radim, tek onda me spopadaju “kako da se sakriju novci od poreza” i slično.

ne kažem da je @napadaj tek neki random lik, ok poznaje ga neko. Ali zamisli bruku u nekoj drugoj državi, em što je zabranjeno svakako.

Link to comment
5 minutes ago, dragance said:


 tek onda me spopadaju “kako da se sakriju novci od poreza” i slično.

 

Ja zato krijem kao zmija noge non-it deo posla... Dodouše, mislim da u mojoj okolini niko ni ne zna tačno šta radim (uključujući i moju ženu :D), i ne trudim se da objašnjavam...

  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, dragance said:

Ja zato uvek kazem "I do some computer shite" :D 

"Petljam nešto sa bazama"... Iako mi je to nekih 30% posla, lakše mi tako nego da se upuštam  u dalja objašnejnja...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Izmene kog zakona su u pitanju?

 

Ne bih u detalje, reći ću samo da su u pitanju izmene kojima se uvode mere o kojima se priča poslednja dva meseca.

Link to comment
10 hours ago, laser lotus said:

Ja sam sa sigurne udaljenosti gledao napore (srećom neuspješne) da se postane direktor EP u Srpskoj i taj lik bi sutra, bez ikakvih ustezanja, prihvatio da bude direktor NASE, samo da ga neko postavi tamo. Mislim da ne bi prihvatio da bude hirurg, ali sve ostalo je fair game.

 

Razlog njihovog angažovanja delim u tri kategorije, neodvojive jedne od druge:

 

1) Keš - to nam je svima jasno;

2) Direktorsko/savetničko/poslaničko mesto i benefiti koji proizilaze iz toga (mogućnost da se uzme još onoga pod 1), prijemi, putovanja, pokloni, šlihtanje okoline...);

3) U svemu najbitnija kategorija - JESAM LI VAM REK'O DA SAM SPOSOBAN?

 

Prva i druga kategorija dolaze kao posledica treće. Vode nas likovi koji su imali dobar uspeh u osnovnoj školi, za mnoge se sumnja kako su završili srednju, trogodišnju.

E, kad takav lik dođe u priliku da bude direktor EPS-a, neće se poput Radiše pitati da li je njegovo znanje u IT industriji dovoljno da se bavi "kompjuterima" u novoj Nuklearnoj centrali, već će taj isti pohitati da zauzme poziciju i sve oko nje.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...