Jump to content
IGNORED

Leo Messi: FCB->PSG & GOAT race


Mindaugas Žukauskas

Recommended Posts

32 minutes ago, Milosh76 said:




 


Ovo za trcanje nije cak ni laz, obicna budalastina koja veze nema sa realnoscu.
Mesi nije lider? Vazi!

A Ronaldo se ubi od igranja odbrane? emoji38.png

Ko place kad promasi penal ili izgubi utakmicu? Ko je sebican, a ko dodaje loptu?

Naravno da bi mi pre Mesi sutirao penal I bio kapiten, uvek I u svakom timu!
 

 

In his first match, Lionel Messi covered 1.42km while not in possession – 570m fewer than two goalkeepers
Outfield
Goalkeeper
 
 
 
 
 
 
 
0km
1
2
3
4
5
6
Gylfi Sigurdsson, Iceland 6.67
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emil Hallfredsson, Iceland 6.41
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yuri Gazinskiy, Russia 6.11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ellyes Skhiri, Tunisia 6.06
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksandr Golovin, Russia 5.94
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Khadim Ndiaye, Senegal 1.99
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jaime Penedo, Panama 1.99
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yann Sommer, Switzerland 1.91
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ahmed El-Shenawy, Egypt 1.79
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rui Patrício, Portugal 1.78
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lionel Messi, Argentina 1.42
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Guardian Graphic | Source: Fifa. Note: All statistics after one match
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Statistika je kao bikini... Kristina dala 5 golova na EP od toga 3 ili 4 iz penala... Vrhunski strelac

 

I sta kazes, lazem, iznosim budalastine za trcanje? Nisi valjda toliki fanboy da mi se ne bi izvinio? 

  • +1 1
Link to comment
 
I sta kazes, lazem, iznosim budalastine za trcanje? Nisi valjda toliki fanboy da mi se ne bi izvinio? 
Dao si jedan primer od pre 20 godina koji dokazuje tacno sta?

Ako sam te uvredio, Izvinjavam se.
Nisam znao da toliko mrzis Mesija.


Zamisli da mu je posao da pokriva odredjeni deo terena, kakav bi to igrac bio.
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, radisa said:

Ubacite u sve jednačine Zidana, i videćete nešto zanimljivo... Recimo da je bolji od obojice... 

 

Sta tek reci za Iniestu? Kakva je to tek karijera, ne zna se sta je impresivnije, da li klupska ili reprezentativna. Sto turnir odmice dalje i postaje tezi, on je igrao sve bolje, nikako ne gore. Tehnika besprekorna, diktiranje tempa utakmice, timska igra, trcanje, vizija. Ali nije dovoljno za Zlatnu loptu, ne daje golove (osim u finalu SP) stoga nije bitan, a i lici na nekog prestarelog IT strucnjaka, ko ce to da gura u medijima. 

  • +1 3
Link to comment

Ono što je Mesi igrao 10-ak godina je nedostižno za sve igrače od 80-ih pa dalje, izuzimajući Maradonu i pravog Ronalda, s tim što je njegov pik trajao mnogo duže od ove dvojice. Da li je sisa, utajivač poreza ili nešto treće ne menja puno, pričamo o fudbalu.

Dovoljno je pogledati par utakmica iz tog perioda 2009-2016, čovek je na drugom nivou u odnosu na sve ostale.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Dao si jedan primer od pre 20 godina koji dokazuje tacno sta?

Ako sam te uvredio, Izvinjavam se.
Nisam znao da toliko mrzis Mesija.


Zamisli da mu je posao da pokriva odredjeni deo terena, kakav bi to igrac bio.

 

Ne mrzim ga, samo me nerviraju nerealni narativi. 

Link to comment

Meaca je skoro sve u pravu i uprkos tome Messi je najbolji svih vremena ,nije najveći ipak su Maradona i Pele klasa za sebe 

A penal ne bih dao ni jednom da šutira 

Link to comment

Ronaldo je takodje bolji u sledecim aspektima: sut obema nogama, igra glavom i skok, akrobatski sutevi (makazice, voleji), bolje ubacivanje u prostor.

 

Zar je bitno koje boje je macka ako lovi miseve? 

 

Maradona ni na cemu nema da pozavidi nijednom fudbaleru posle njega, a za razliku od Mesija trcao je kao konj i pomagao u odbrani i u repki i u klubovima, nije bio igrac manje u fazi odbrane.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Milosh76 said:

Dao si jedan primer od pre 20 godina koji dokazuje tacno sta?

 

Dao sam primer iz 2018, ne od pre 20 godina, koji dokazuje tacno ono sto sam bio napisao i za sta si ti rekao da je budalastina.

Link to comment

Kada je krenula ova era Mesi/Ronaldo nije bilo dileme sta je Leo. Svako ko je igra fudbal, makar na male golice zna kolika je razlika u potencijalu/mogucnostima dva tipa igraca. Mesi je neuhvtljiv zvrk, neko ko te nervira jer je sustina fudbala a ti si ubijen u pojam jer si neko vreme mislio da znas nesto da uradis sa loptom. Ovaj drugi je bio i ostao ne bas takve vestine, za laicko oko, neko sa kim se moze igrati, ali njegov karakter je neuhvatljiv pa kad to spojis sa fizikalijama dobijes rekorde.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

drasticno bolji kreativac I izvodjac slobodnjaka

 

For the sake of conversation, moram da dodam da ni ovo baš nije istina:

 

Leo Messi leads the way as the player with most free-kick goals in Europe's top 5 leagues – but he's got the same number of such goals as Cristiano Ronaldo, 56.

 

1. Leo Messi (Barcelona, Argentina) - 56 goals

1. Cristiano Ronaldo (Juventus, Portugal) - 56 goals

3. Hakan Calhanoglu (Milan, Turkey) - 27 goals

4. Miralem Pjanic (Barcelona, Bosnia & Herzegovina) - 26 goals

5. Aleksandar Kolarov (Inter Milan, Serbia) - 22 goals

Link to comment

Pa nije za izvođenje slobodnih udaraca jedini bitan pokazatelj broj golova, Siniša je verovatno dao manje golova od njih, pa ipak je bolji izvođač prekida od obojice. 

Podatak o broju izvedenih prekida, golova, asistencija, stvorenih šansi bi verovatno bio dobar pokazatelj ako je već isključen vizuelni utisak.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...